Skocz do zawartości

Niezawodność aut z innej strony


Florydzialski

Rekomendowane odpowiedzi

Firma CarMD sprzedaje takie fajne skanery do OBD - są one połączone z internetem = jak się zapali lampka "check engine" to ściągamy kody błędów i potem komputer nam mówi nie tylko co się zepsuło, ale także ile powinna kosztować naprawa oraz podaje listę mechaników którzy naprawią to za tą kwotę. W sumie świetny pomysł i ludzie to uwielbiają = sprzedali sporo tych urządzeń.

 

Jako że mają olbrzymią bazę danych awarii samochodów wszelkiej maści i wiekum to pokusili się o wyprodukowanie raportu "w jakich samochodach najczęściej i najrzadziej zapalają się lampki check engine i ile kosztuje potem naprawa".

 

https://www.carmd.com/wp/vehicle-health-index-introduction/2015-carmd-manufacturer-vehicle-rankings/

 

I ciekawe jest to że najbardziej niezawodne są Hyundai'e. Wyprzedziły one Toyotę (#2), Hondę (#3) i Forda (#4). Ciekawe że w pierwszej 10'tce znalazł się VW.

 

Jednak na liście najbardziej niezawodnych samochodów pierwsze cztery miejsca mają Toyoty. Co ciekawe VW Passat uplasował się na 6 miejscu - warto zauważyć że to wersja USA z europejską mająca wspólną tylko nazwę. 

 

post-133705-0-19540500-1456339326_thumb.jpg

 

Warto zauważyć że jednym z powodów dla których Ford ma tak wysokie notowania jest to że samochody nie mają korka wlewu paliwa który można zapomnieć zakręcić dokładnie. 

 

post-133705-0-60110200-1456339324_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdroższe awarie jakie mnie w życiu spotkały nigdy nie generowały błędu  ;]

 

To prawda. Jednak warto zauważyć pewną zależność - Toyota wychodzi wysoko w każdym możliwym rankingu jakości - czy to chodzi o odpadające koła w starych samochodach, czy ilość problemów w czasie przeglądu technicznego czy też ilość zapalających się lampek. O czymś to świadczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz to wszystkim tym co wtopili w EU w dieslach toyoty, albo beznadziejnym 1.8 vvti :)

 

Poza tym bylo juz powiedziane - powazne awarie najczesciej nie generuja lampki. A tez te bledy, ktore wyskakuja na checku moga byc spowodowane roznymi czujnikami, ktorych proste w zasadzie jak budowa cepa silniki toyoty (poza bezposrednim wtryskiem - problematyczny, albo cyklem atkinsona - nieproblematyczny) nie maja. A doladowane i doprezone mocno np silniki BMW juz tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


"w jakich samochodach najczęściej i najrzadziej zapalają się lampki check engine i ile kosztuje potem naprawa".

patrz znam dwie  osoby co maja ferrari i jestem pewny że im nawet do głowy nie przyjdzie kupowac takiego urzadzenia...  i co  to oznacza w kontekscie awaryjnosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa w "Electric". Z C-Max'em byłem w serwisie w 1. roku 14 (czternaście razy). W 2. roku - też kilka razy. W 3. roku już się zniechęciłem i jeździłem prawie do końca leasingu... A tu proszę: 2013 Cmax - 1. miejsce. Ale może taki egzemplarz miałem w użyciu.

 

Teraz z Jettą 1.8 od września nic się nie dzieje (pomijając konieczną wymianę wszystkich 4 opon, bo były duże wibracje). Jest prawie 6 tys. mil i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.