Skocz do zawartości

Czy to jest dobry TIG?


Cinek

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/tecnotig-220-tig-ac-dc-puls-do-aluminium-ideal-i5081752224.html

 

WIem, cena nienajwyższa, jakość pewnie tyłka nie urywa....Ale na czymś trzeba się uczyć.

 

Kwota absolutnie nieprzekraczalna więc proszę, nie rzucajcie haseł typu dorzuć XXXX zł i kyp Y. Nidyrydy.

 

No więc - nadaje się to do czegoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/tecnotig-220-tig-ac-dc-puls-do-aluminium-ideal-i5081752224.html

WIem, cena nienajwyższa, jakość pewnie tyłka nie urywa....Ale na czymś trzeba się uczyć.

Kwota absolutnie nieprzekraczalna więc proszę, nie rzucajcie haseł typu dorzuć XXXX zł i kyp Y. Nidyrydy.

No więc - nadaje się to do czegoś?

Znajdz kofoś kto używa, moze na jakimś forum branżowym. Zobacz, czy są używki.

Wydać 3 klocki w ciemno nie jest fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz spawać. Dla mnie nie przemawia 230 V i 7,6 kW. 

 

 

O widzisz, tą informację przegapiłem a byłem pewien, że to na trzech fazach lata. Dzięki.

 

 

Co spawać? Stal zwykła i nierdzewka. Tylko proszę nie pytaj mnie o gatunki stali - uczyłem się tego wieki temu. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdz kofoś kto używa, moze na jakimś forum branżowym. Zobacz, czy są używki.

Wydać 3 klocki w ciemno nie jest fajnie.

 

 

 

Alez ja celowo pytam tu a nie na forum branżowym, bo to tak jakbym na forum lakierniczym pytał o lakierowanie pistoletem z Castoramy. ;) Odpowiedź jest do przewidzenia z góry - tylko SATA za dwa klocki. ;) Albo na iwebie pytał o wiatrówkę za 300 zł to napiszą "dorzuć do Slavii".

 

To jest nasz kącik hobbystyczny i mam nadzieję, że ktoś pomoże. Jeszcze fajniej jakby sie odezwał ktoś z nickiem na "c". ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, tą informację przegapiłem a byłem pewien, że to na trzech fazach lata. Dzięki.

 

 

Co spawać? Stal zwykła i nierdzewka. Tylko proszę nie pytaj mnie o gatunki stali - uczyłem się tego wieki temu. ;]

Grubą tą stal chcesz spawać czy raczej makaron?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak do 3 mm grubości, da rady?

Do 3 mm to wystarczy coś nie dużego  ;]

 

Spawałem nierdzewkę i zwykłą stal Magnumem za ok 1200-1500 zł. Brakuje w nim 4t :facepalm:

220V jeśli spawarka ma być bardziej mobilnia to zaleta, na warsztat lepiej już 400v.

400V też lepsze i stabilniejsze na roboty  pod rentgen / ultradzwięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez ja celowo pytam tu a nie na forum branżowym, bo to tak jakbym na forum lakierniczym pytał o lakierowanie pistoletem z Castoramy. ;) Odpowiedź jest do przewidzenia z góry - tylko SATA za dwa klocki. ;) Albo na iwebie pytał o wiatrówkę za 300 zł to napiszą "dorzuć do Slavii".

 

To jest nasz kącik hobbystyczny i mam nadzieję, że ktoś pomoże. Jeszcze fajniej jakby sie odezwał ktoś z nickiem na "c". ;]

Czuję się wywołany  ;]  zaraz zejdę do garażu zrobię foto i będziemy dyskutować  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj prestiża  ;]  Lorch / Fronius / Kempi do podanej kwoty dołożysz 0 i może jakiś prosty model wyrwiesz  ;l

 

 

I właśnie wymieniłeś markę mojego starego migomatu. Jeśli siana starczy to może pójdzie do serwisu na dniach. Ale skubany, ponad 20 lat służył wiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam,tego shermana, do stali i nierdzewki jest ok, aluminium troche ciezej bo nie ma,regulacji za duzo. Przydala by sie jeszcze regulacja czestotliwosci na alu :-D a tak to trzeba sporo cierpliwosci i trenowac, trenowac... trenowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ On jest zasilany trzema fazami czy jedną??

 

Jeszcze nie wysłali, dopiero jutro. Czyli na czwartek najszybciej u mnie. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam,tego shermana, do stali i nierdzewki jest ok, aluminium troche ciezej bo nie ma,regulacji za duzo. Przydala by sie jeszcze regulacja czestotliwosci na alu :-D a tak to trzeba sporo cierpliwosci i trenowac, trenowac... trenowac...

Ja z Shermana mam plazmę 70A i prawie 10 lat bezawaryjnie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeby nie zakładać nowego wątka. Ile czasu potrzeba na opanowanie spawania nierdzewki TIGiem? Przy założeniu że trzeba sobie wyrobić chwyt i prowadzenie, bo niestety nie każdy rodzi się z tym talentem.

 

Kurs spawalniczy - iść od razu w nadziei, że będą uczyli dobrych nawyków i utrwalać w domu, czy od razu rzucić się na głęboką wodę i próbować samemu?

 

O zaletach pracy spawacza możnaby pewnie napisac sporo, szczególnie w kwestii zarobków ale na pewno sa jakieś minusy o których nie wiem - jakie?

 

Maszynka pojutrze powinna być u mnie. Jak znam siebie i życie to pewnie pierwsze co zrobię, to spróbuję coś pospawać. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeby nie zakładać nowego wątka. Ile czasu potrzeba na opanowanie spawania nierdzewki TIGiem? Przy założeniu że trzeba sobie wyrobić chwyt i prowadzenie, bo niestety nie każdy rodzi się z tym talentem.

 

Kurs spawalniczy - iść od razu w nadziei, że będą uczyli dobrych nawyków i utrwalać w domu, czy od razu rzucić się na głęboką wodę i próbować samemu?

 

 

Ja przed kursem nie próbowałem spawać właśnie po to żeby nie nauczyć się złych nawyków. ;] .. w sumie to na wszystkich kursach spawalniczych tak robiłem. Mam papiery TIGa na nierdzewkę też ( blachy i rury ) i tu jak dla mnie nie ma praktycznie różnicy w spawaniu stal / nierdzewka. Jedynie przy rurach trzeba zastosować ochronę grani czyli podać argon dodatkowo do spawanej rury i bawić się w klejenie taśmą i stopniowe jej odklejanie przy spawaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu potrzeba na opanowanie spawania nierdzewki TIGiem? Przy założeniu że trzeba sobie wyrobić chwyt i prowadzenie, bo niestety nie każdy rodzi się z tym talentem.

 

a nie lepiej wziąć skrzynkę napoju i udać się po podstawy do jakiegoś dobrego fachowca (do Żywca na przykład - siedzi chłop i się nudzi i gardło mu schnie)  ;)  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej wziąć skrzynkę napoju i udać się po podstawy do jakiegoś dobrego fachowca (do Żywca na przykład - siedzi chłop i się nudzi i gardło mu schnie)  ;)  ;]

Koncepcja ze wszech miar słuszna  ;] Tylko nie wiem czy mój poziom koledze wystarczy  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja ze wszech miar słuszna  ;] Tylko nie wiem czy mój poziom koledze wystarczy  ;)

 

sam mam taki zamiar po zakupie , tylko nie wiem czy dożyjemy tego wiekopomnego faktu , bo zakup jest planowany już od kilku lat i nie widać szans realizacji  :hehe:

 

tak na boku pytanie - butla 8l z argonem - na ile to starcza ??? to dużo dla amatorskiej zabawy czy mało 

 

czysty argon, z co2 czy jeszcze jakaś inna mieszanka ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam mam taki zamiar po zakupie , tylko nie wiem czy dożyjemy tego wiekopomnego faktu , bo zakup jest planowany już od kilku lat i nie widać szans realizacji  :hehe:

 

tak na boku pytanie - butla 8l z argonem - na ile to starcza ??? to dużo dla amatorskiej zabawy czy mało 

 

czysty argon, z co2 czy jeszcze jakaś inna mieszanka ??

Im mniejsza butla tym gaz drożej wychodzi za m3  ;)  8l wystarczyło na pospawanie tej bramy https://forum.autokacik.pl/index.php/topic/414712-z-cyklu-zts-brama-przesuwna/ . Do tiga czysty argon  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Marsa  :pad:

 

 

Na komórce nie wyświetla mi się lokalizacja. W żaden sposób. Więc wiesz....komentarz nieco głupawy. :P

 

 

Do Żywca to akurat mam kawał drogi... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł. Fajny taki, chiński ;] ;] ale serio podobuje mi się. :)

 

Zaraz lektura instrukcji obsługi. MOŻE jeśli w sobotę znajdę czas to się nim pobawię. :jem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siarap ;] jeszcze ogarniam remont chałupy, nie miałem czasu się bawić. Pierwsze co zamierzam nim wydziargać to.....wózek na tą spawarkę. :] Stal czarna, jakieś złomy znajdę na strychu kółka kupię i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Morgan

 

Dziś uruchomiłem sprzęt. Najdłużej mi trwało oczywiście dojście z pierdołami do kupy, typu przedłużacz o dużym amperażu, złożenie pistoletu (pierwszy raz a jestem w tym zielony) podłączenie wężyka do argonu bo oczywiście inna średnica była końcówki na reduktorze a inna w tigu.

 

Samo wrażenie jak najbardziej pozytywne, pięknie rozlewa się jeziorko i dokłada drut. Jednak nie pospawałem sobie dziś za długo bo.......stopiłem elektrodę. :] Spawam sobie paczam - kuźwa łuk w łusce! :O To wyłączyłem rozebrałem i patrze - ku..a, elektroda przytopiona do łącznika prądowego. Pewnie dałem za duży prąd (około 70A dla elektrody 2mm czerwonej).

 

Teraz co samego sprzętu z aukcji, to otrzymujemy dwie elektrody 2,4, korki też dwa najkrótszy i długi, brak średniego. Kilka łusek w różnych rozmiarach, tulejki 1,6 ; 2,0 oraz 2,4 mm. Niestety tylko jeden łącznik prądowy, rozmiar 2,4. No więc ja głupek pomyślałem sobie, że widocznie ten łącznik jest uniwersalny i można do niego zapodać cieńszą elektrodę. ;)

 

Elektrodę udało mi się odzyskać bo złamała się tam gdzie przywarła, niestety sam łącznik jest zatkany, jutro szukam drugiego. Póki co zamówiłem sobie ten zestaw: http://allegro.pl/lacznik-tuleja-dysza-sr26-tig-d-komplet-1-0-3-2mm-i5287285593.html

 

ten sam sprzedający ma w ofercie identyczny tyle że z elektrodami torowanymi, a ja wziąłem lantanowe (te z linku).

 

Oczywiście mam świadomość że start był ciężki :] jednak jak pisałem piwrewsze odczucia sa takie, że sam proces spawania jest prostszy niż spawanie palnikiem gazowym. :oki: Czeka mnie jeszcze zrobienie jakiegoś stołu spawalniczego bo dziś była totalna improwizacja, na betonowej wylewce i na klęczkach więc wiecie, rozumiecie...

 

A tak w ogóle mam jeszcze nieco elektrod otulonych i myślę by je spożytkować na wydziarganie wymienionego stołu. :hmm: Nie spawałem elektrodami od czasu technikum, więc taka odmiana dla zaspokojenia małpiej ciekawości dobrze mi zrobi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok...WIęc tak - przeczytałem uwaznie instrukcję, naczytałem sie tutoriali w necie składam sprzet i powtarzam jak mantrę - plus do masy, plus do masy, plus do masy.....

 

I oczywiscie Cumal miał rację - zamieniłem bieguny. ;l ;l ;l ;l ;l ;l ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok...WIęc tak - przeczytałem uwaznie instrukcję, naczytałem sie tutoriali w necie składam sprzet i powtarzam jak mantrę - plus do masy, plus do masy, plus do masy.....

 

I oczywiscie Cumal miał rację - zamieniłem bieguny. ;l ;l ;l ;l ;l ;l ;l

Kurka, jak to Ci się tak pięknie "rozlewało" to co dopiero będzie jak podłączysz sprzęt prawidłowo   :oki:  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka, jak to Ci się tak pięknie "rozlewało" to co dopiero będzie jak podłączysz sprzęt prawidłowo   :oki:  ;]

 

 

Najpierw muszę dorwać gdzieś na cito nowy łącznik. Podoba mi się ta zabawa... :] :] :]

 

Wyjaśnijmy sobie coś - ja NIE JESTEM zawodowym spawaczem, i moje spawy na pewno, przynajmniej na początku, będą "takie se". Umiem jednak posługiwać się palnikiem acetylenowo-tlenowym i te doświadczenia przeniosłem na tiga - moje subiektywne odczucie jest takie, że spawa się tym dużo prościej niż klasycznym palnikiem w płomieniem. :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam do wyboru to wolę spawać (pod rentgen) palnikiem acetylenowo tlenowym bo w tym mam większe doświadczenie niż przy tigu i nie trzeba tak skrupulatnie przygotowywać materiału do spawania  ;)

 

Podobno jak ktoś ma opanowane spawanie "gazowe" to łatwiej TIGa się nauczyć... no i lico najlepiej wygląda po tigu jak sprawna ręka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok...WIęc tak - przeczytałem uwaznie instrukcję, naczytałem sie tutoriali w necie składam sprzet i powtarzam jak mantrę - plus do masy, plus do masy, plus do masy.....

 

I oczywiscie Cumal miał rację - zamieniłem bieguny. ;l ;l ;l ;l ;l ;l ;l

:hm:  Ciesz się że nie wysłałem Cię po elektrody DBS żeby nie upalało  ;] Kiedyś młodego wysłałem wrócił po 20 min że przeszukali cały magazyn i nie ma  :phi: DębowaBezSęków :phi:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hm:  Ciesz się że nie wysłałem Cię po elektrody DBS żeby nie upalało  ;] Kiedyś młodego wysłałem wrócił po 20 min że przeszukali cały magazyn i nie ma  :phi: DębowaBezSęków :phi:  

 

No patrz, a dzisiaj żartowałem z młodym że te parapety to najlepiej byłoby przyheftać drewnianą elektrodą... :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Cinek kupiłeś tego TIG 201ACDC Sherman?

Jaką to ma wtyczkę przyłączeniową, bo podają prąd 28A przy 230V a zwykłe gniazdko 230V ma limit 16A....

Zresztą mało gdzie jest większe zabezpieczenie niż 25A na fazę...

                   

 

Ja go mam już 2 lata  ;] Nie należy wierzyć w to co skośnooki pisze  ;] Zabezpieczenie mam 20A , bardzo często spawam aluminium pełną mocą spawarki i nigdy nie było problemów.  ;) Już szybciej mi poleci przy 3 fazowej spawarce mag 250A  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.