Skocz do zawartości

Przepływow podgrzewacz wody ?


ares

Rekomendowane odpowiedzi

W domku letniskowym kwestia ciepłej wody dotychczas była rozwiązana w ten sposób, że w łazience były 2 bojlery podgrzewane elektrycznie: 5l nad umywalką i 10 l przy kabinie prysznicowej.

Wszystko wskazuje na to, że ten większy postanowił się pożegnać (przerdzewiał pewnie ale nawet nie zamierzam go demontować i szukać dziury - to nie te czasy gdy "za komuny" z ojcem reanimowaliśmy bojler lutując pojawiające się dziury :skromny: ).

No więc kombinuję sobie co by ten 10l bojler zastąpić przepływowym podgrzewaczem wody. Umiejscowienie tak jak było dotychczas czyli obok kabiny, długi wąż wchodzący do kabiny.

Żadna wielka wydajność nie jest potrzebna - to tylko na potrzeby wieczornego obmywania ciała z grzechów ;) .

Jakie są Wasze opinie co do takiego zastąpienia?

Plusy dodatnie i plusy ujemne?

Konkretne sprawdzone modele podgrzewaczy?

Z góry dzięki za cenne uwagi :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domku letniskowym kwestia ciepłej wody dotychczas była rozwiązana w ten sposób, że w łazience były 2 bojlery podgrzewane elektrycznie: 5l nad umywalką i 10 l przy kabinie prysznicowej.

Wszystko wskazuje na to, że ten większy postanowił się pożegnać (przerdzewiał pewnie ale nawet nie zamierzam go demontować i szukać dziury - to nie te czasy gdy "za komuny" z ojcem reanimowaliśmy bojler lutując pojawiające się dziury :skromny: ).

No więc kombinuję sobie co by ten 10l bojler zastąpić przepływowym podgrzewaczem wody. Umiejscowienie tak jak było dotychczas czyli obok kabiny, długi wąż wchodzący do kabiny.

Żadna wielka wydajność nie jest potrzebna - to tylko na potrzeby wieczornego obmywania ciała z grzechów ;) .

Jakie są Wasze opinie co do takiego zastąpienia?

Plusy dodatnie i plusy ujemne?

Konkretne sprawdzone modele podgrzewaczy?

Z góry dzięki za cenne uwagi :oki:

 

Z grzechów obmyjesz się w miseczce z ciepłą wodą z czajnika. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz moc do dyspozycji?

Nie powiem Ci tego teraz (bo sprawy "prądowe" średnio zostają mi w głowie. Ale cykliniarka nie powoduje wywalania korków w odróżnieniu od większości instalacji w współczesnych mieszkaniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem Ci tego teraz (bo sprawy "prądowe" średnio zostają mi w głowie. Ale cykliniarka nie powoduje wywalania korków w odróżnieniu od większości instalacji w współczesnych mieszkaniach :)

 

Jak nie masz instalacji trzyfazowej, to marne szanse, że zadowoli Cię tak słaby przepływowy podgrzewacz (chyba, że przepływ będzie w granicach 1-1,5l/min). Ale wtedy i tak włączenie czajnika czy tej drugiej termy w czasie używania przepływowego wywali najprawdopodobniej korki.

Jak masz instalację trzyfazową, to już da się z tego korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie rozwiązanie. Swego czasu kupiłem przepływowy ogrzewacz, który wpiąłem w instalację łazienkową, tak, żebym miał ciepłą wodę w umywalce i pod prysznicem.

http://olx.pl/oferta/przeplywowy-podgrzewacz-wody-siemens-uzywany-dobra-cena-CID628-IDbZlbl.html

Ponieważ nie jest on jakoś super wydajny, zaraz za wyjściem z podgrzewacza zamontowałem zawór, którym ograniczam przepływ, tak, ze jak odkręcę kran na maxa to leci dobrze ciepła woda i mogę sobie doregulować zimną.

Dodatkowo wszystko puściłem cieniutkimi rurkami, w prysznicu zastosowałem zwykłą baterię, ale słuchawkę dokupiłem od zestawów DAFI

http://www.okazje.info.pl/okazja/dom-i-ogrod/formaster-zestaw-natryskowy-dafi.html

Wszystko od kilku lat na działce działa jak ta lala. Nie trzeba się gimnastykować z instalacją trzyfazową, a do wykąpania się na działce wystarcza w zupełności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to potwierdzenie jaką mocą dysponujesz konkretnie w potencjalnym miejscu podłączenia podgrzewacza.

Wszelkie małe przepływowe podgrzewacze o mocach rzędu 3,5kW czy nawet 5kW, które da się teoretycznie podłączyć do zwykłego gniazdka nadadzą się tylko do umywalki- do umycia rąk pod naprawdę cieniutkim strumieniem wody. W przypadku 3,5kW strumień ten będzie tylko letni a nie ciepły. :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to potwierdzenie jaką mocą dysponujesz konkretnie w potencjalnym miejscu podłączenia podgrzewacza.

Wszelkie małe przepływowe podgrzewacze o mocach rzędu 3,5kW czy nawet 5kW, które da się teoretycznie podłączyć do zwykłego gniazdka nadadzą się tylko do umywalki- do umycia rąk pod naprawdę cieniutkim strumieniem wody. W przypadku 3,5kW strumień ten będzie tylko letni a nie ciepły. :skromny:

Tak jak pisałem powyżej, da się wyciągnąć z takiego podgrzewacza gorącą wodę, tylko trzeba to odpowiednio "skonfigurować", a na działce człowiek nie potrzebuje wiele do tego, żeby się wykąpać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domku letniskowym kwestia ciepłej wody dotychczas była rozwiązana w ten sposób, że w łazience były 2 bojlery podgrzewane elektrycznie: 5l nad umywalką i 10 l przy kabinie prysznicowej.

Wszystko wskazuje na to, że ten większy postanowił się pożegnać (przerdzewiał pewnie ale nawet nie zamierzam go demontować i szukać dziury - to nie te czasy gdy "za komuny" z ojcem reanimowaliśmy bojler lutując pojawiające się dziury :skromny: ).

No więc kombinuję sobie co by ten 10l bojler zastąpić przepływowym podgrzewaczem wody. Umiejscowienie tak jak było dotychczas czyli obok kabiny, długi wąż wchodzący do kabiny.

Żadna wielka wydajność nie jest potrzebna - to tylko na potrzeby wieczornego obmywania ciała z grzechów ;) .

Jakie są Wasze opinie co do takiego zastąpienia?

Plusy dodatnie i plusy ujemne?

Konkretne sprawdzone modele podgrzewaczy?

Z góry dzięki za cenne uwagi :oki:

Może zainstaluj sobie przepływowy podgrzewać wody, ale gazowy. Odpada ci problem instalacji elektrycznej. Jeśli to domek letniskowy to butla pewnie by starczyła na cały sezon.

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam taki: Elektroniczny ogrzewacz wody DDLE LCD 18 kW - AEG

Działa idealnie. Strumień wody jest tak jakby woda nie leciała przez podgrzewacz ( wiadomo wolniej niż przy zimnej wodzie ) Mam podłączony do umywalki i kabiny prysznicowej oraz zlewu w kuchni. Ma możlwość ustawienia temperatury wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zainstaluj sobie przepływowy podgrzewać wody, ale gazowy. Odpada ci problem instalacji elektrycznej. Jeśli to domek letniskowy to butla pewnie by starczyła na cały sezon.

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Pewnie butla wystarczy, tylko piecyk kosztuje trzy razy tyle i trzeba zbudować jeszcze komin do odprowadzenia spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie butla wystarczy, tylko piecyk kosztuje trzy razy tyle i trzeba zbudować jeszcze komin do odprowadzenia spalin.

Kup używany kocioł z zamkniętą komorą spalania, zamiast komina rura przez ścianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry panowie, ale zaczynacie mnie załamywać propozycjami.

Myślałem że dotychczasowy 1-l bojler zamienię na zasadzie p&p, bez zbędnego pierdzielenia.

Wygląda na to, że skończy się na odkupieniu nowego baniaka bo sprawdzał się w jakiś 95% jeśli chodzi o użyteczność.

 

PS. Mocy wystarczy, 3 fazy dochodzą do domku :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry panowie, ale zaczynacie mnie załamywać propozycjami.

Myślałem że dotychczasowy 1-l bojler zamienię na zasadzie p&p, bez zbędnego pierdzielenia.

Wygląda na to, że skończy się na odkupieniu nowego baniaka bo sprawdzał się w jakiś 95% jeśli chodzi o użyteczność.

PS. Mocy wystarczy, 3 fazy dochodzą do domku :oki:

Jeśli masz 3 fazy, to kupuj podgrzewacz ze sterowaniem elektronicznym, np kospel ppe2

http://m.ceneo.pl/14429878?se

Wygoda używania jest niesamowita. Tylko kup o odpowiedniej, nie za dużej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.