Skocz do zawartości

Kupno 51% udzialow samochodu od komornika


Lcf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak sie zastanawiam, z czym to sie moze wiazac. Kupuje na licytacji 51% udzialow w aucie, pozostale 49% nalezy do banku. Uzytkuje auto, domyslam sie, ze bank wystapi do mnie z pismem o wykup jego udzialow. Moge, ale przeciez nie musze tego robic. Z jakimi utrudnieniami moge sie jeszcze liczyc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przed ew. sprzedaza splace bank, docelowo i tak wyjdzie mnie taniej niz kupno takiego auta na wolnym rynku. Mi bardziej chodzi o to, zeby pouzywac to auta kilka lat, nie na handel.

 

Na 100 dni używania 49 będzie mógł użytkować bank, jeśli odpowiada Ci taka opcja to kupuj. Bo chyba nie myślisz, że bank jest głupi i że zakupisz auto za 51% np warte 40 tys, pojeździsz 5 lat, a potem bankowi zapłacisz przy chęci sprzedaży te 49% czyli np 4.9 tys bo wtedy będzie warte 10 tys? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tak sie zastanawiam, z czym to sie moze wiazac. Kupuje na licytacji 51% udzialow w aucie, pozostale 49% nalezy do banku. Uzytkuje auto, domyslam sie, ze bank wystapi do mnie z pismem o wykup jego udzialow. Moge, ale przeciez nie musze tego robic. Z jakimi utrudnieniami moge sie jeszcze liczyc ?

 

Bank jest współwłaścicielem bo jest tam pewnie kredyt. Jest duże prawdopodobieństwo, że kartę pojazdu ma bank, więc jakakolwiek adnotacja o Twojej osobie w DR i KP to najpierw spłata zobowiązań wobec banku. Nie myśl, że znajdziesz taki kruczek, który pozwoli Ci zarobić na banku. Może też być i tak, że komornik sprzedaje swój udział, ale do zapłaty będzie kwota dla komornika + dla banku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100 dni używania 49 będzie mógł użytkować bank, jeśli odpowiada Ci taka opcja to kupuj. Bo chyba nie myślisz, że bank jest głupi i że zakupisz auto za 51% np warte 40 tys, pojeździsz 5 lat, a potem bankowi zapłacisz przy chęci sprzedaży te 49% czyli np 4.9 tys bo wtedy będzie warte 10 tys? :)

 

Spotkales sie kiedykolwiek z taka sytuacja, ja nigdy, bo niby kto z tego banku mialby uzywac tego auta, auto staloby na placu bankowym, poza tym musieliby najpierw wystapic do sadu o ustanowienie sposobu korzystania z rzeczy wspolnej. Rozmawialem z kumplami, ktorzy tak pokupowali auta i jedyne co, to bank wystapil z propozycja wykupu swoich udzialow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bank jest współwłaścicielem bo jest tam pewnie kredyt. Jest duże prawdopodobieństwo, że kartę pojazdu ma bank, więc jakakolwiek adnotacja o Twojej osobie w DR i KP to najpierw spłata zobowiązań wobec banku. Nie myśl, że znajdziesz taki kruczek, który pozwoli Ci zarobić na banku. Może też być i tak, że komornik sprzedaje swój udział, ale do zapłaty będzie kwota dla komornika + dla banku. 

 

A do czego mi karta pojazdu, ja zamierzam tym autem jezdzic, a nie je sprzedawac, gdy bede planowal sprzedaz, wystapie do banku z propozycja odkupu ich udzialu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo bank sprzeda pozostałe 49 innemu cwaniakowi

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

 

Przed sprzedaza swojej czesci musi najpierw wystapic z pismem do mnie, gdyz przysluguje mi prawo pierwokupu.

Chce kupic ten udzial, byloby to 4 auto w rodzinie, bardziej dla funu, wiec nawet wizja ze na 100dni ja uzywam 51dni, a 49dni stoi na parkingu bankowym nie robi mi roznicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a 49 dni jeżdzi nim pracownik banku...

 

Niestety, nie jest to praktykowane, zasiegnalem informacji u kilku zrodel i wszyscy zgodnie twierdza, ze co do zasady bank nie uczestniczy we wspolposiadaniu i uzytkowaniu samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewam się ze bank wystąpi o natychmiastowa spłatę ich zobowiązań. Ciekawe czy te 49% to będzie mniej niż te 51% które zapłaciłeś. A swoją droga to Polska jest dziwnym krajem... Komornik powinien był sprzedać 100% samochodu i 49% uzyskanej kwoty odprowadzić do banku a nie sprzedawać 51%.

Ten podpis tez mi sie znudził :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego mi karta pojazdu, ja zamierzam tym autem jezdzic, a nie je sprzedawac, gdy bede planowal sprzedaz, wystapie do banku z propozycja odkupu ich udzialu.

 

Chociażby do zarejestrowania na siebie. Jeżeli wygrasz licytację to komornik da Ci papiery, proszę zarejestrować i z kwitami na siebie przyjść po kluczyki i auto. I jak zarejestrujesz jak KP będzie w banku? Powiem tak, nie uda Ci się przekombinować z bankiem. Oczywiście bank nie będzie chciał użytkować tego auta bo po co mu to. Ale pewnie zablokuje Cię na formalnościach i formalności zmuszą Cię do spłacenia banku zanim odjedziesz autem od komornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociażby do zarejestrowania na siebie. Jeżeli wygrasz licytację to komornik da Ci papiery, proszę zarejestrować i z kwitami na siebie przyjść po kluczyki i auto. I jak zarejestrujesz jak KP będzie w banku? Powiem tak, nie uda Ci się przekombinować z bankiem. Oczywiście bank nie będzie chciał użytkować tego auta bo po co mu to. Ale pewnie zablokuje Cię na formalnościach i formalności zmuszą Cię do spłacenia banku zanim odjedziesz autem od komornika.

i jeszcze nie wiadomo ile pozostało do spłaty tego kredytu wraz ze wszystkimi kosztami, bo skoro komornik był w akcji to już szły koszty różne egzekucyjne + odsetki karne więc to nawet wyjść możę więcej niż auto warte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komornik licytuje 51% udzialu auta nalezace do dluznika, inny wierzyciel ma sie tym zaspokoic. Gdyby dluznik nie splacal kredytu to pod mlotek poszloby cale auto, a nie tylko czesc nienalezaca do banku. Takze najwidoczniej dluznik placi rate kredytu, ale wisi kase komus innemu i ten sciaga kase z nieruchomosci, jaka w tym wypadku jest udzial 51% w aucie. Po wylicytowaniu i zaplacie komornikowi kasy, odjezdzasz autem, a dluznik placi dalej rate kredytu, po splacie calosci staje sie wlascicielem 49% auta i zapewne wtexy odezwie sie do posiadacza 51% auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjscia sa dwa, a nawet 3

- po splaceniu kredytu bedzie chcial sprzedac swoj udzial

- jak odkuje sie finansowo bedzie chcial odkupic moj udzial

- bedziemy robic sobie pod gorke i bedziemy uzytkowac auto na zmiane, po ustaleniu tego na drodze sadowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tak sie zastanawiam, z czym to sie moze wiazac. Kupuje na licytacji 51% udzialow w aucie, pozostale 49% nalezy do banku. Uzytkuje auto, domyslam sie, ze bank wystapi do mnie z pismem o wykup jego udzialow. Moge, ale przeciez nie musze tego robic. Z jakimi utrudnieniami moge sie jeszcze liczyc ?

Z tego, co mi tłumaczył kolega, który robi takie numery to są same korzyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komornik licytuje 51% udzialu auta nalezace do dluznika, inny wierzyciel ma sie tym zaspokoic. Gdyby dluznik nie splacal kredytu to pod mlotek poszloby cale auto, a nie tylko czesc nienalezaca do banku. Takze najwidoczniej dluznik placi rate kredytu, ale wisi kase komus innemu i ten sciaga kase z nieruchomosci, jaka w tym wypadku jest udzial 51% w aucie. Po wylicytowaniu i zaplacie komornikowi kasy, odjezdzasz autem, a dluznik placi dalej rate kredytu, po splacie calosci staje sie wlascicielem 49% auta i zapewne wtexy odezwie sie do posiadacza 51% auta.

 

Lepiej. % to procent. Wartość spada.

kupujesz, jeździsz, wali cię to, czy ktoś spłaca. Jak chcesz sprzedać, to sam spłacasz pozostały %.

podsumowując to zakup, gdy za ułamek ceny kupujesz brykę na kredyt, używasz, a większość utraty wartości bierze na siebie ktoś inny.

oczywiście bank będzie chciał, abyś spłacał raty, ale onie mają prawa i należy ich zlać.

 

tak mówi mój kolega, który ma już którąś taką brykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej. % to procent. Wartość spada.

kupujesz, jeździsz, wali cię to, czy ktoś spłaca. Jak chcesz sprzedać, to sam spłacasz pozostały %.

podsumowując to zakup, gdy za ułamek ceny kupujesz brykę na kredyt, używasz, a większość utraty wartości bierze na siebie ktoś inny.

oczywiście bank będzie chciał, abyś spłacał raty, ale onie mają prawa i należy ich zlać.

 

tak mówi mój kolega, który ma już którąś taką brykę.

 

to go zapytaj co z autem robi jak chce je zmienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to go zapytaj co z autem robi jak chce je zmienić...

 

Odpala fajka, na pełnym gazie wjeżdża do domu Prezesa banku, wpada przez okno do jadalni. Tam na czole Prezesa gasi fajkę, żona Prezesa jest pod takim wrażeniem, że jeszcze mu daje od tyłu. Po czym rzuca kluczyki na blat i wychodzi.

 

 

A potem się budzi i buja po sądach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.