Skocz do zawartości

Wiosenne naprawy :/


kubussss

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie w ten poniedziałkowy poranek :)

 

Zabrałem się za wiosenny przegląd stilona, wymieniłem już wszystkie filtry, olej i wahacze z lewej i prawej strony. Podczas tych napraw zostały zidentyfikowane inne problemy:

1.Pęknięta sprężyna w tylnym zawieszeniu

2.Szumiące łożysko sprzęgła (w momencie wciśnięcia pedału sprzęgła)

3.Cieknąca chłodnica układu chłodzenia silnika

 

Szlak by człowieka trafił!! :ogien: z tymi autami :facepalm:

 

Mam jednak do Was pytania: jakie sprężyny polecacie do MW, który na stałe w bagażniku ma butlę na LPG? Co robić ze sprzęgłem? Jak myślicie, ile to jeszcze wytrzyma? Jaką polecacie chłodnicę? Czy jej wymiana jest trudna i czy związana jest ze spuszczeniem czynnika chłodzącego z klimatyzacji?

 

Czekam na Wasze opinie :)

 

Miłego dnia :) kubussss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprezyny to chyba kyb, takie slyszalem ze laduja do kombi...

 

wysprzeglik jezeli na skrzyni to wewnetrzne lozysko bedzie nie az tak drogie jak te wersje z wysprzeglikiem i lozyskiem w skrzyni, co do trwalosci, to bedzie szumiec coraz glosniej, i moze zdazyc sie ze sir rozsypie a ty zostaniesz bez sprzegla

 

chlodnice wymienialem sam na jakis zamiennik za 250zl (allegrosz) trzyma juz 5 lat i nie cieknie, wymiana jest dosyc prosta, odkrecasz oslone od dolu, odkrecasz kasete bodajrze 2 srubki na nasadke 10mm, odpinasz weze na szybkozlaczce "klik"  mnie sie tak wylal plyn tzn woda ale na tym  mi nie zalezalo. wkladasz chlodnice zakrecasz srubkid wpinasz szybkolzlaczki zalewasz plynem i odpowietrzasz. nie trzeba ruszac klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś kupiłem na tył KYB. Wg katalogu pasujace do MW. Auto siedzialo bardzo nisko, a przy zapakowaniu kompletu osób i bagażu potrafiłem trzeć o asfalt spodem haka :)

Kupiłem od znajomego używki ale innej firmy. KYB miały co najmniej 1 zwój mniej :(.

Średnio polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nówki KYB, nie bierz tego, 5 osób (i to takich max 70-90kg), pustka w bagażniku i auto siedzi na gumowych odbojach  :facepalm:  Mam je od 3 meisięcy i już 2 gniazda od haka urwałem  :ogien:  Będę w PL to od razu to wywalam.

 

Chłodnicę też robiłem 3 miesiące temu, brałem Nissens'a za 330zł, wymiana banalnie prosta, pomijając szybkozłączki to roboty na 2 godzinki ;) Wystarczy kluczyk 10-tka i metalowa opaska zaciskowa ;)

Dostępne są też tańsze chłodnice, no i używki, ja wziąłem tą bo dużo ludzi poleca tego producenta a potrzebowałem coś nowego i sprawdzonego, ori strzeliła mi dzień przed wyjazdem do NL  8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak myślicie jakie sprężyny wziąć? W końcu MW to taka mini ciężarówka, więc pięć osób i graty w bagażniku to powinno lekko wytrzymać :) Z chłodnicą to się zastanawiam... najwyżej zlecę to mechanikowi :) Przeraża mnie to sprzęgło, bo pewnie koszty będą dość duże i na samej tarczy, docisku i łożysku się nie skończy :hmm:  Po za tym muszę jeszcze za jakiś czas zrobić rozrząd i tak się kręci. Moje stilo będzie tak doinwestowane, że żal się z nim rozstać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wozić jakieś cięższe gabaryty to tylko oryginalne z wersji VAN, moje wytrzymały 200 tys km i nadal jeżdżą u obecnego użytkownika - są to tzw sprężyny wzmocnione. Niestety podejrzewam, że cenowo to będzie to minimum 2x drożej niż zwykłe sprężyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.