Skocz do zawartości

Suzuki Celerio


Blazej

Rekomendowane odpowiedzi

witam AK-owcow  jako ze juz bylem tu na skosnookich majac mikre to zamienilem ja dzisiaj na suzuki Celerio

po 100km przejezdzce polubilem to autko  68 KM nie jest tak zle  z ta lekka buda  spalanie tez pokauje 5.2 mysle ze jako miejski popychacz sie sprawdzi zastapil micre 80KM tez automat ale jak na moj gust ten jest dynamiczniejszy zobaczymy jak bedzie sie dalej sprawowal

post-132474-0-48863500-1459880747_thumb.jpg

post-132474-0-52891900-1459881602_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam AK-owcow jako ze juz bylem tu na skosnookich majac mikre to zamienilem ja dzisiaj na suzuki Celerio

po 100km przejezdzce polubilem to autko 68 KM nie jest tak zle z ta lekka buda spalanie tez pokauje 5.2 mysle ze jako miejski popychacz sie sprawdzi zastapil micre 80KM tez automat ale jak na moj gust ten jest dynamiczniejszy zobaczymy jak bedzie sie dalej sprawowal

68 koni to ma nawet vvt, ktore mu dalo 2 konie ;] Na pocieszenie przynajmniej jak jedzie to nie slychac, ze ma trzy cylindry. Gorzej na postoju ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

68 koni to ma nawet vvt, ktore mu dalo 2 konie ;] Na pocieszenie przynajmniej jak jedzie to nie slychac, ze ma trzy cylindry. Gorzej na postoju ;]

wiele czytałem o tym że trzęsie ale nic podobnego jak nie przekraczasz 3500 obrotów całkiem cicho tak samo że Bluetooth nie da się sparowac jak dla mnie wzorowo Menu archaiczne ale właśnie takie mi pasuje kiedyś DOS i terminal Linuxa to teraz suzuki ogólnie jestem zadowolony skrzynia automatyczna szybko przełącza biegi ale dochodzi są do 3 i wracasz na manualny a jak Wytracisz obroty i prędkość to sam zrzuci niższy bieg więc jak do miasta idealnie '
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele czytałem o tym że trzęsie ale nic podobnego jak nie przekraczasz 3500 obrotów całkiem cicho tak samo że Bluetooth nie da się sparowac jak dla mnie wzorowo Menu archaiczne ale właśnie takie mi pasuje kiedyś DOS i terminal Linuxa to teraz suzuki ogólnie jestem zadowolony skrzynia automatyczna szybko przełącza biegi ale dochodzi są do 3 i wracasz na manualny a jak Wytracisz obroty i prędkość to sam zrzuci niższy bieg więc jak do miasta idealnie '

pite  było  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tak po troszce  na wielsze oblanie dopiero w weekend

samochod dla zony wiec moze cos postawi jak macie pytania chetnie odpowiem

mam  pytanie: słyszałeś kiedykolwiek  o  interpunkcji ( uwaga:  to  nie  jest  zwrot medyczny ;] )  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Wiem, że o gustach się nie dyskutuje, ale chciałbym spytać co spowodowało, że wybrałeś akurat to auto? IMHO wygląda beznadziejnie i w tej cenie znalazłyby się na rynku jakieś inne ciekawe oferty.

Jesteś pewny, że na rynku w tej cenie można przebierać w automatach?

Swoja drogą to się kiepsko chyba Celerio przyjęło, bo na ulicy dopiero raz widziałem, choć wynalazki, które zastąpił, czyli Splasha i Alto też nie występują jakoś masowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Wiem, że o gustach się nie dyskutuje, ale chciałbym spytać co spowodowało, że wybrałeś akurat to auto? IMHO wygląda beznadziejnie i w tej cenie znalazłyby się na rynku jakieś inne ciekawe oferty.

W sumie to w tej klasie jest Aygo i francuzy plus Skoda i blizniaki. Z automatem Suzuki wypada bardzo korzystnie, widac taniosc ale do miasta wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Wiem, że o gustach się nie dyskutuje, ale chciałbym spytać co spowodowało, że wybrałeś akurat to auto? IMHO wygląda beznadziejnie i w tej cenie znalazłyby się na rynku jakieś inne ciekawe oferty.

Szukaliśmy samochód miejski z automatem oglądaliśmy parę i zhyundaiem i10 celeloro właśnie był lecz na itp trzeba było dłużej czekać a automat bierze nawet i 10l w mieście więc wybór padł na celerio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za skrzynia i ile to ma do setki? Jak kiedyś zmierzyłem Splash-a to się załamalem. Wyszlo 17s :no:

To jest skrzynia manualna z acutatorem który wysprzegk i zmienia bieg nawet jak przelaczysz na manualna a obroty spadną to zrzuci bieg na niższy przyspieszenie na 14.5 sęk do 100 wcześniejsza micra miała 18 mimo że silnik 1.2 i 80KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest skrzynia manualna z acutatorem który wysprzegk i zmienia bieg nawet jak przelaczysz na manualna a obroty spadną to zrzuci bieg na niższy przyspieszenie na 14.5 sęk do 100 wcześniejsza micra miała 18 mimo że silnik 1.2 i 80KM

W sumie ciekawe :hmm: jak oceniasz szybkosc zmiany biegow?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ciekawe :hmm: jak oceniasz szybkosc zmiany biegow?

1,2,3 zmienia dobrze ale juz 4 za wczesnie jak dla mnie na miasto

dlatego jadac an D dochodze do 3 biegu i wajcha na Manuala i tak dalej sie turlam jak wytraci predkosc a potrzebuje wyzszy bieg to poprostu na  + za to w trasie fajnei wybiera przelozenia

 tu masz linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,2,3 zmienia dobrze ale juz 4 za wczesnie jak dla mnie na miasto

dlatego jadac an D dochodze do 3 biegu i wajcha na Manuala i tak dalej sie turlam jak wytraci predkosc a potrzebuje wyzszy bieg to poprostu na + za to w trasie fajnei wybiera przelozenia

tu masz linka https://www.youtube.com/watch?v=lMfDp4aTgxQ

Recznie pewnie bym szybciej zmienil, ale z filmiku to Ci powiem, ze idzie jak na 68KM do 140 niezle. Poza tym zawsze nie trzeba kombinowac ze sprzeglem, ktore w tej jednostce przy manualu za trwale nie jest, a i sama skrzynia manualna to guano jakich malo. Naprawde jestem pod wrazeniem, choc tam chyba jedak troche z gorki bylo ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recznie pewnie bym szybciej zmienil, ale z filmiku to Ci powiem, ze idzie jak na 68KM do 140 niezle. Poza tym zawsze nie trzeba kombinowac ze sprzeglem, ktore w tej jednostce przy manualu za trwale nie jest, a i sama skrzynia manualna to guano jakich malo. Naprawde jestem pod wrazeniem, choc tam chyba jedak troche z gorki bylo ;-)

A co dokładnie dolega skrzyni w splashu? Mam już szykować worek talarów na remont?

Wysłane z mojego MotoG3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recznie pewnie bym szybciej zmienil, ale z filmiku to Ci powiem, ze idzie jak na 68KM do 140 niezle. Poza tym zawsze nie trzeba kombinowac ze sprzeglem, ktore w tej jednostce przy manualu za trwale nie jest, a i sama skrzynia manualna to guano jakich malo. Naprawde jestem pod wrazeniem, choc tam chyba jedak troche z gorki bylo ;-)

ja mam go dopiero od wtorku

jeszcze nie przekroczylem 130 km/h ale do tej predkosci i tak sie lepiej rozpedza niz te co mialem wczesniej nawet 1.6HDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,2,3 zmienia dobrze ale juz 4 za wczesnie jak dla mnie na miasto

dlatego jadac an D dochodze do 3 biegu i wajcha na Manuala i tak dalej sie turlam jak wytraci predkosc a potrzebuje wyzszy bieg to poprostu na  + za to w trasie fajnei wybiera przelozenia

 tu masz linka 

Idzie jak szatan jak na te 68KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie jak szatan jak na te 68KM

jak na papierowe 68 jest lepiej niz myslalem dzisiaj po 500km srednie spalanie wyszlo 5.6l /100km wiec jak na Bruksele wrecz idealnie

micra przy tych przejazdach 10 i wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba mam inną zamontowaną ;]

Masz 1.2? To masz troche inna, ale z jazd probnych pamietam, ze niewiele inna ;] Po prostu nie zwracasz na to uwagi :ok:

Moja zona twierdzi, ze to auto jest niebezpieczne, bo nic w nim nie widzi. Ja jestem wyzszy to az tak nie narzekam, ale faktem jest, ze trzeba sie schylac bo lusterko zaslania spora czesc pola widzenia :hehe: generalnie "japonska" mysl techniczna, zlozona na odpierdziel sie na Wegrzech ;]

Ps. Splash jest z 150-200kg ciezszy od Celerio. Widac to baaardzo na przyspieszeniu i w ogole na wygluszeniu. I w tym Celerio z filmu i w Splashu jest bardzo glosno powyzej 120km/h ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 1.2? To masz troche inna, ale z jazd probnych pamietam, ze niewiele inna ;] Po prostu nie zwracasz na to uwagi :ok:

Moja zona twierdzi, ze to auto jest niebezpieczne, bo nic w nim nie widzi. Ja jestem wyzszy to az tak nie narzekam, ale faktem jest, ze trzeba sie schylac bo lusterko zaslania spora czesc pola widzenia :hehe: generalnie "japonska" mysl techniczna, zlozona na odpierdziel sie na Wegrzech ;]

Ps. Splash jest z 150-200kg ciezszy od Celerio. Widac to baaardzo na przyspieszeniu i w ogole na wygluszeniu. I w tym Celerio z filmu i w Splashu jest bardzo glosno powyzej 120km/h ;]

no własnie to lusterko-już któryś raz ktoś narzeka,a ja nie wiem o co chodzi ;] moze dlatego że jestem niski i mi nie zaslania :hmm:

Ja generalnie jestem bardzo zadowolony ze splasha-może dlatego,że używam go do celów do ktorych zostal zrobiony-czyli jazda po mieście.a co do przyspieszenia-dla mnie moze mieć nawet 2 dni do setki,ważne że do 80km/h dochodzi na 2 biegu i przez to nie jest zawalidrogą w mieście w ktorym dozwolone jest 60km/h :hehe: .może kiedyś sprawdzę 0-80 :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie to lusterko-już któryś raz ktoś narzeka,a ja nie wiem o co chodzi ;] moze dlatego że jestem niski i mi nie zaslania :hmm:

Ja generalnie jestem bardzo zadowolony ze splasha-może dlatego,że używam go do celów do ktorych zostal zrobiony-czyli jazda po mieście.a co do przyspieszenia-dla mnie moze mieć nawet 2 dni do setki,ważne że do 80km/h dochodzi na 2 biegu i przez to nie jest zawalidrogą w mieście w ktorym dozwolone jest 60km/h :hehe: .może kiedyś sprawdzę 0-80 :ok:

U mnie też głównie jeździ po mieście. Który masz silnik? Właśnie miałem okazję zobaczyć jak 1.0 65KM przyśpiesza do 140km/h... przy tym Celerio tragedia ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też głównie jeździ po mieście. Który masz silnik? Właśnie miałem okazję zobaczyć jak 1.0 65KM przyśpiesza do 140km/h... przy tym Celerio tragedia ;]

Też 1.0. Jeśli faktycznie jest sporo cięższy to musi to przekładać się na przyspieszenie.ale dla mnie ważne są pierwsze 2 biegi :hehe:.nigdy nim zresztą nie przekroczyłem 110km/h.

natomiast widzę że Splash  sporo więcej pali-  tak z 1l/100km więcej.Też waga ma tu znaczenie ale  pewnie też kształt kiosku.

Jedyna wada jaka dla mnie jest istotna w Splashu to kiepska wentylacja :no:

Ale wybierając dzisiaj ponownie w/g tych samych kryteriów auto do wożenia dzieciaków do szkoły wybralbym ponownie Splasha[ew. bliżniaka Agilę].Po prostu zarówno mi jak i żonie się podoba-a to jest ważniejsze od papierowych parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie we wczesniejszych samochodach lusterko bylo przymocowane do szyby w celerio jest do opodsufitki i jest duzo bllizej to rzeczywiscie troche zaslania widocznosc do przodu i zaéuwazylem ze tez lusterkiem trzesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
W dniu 5.04.2016 o 20:26, Blazej napisał(a):

witam AK-owcow  jako ze juz bylem tu na skosnookich majac mikre to zamienilem ja dzisiaj na suzuki Celerio

po 100km przejezdzce polubilem to autko  68 KM nie jest tak zle  z ta lekka buda  spalanie tez pokauje 5.2 mysle ze jako miejski popychacz sie sprawdzi zastapil micre 80KM tez automat ale jak na moj gust ten jest dynamiczniejszy zobaczymy jak bedzie sie dalej sprawowal

post-132474-0-48863500-1459880747_thumb.jpg

post-132474-0-52891900-1459881602_thumb.jpg

I jak się spisuje lub spisywało to Suzuki?

Rozglądam się za czymś dla rodziców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 13.08.2023 o 18:57, 62545tomasz napisał(a):

a jakie masz spalanie przy jakich predkosciach?

tak kolo 120-130 ile to pali z klima?

4,5  do 5 max w Bruxeli w Bruxelik wiec korki i non stop na swiatłach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.