Skocz do zawartości

Opel Meriva 2012


Ralph78

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie zapraszamy do naszego warsztatu Chyba będę miał trochę daleko

Shamu by TT

 

Chodziło mi raczej o potwierdzenie Twoich przypuszczeń, że 160 KM jest wykonalne samym programem, bez ingerencji mechanicznych, bez wielkich konsekwencji dla trwałości jednostki, na drodze flashowania kości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej o potwierdzenie Twoich przypuszczeń, że 160 KM jest wykonalne samym programem, bez ingerencji mechanicznych, bez wielkich konsekwencji dla trwałości jednostki, na drodze flashowania kości.

Zgadza się, każda większa firma tuningowa to potwierdza, minus to trzeba być na miejscu. Może coś w Irlandii się znajdzie, fajnie by było mieć te 160 KM

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia ;).

Dzięki.

A tak nawiasem wczoraj odebrałem moje premium od mechanika i muszę audi zwrócić honor. Upg jest ok, przedmuch spalin do układu chłodzenia brał się z małej dziury na chłodnicy egr. Zalutowali i jest git! 700 euro zostało w kieszeni

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Meriva odebrana. Zrobiłem 230 km do domu. Jazda przyjemna do 120 km/h dość cicho, prowadzi się pewnie jak na wysokie auto, układ kierowniczy też daje poczucie drogi. Silnik cichy bo przesiadłem się z diesla, demonem prędkości nie jest, ale może uda się zrobić chip na 160 KM. Dynamiczna jazda niestety kończy się spalaniem rzędu 11l

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znalazłem firmę oferująca remapping ecu, dali mi ofertę, że z mojego silnika wycisną 170 KM Hamownia przed i po zmianach. Cena 250euro. Czy ta moc to nie za dużo jak na ten silnik?

 

Ciężko stwierdzić. Jeżeli będziesz go ostro piłował, to na pewno szybciej wyzionie ducha.

Przy zachowaniu rozsądku jest szansa, że będzie OK.

Zacząłbym jednak od sprawdzenia silnika - sprężanie, spaliny -  żeby określić stopień zużycia. Obserwować, czy nie bierze oleju. Do takiego chipowania silnik powinien być w bardzo dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko stwierdzić. Jeżeli będziesz go ostro piłował, to na pewno szybciej wyzionie ducha.

Przy zachowaniu rozsądku jest szansa, że będzie OK.

Zacząłbym jednak od sprawdzenia silnika - sprężanie, spaliny - żeby określić stopień zużycia. Obserwować, czy nie bierze oleju. Do takiego chipowania silnik powinien być w bardzo dobrym stanie.

Rozmawiałem z serwisem i mogą zrobić mniej KM na życzenie. Myślę, że 160 KM to rozsądna wartość. Auto ma 7 kkm na liczniku, więc o stan nie ma się co martwić.

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z serwisem i mogą zrobić mniej KM na życzenie. Myślę, że 160 KM to rozsądna wartość. Auto ma 7 kkm na liczniku, więc o stan nie ma się co martwić.

Shamu by TT

 

2012 i 7kkm? Wow.

Ja bym jednak sprawdził, nie jest to duży koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duży kłopot w Irlandii. Przebieg realny więc myślę że nie ma czym się martwić. Zrobiłem 1kkm i wszystko gra.

Shamu by TT

 

W takim razie udanego czipowania! :ok:

I napisz koniecznie, jaka różnica już po zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie udanego czipowania! :ok:

I napisz koniecznie, jaka różnica już po zmianie.

Myślę, że zajmie w trochę więcej czasu. Miejsce jest dość daleko więc będzie mi ciężko aby tam podjechać. Dam znać na pewno.

Shamu by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

A co z ubezpieczeniem? Nikt Ci zmapowanej beznyny nie ubezpieczy... :/

Dlaczego? Stawka może trochę pójdzie do góry. Zresztą nie trzeba się przyznawać. Na razie nic jeszcze nie robiłem, nie mam czasu.

Wysłane ze zmywarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skad ubezpieczyciel ma niby wiedziec o tym?  8]

Klimat w tej chwili mamy taki, że towarzystwa szukają wymówek nawet bardziej niż w Polsce...

Jakiekolwiek modyfikacje (nawet durne radio) trzeba zgłosić, żeby przy wtopie nie mieć problemu...

 

Dlaczego? Stawka może trochę pójdzie do góry. Zresztą nie trzeba się przyznawać. Na razie nic jeszcze nie robiłem, nie mam czasu.

Nie, nie pójdzie. Z tego co widziałem to przy mapie praktycznie nikt Ci składki nie będzie chciał wyliczyć... :/

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimat w tej chwili mamy taki, że towarzystwa szukają wymówek nawet bardziej niż w Polsce...

Jakiekolwiek modyfikacje (nawet durne radio) trzeba zgłosić, żeby przy wtopie nie mieć problemu...

Nie, nie pójdzie. Z tego co widziałem to przy mapie praktycznie nikt Ci składki nie będzie chciał wyliczyć... :/

Ciężko by im było by się dokopać do remapingu. A co to firm ubezpieczeniowych to na forach widziałem, że nie ma z tym problemu.

Wysłane ze zmywarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.