Skocz do zawartości

Kia Sportage lub podobne


ktosiek

Rekomendowane odpowiedzi

Podepnę się pod wątek. W grudniu będę brał nowego Sportage ale z silnikiem 1,6. Ujeżdżał ktoś z Was to auto z tym silnikiem, jak spalanie i dynamika? Silnika innego wziąć nie mogę. Teraz mam Qashqaia 1,2 i w grudniu mogę zamienić go na takiego samego Kaszana lub właśnie Sportage (lepiej wyposażonego od Q).

Miałem ix35 1.6 GDI.

Dynamika na poziomie dyliżansu 

Jak jesteś 60+, masz charakter flegamtyka, szukasz alternatywy dla komunikacji miejskiej, spalanie nie gra roli, a pojęcia KM i Nm są Ci obce to TAK, to auto może być dla Ciebie  :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ix35 1.6 GDI.

Dynamika na poziomie dyliżansu 

Jak jesteś 60+, masz charakter flegamtyka, szukasz alternatywy dla komunikacji miejskiej, spalanie nie gra roli, a pojęcia KM i Nm są Ci obce to TAK, to auto może być dla Ciebie  :oki:

 

W zasadzie to auto głównie do miasta, więc zrywać asfaltu w najbardziej zakorkowanym mieście w Polsce nie będę miał okazji :) Spalanie gra rolę, Kaszan spala mi średnio 7,6 litra od początku, czyli od grudnia do teraz (8 kkm przebiegu). Nie mam ochoty wymieniać na auto, które będzie żłopać więcej. Za Sportage przemawia to, że w opcjach jakie mam do wyboru Kaszan to podstawowa wersja bez automatycznej klimy, czujników parkowania i relingów a Sportage to ma. W codziennym użytkowaniu w mieście autoklima i czujniki to wygoda. 

Co do Kaszana to porównuję go na co dzień z 12-letnią Laguną 1,8 120 KM i powiem Ci, że Laguna dzielnie się broni. Poziom wyposażenia, jakość i komfort podróży w trasie przemawia za Laguną. Kaszan dobry na miejskie krawężniki. No i silnik, ten wolnossący pomimo niższego momentu obrotowego na jedynce i dwójce lepiej rusza, płynniej, przewidywalniej. Kaszan ze swoją pierdziawką z turbiną to zawsze jakaś niewiadoma przy wbijaniu się z podporządkowanej. Czekam jak dziadek aż będzie duża luka żeby się włączyć. Laguną już bym dawno wjechał na główną drogę :) Ostatnio jechałem Kaszanem na ślimaku w galerii handlowej i nagle auto przestało jechać, dosłownie niemalże staneło. Okazało się, że na dwójce nie pojedzie pod górę, musiałem redukować na jedynkę i mocno w pedał. Laguna by wjechała bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polityka firmy. Hyundai jest wyżej pozycjonowany i droższy. A niekoniecznie lepszy. Coś jak VW i Skoda.

 

Pierwsze słyszę, ani nie widzę tego pozycjonowania ani różnicy w cenach. Przecież w większości to te same auta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę, ani nie widzę tego pozycjonowania ani różnicy w cenach. Przecież w większości to te same auta ;)

 

Ale zawsze było tak w przekazie, że Hultaj to ten lepszy a KIA gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakies porownanie jak bedziesz mial mozliwosc :):ok:

 

No niestety dzisiaj było tylko oglądanie i macanie, więc lipa z porównaniem. Na dzisiaj po wstępnym obmacaniu jestem na tak żeby zamienić Kaszkaja na Sportage'a :) Ponieważ nie mam wyboru wyposażenia, oferta dla pracowników na roczny najem jest w tym zakresie sztywna to Sportage daje więcej na wyposażeniu. Fajna rzecz w Kijance to regulowane oparcie tylnej kanapy i przyznam szczerze, że pochylone na maksa to do spania dla dzieciaków super sprawa :) Z odczuć na szybko to środkowa konsola jest ładniejsza w Kaszkaju, w Kia ekran z nawi to osobny temat, poniżej pokrętła nawiewów osobny i nie stanowi to nazwijmy designerskiej całości. W Kaszkaju wyszło im ładniej, jest to jednolite, pod jednym błyszczącym plastikiem. Również deska przed pasażerem w Kaszanie wygląda ciekawiej. W Kia jakaś tak ścięta po najkrótszej linii oporu. KIA sprawia wrażenie większego auta i na długość faktycznie miejsca jest więcej, dało się to zauważyć szczególnie na tylnej kanapie po ustawieniu fotelu z przodu pode mnie. Na szerokość jednak mam wrażenie że Kaszkaj jest przestronniejszy. W dotyku plastiki podobnie z przewagą Kaszkaja jeżeli chodzi o kokpit. Finalnie wezmę w grudniu Sportage, Kaszkaj przez rok był, na kolejny rok będzie zmiana :)\

 

Dla porównania kokpity, żeby było wiadomo o czym piszę.

 

post-132828-0-59446300-1465564048_thumb.jpg

post-132828-0-62774900-1465564055_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.