Skocz do zawartości

Dieselgate: VeeDub odkupuje i daje pomiedzy $1,350 a $9,500, (US of A) - jest porozumienie.


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

Dieselgate-07.jpg

 

Jest porozumienie :chipsy:  (tentative agreement) czyli moze sie jeszcze zmienic :hmm:  ale:

 

Kiedy: we wtorek beda znane szczegoly juz oficjalnie

 

Ile: US$10.2 billion

 

Przez kogo: San Francisco district court judge Charles Breyer. Charles_Breyer_District_Judge.jpg

 

 

 

Co: wiekszosc $$$ idzie na klientow - i odkupienie ich aut oraz danie im kompensacji za klopot :chipsy: . Reszta na zaplacenie kary :kara: i 'naprawe wyrzadzanych skod dla srodowiska'.

 

Kto: user-zy z EA189 2.0-litre turbo-diesel dostana opcje: albo odsprzedac auto do VAG lub naprawe auto poprzez wklepanie wiekszego katalizatora i dostosowania auta do peeing-in-the-snow.gif poprzez zainstalowanie wtrysku i zbiornika na 'siki' ;)  (urea injection system).

 

Dodatkowo kazdy user dostanie pomiedzy US $1k a US $7k za klopot niezaleznie od opcji. Srednio wychodzi (podobno) $5k na user-a.

 

 

Czego nie dotyczy: 3.0-litre V6 TDI i prawdopodobnie innych pozwoz zbiorowych (trzeba poczekac do wtorku) ktore sie tocza w innych stanach np TX.

 

Wiec pierwszy rachunek to $10,200,000,000 ;] 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę i cała afera z cheat device wygląda mi na zwykłą przykrywkę czegoś innego, a samego wykrywania testu nigdy nie było...

Wiec pierwszy rachunek to $10,200,000,000 ;]

VW już dawno temu odłożył forsę na rekompensaty - i mimo tego dalej jest na +...

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę i cała afera z cheat device wygląda mi na zwykłą przykrywkę czegoś innego, a samego wykrywania testu nigdy nie było...

VW już dawno temu odłożył forsę na rekompensaty - i mimo tego dalej jest na +...

 

zgadza sie , ale to nie koniec. Ja nie przewiduje ze upadna, ja przeiwduje ze bedzie bolec :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz ograniczaja ilosc modeli, ktore mieli wypuscic w najblizszym czasie.

Chyba w ogóle mają mniejszy popyt. Mój czas oczekiwania na nowego Paska (w tym wypadku GTE) to tylko 9 tygodni. Wiem, że 6-8 miesięcy temu czas był przynajmniej dwa razy dłuższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w ogóle mają mniejszy popyt. Mój czas oczekiwania na nowego Paska (w tym wypadku GTE) to tylko 9 tygodni. Wiem, że 6-8 miesięcy temu czas był przynajmniej dwa razy dłuższy.

@@Cezh

Kupiles GTE? Ciekawe mnie strasznie. Masz Juz?

Czemu Nie Hybrid?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Cezh

Kupiles GTE? Ciekawe mnie strasznie. Masz Juz?

Czemu Nie Hybrid?

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

https://forum.autokacik.pl/index.php/topic/423498-no-i-zam%C3%B3wi%C5%82em-plug-ina/

 

Nie wiem, czy ten link dziala, w kazdym razie jest kilka watkow nizej - "No i zamowilem plug-in'a"

 

GTE to jest plug-in hybrid czyli hybryda z mozliwoscia ladowania.

 

Zamowilem (leasing) w zeszlym tygodniu, do odbioru 1-go sierpnia.  :oki:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Cezh

Kupiles GTE? Ciekawe mnie strasznie. Masz Juz?

Czemu Nie Hybrid?

Sent from my iPhone using Tapatalk

https://forum.autokacik.pl/index.php/topic/423498-no-i-zam%C3%B3wi%C5%82em-plug-ina/

Nie wiem, czy ten link dziala, w kazdym razie jest kilka watkow nizej - "No i zamowilem plug-in'a"

GTE to jest plug-in hybrid czyli hybryda z mozliwoscia ladowania.

Zamowilem (leasing) w zeszlym tygodniu, do odbioru 1-go sierpnia. :oki:

Poczytam i skomentuje jutro.. Czas na spanie

Sent from my iPad using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.