Skocz do zawartości

TV sat a multiswich


Morgan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jako, że czeka mnie gruntowny remont domu postanowiłem troszkę udoskonalić go. W obecnej chwili telewizory są w 2 pomieszczeniach, a kable biegną po elewacji domu. Chciałem się ich pozbyć i w jednym miejscu wejść z kablami do domu, a później je rozprowadzić do pokojów. Chce zrobić gniazdka antenowe w 3 pokojach i nie bardzo chce mi się ciągnąć kable od anteny do każdego z pomieszczeń. Wpadłem na taki pomysł aby z anteny pociągnąć jeden ewentualnie 2 kable (hotbird i astra) i wpiąć je w multiswich. Dzięki temu rozwiązaniu wyjdzie o kilka metrów kabla antenowego mniej. Dodatkowo mogę na jednym kablu puścić telewizję naziemną i satelitarną, bo takie switche znalazłem. 

 

Moje pytanie brzmi czy zastosowanie tego rozwiązania będzie zgodne z odbiorem cyfrowego polsatu lub nc+, czy w ogóle ma to szanse zdać egzamin? Nie będzie żadnych problemów z odbiorem na 2 i więcej jednocześnie włączonych odbiornikach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jako, że czeka mnie gruntowny remont domu postanowiłem troszkę udoskonalić go. W obecnej chwili telewizory są w 2 pomieszczeniach, a kable biegną po elewacji domu. Chciałem się ich pozbyć i w jednym miejscu wejść z kablami do domu, a później je rozprowadzić do pokojów. Chce zrobić gniazdka antenowe w 3 pokojach i nie bardzo chce mi się ciągnąć kable od anteny do każdego z pomieszczeń. Wpadłem na taki pomysł aby z anteny pociągnąć jeden ewentualnie 2 kable (hotbird i astra) i wpiąć je w multiswich. Dzięki temu rozwiązaniu wyjdzie o kilka metrów kabla antenowego mniej. Dodatkowo mogę na jednym kablu puścić telewizję naziemną i satelitarną, bo takie switche znalazłem. 

 

Moje pytanie brzmi czy zastosowanie tego rozwiązania będzie zgodne z odbiorem cyfrowego polsatu lub nc+, czy w ogóle ma to szanse zdać egzamin? Nie będzie żadnych problemów z odbiorem na 2 i więcej jednocześnie włączonych odbiornikach?

Tak po mojemu to to co chcesz zrobić to będzie wymagało takiego okablowania :

antena <>multiswitch 4 przewody (plus kolejne 4 jeśli będzie miał być zez na Astrę) plus 1 przewód do anteny dvbt

pokój <> multiswitch po 1 przewodzie

Do tego gniazda abonenckie które rozdzielą sygnał sat i DVB T.

Zastanów się czy naprawdę potrzebujesz zeza na astrę i dbvt w każdym z pomieszczeń - jak nie to wystarczyłoby dać konwerter quad plus zwrotnicę któą byś wpuścił sygnał dvbt do jednego pokoju i miałbyś to wszystko za 1/4 ceny instalki z multiswitchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zeza to nie jest wymagany także można odpuścić go sobie. DVB T jeśli by było to będzie fajnie, jeśli nie no to nic się nie stanie. Bardziej chodzi mi o ten sygnał telewizji sat, czy z nim nie będzie problemu jak podłączę 2 i więcej dekoderów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemu nie będzie. Możesz jeszcze rozważyć wykorzystanie konwertera typu unicable.

Wtedy wszystko puszczasz jednym przewodem niemal jak do TV naziemnej. Tylko odbiorniki muszą wspierać to rozwiązanie. Większość nowoczesnych potrafi to robić. Starsze niekoniecznie.

BTW: w tym rozwiązaniu nie potrzebujesz nawet multiswitcha.

Edytowane przez Joki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zeza to nie jest wymagany także można odpuścić go sobie. DVB T jeśli by było to będzie fajnie, jeśli nie no to nic się nie stanie. Bardziej chodzi mi o ten sygnał telewizji sat, czy z nim nie będzie problemu jak podłączę 2 i więcej dekoderów

 

Nie będzie, ja mam 4 kable antena sat - switch + 1x FM +1 DVB-T, ze switcha 8 pojedynczych kabli do pomieszczeń. Switch litewski jakiś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Joki fajne rozwiązanie ale czy dekodery polsatu albo n-ki na tym pójdą? Wedle informacji znalezionych w necie póki co tylko n-ka ostatnio wprowadziła dekoder w tej technologii. Polsat póki co jest do tyłu z tym rozwiązaniem chyba, że się mylę. Jeśli tak to mnie popraw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.