Skocz do zawartości

Plyta indukcyjna.


elgritone

Rekomendowane odpowiedzi

To prawda, ze ta na trzy fazy bedzie dzialac nawet jak jednej fazy braknie?

to generalnie jest tak, że są różnie zasilane. Jeśli podłączysz pod trzy - będą działać tylko niektóre pola. Natomiast można zmostkować, ale nierealne, żeby wystarczyło mocy z zasilania. Zakładając standardowe zabezpieczenie 16A, z jednej fazy możesz max dostarczyć 3,5 kW. Moja płyta ma ponad 7 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ze ta na trzy fazy bedzie dzialac nawet jak jednej fazy braknie?

Większość płyt ma podłączane tylko dwie fazy, są i na trzy i na jedną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest cos na co warto zwrocic uwage przy zakupie, czy brac co sie podoba?

Długość gwarancji ;]

Warto wpaść do Ikei - bo oni dają 5 lat gwarancji na sprzęt Electroluxa i Whirpoola - na inne może też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie tylko te ichnie nazwy widze, maja na miejscu innych firm?

Pod marką Ikea jest sprzedawany sprzęt Electorluxa i Whirpoola - to wiem z racji pracy w serwisie, czy inne marki jeszcze są - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest cos na co warto zwrocic uwage przy zakupie, czy brac co sie podoba?

 

Jak kompletujesz sprzęt to płyty mają automatyczne sterowanie okapem, pod warunkiem ze kupisz tej samej firmy pasujący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktorys model bys polecił/odradzil?

Nie robię już w płytach od jakiegoś czasu - nie wiem co teraz jest OK, a co sie sypie - przykro mi nie pomogę.

Bierz z jak najdłuższą gwarancją, a i pamietaj, że warunkiem utrzymania gwarancji jest podłączenie płyty przez osobę z uprawnieniami, bo później mogą się wypiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktorys model bys polecił/odradzil?

 

Ja wziąłem z IKEA ten najdroższy, 80cm szerokości, bo na gazowej 50cm zawsze mam za mało miejsca. Ale jeszcze nie podłączyłem, więc się nie wypowiem. ;]

 

Z bajerów to ludzie najczęściej polecają chyba zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem (np. biegający kot po całym domu), automatyczne wyłączenie gdy wykipi i możliwość łączenia pól (np. na brytfannę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktorys model bys polecił/odradzil?

Płyta OTROLIG lub płyta SMAKLIG, ewentualnie szeroka HÖGKLASSIG lub biała BEJUBLAD. Polecam te modele ze względu na 4 niezależne regulatory "suwakowe" oddzielnie dla każdego pola grzewczego- bardzo wygodna obsługa.

Edytowane przez Wasylek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electrolux jest właścicielem AEG (AGD) od 1996 r. Kilka innych marek też mają w stajni.

Dokładnie, podobnie jak Whirpool jest właścicielem Polar, Indesit - Ariston i jeszcze kilku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice techniczne pomiędzy płytami z IKEA a odpowiednikami z koncernu Electrolux są jedynie w innym szkle (profil krawędzi szkła i grafika) ale szkła te są całkowicie zamienne między sobą (sprawdzałem). Poza tym w płytach Ikea nie ma kabla w komplecie- trzeba dokupić, w płytach Electroluxa zazwyczaj jest, podłączony już do płyty. Kabel powinien być na wysoką temperaturę a nie zwykły. Ja kupowałem ze 3 lata temu "Electroluxowy" odpowiednik płyty Tydlig z IKEA bo wtedy było znacznie taniej niż w Ikea (ok. 200zł). Obecnie bywa z tym różnie.

Przykładowo:

-płyta IKEA SMAKLIG za 1499zł i odpowiednik ELECTROLUX EHI6540FOK za 1421zł;

-płyta IKEA BEJUBLAD za 1499zł i odpowiednik ELECTROLUX EHI6540FWP za 1718zł.

Różnica pomiędzy SMAKLIG a BEJUBLAD to tylko kolor szkła...

Edytowane przez Wasylek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czym to się rozni? Jaka kupic? Brac na sile czy 230v?

Ikea, bo w cenie podobnej do innych masz markowego producenta i 5 lat gwarancji. Brać taką co ma oddzielną regulację do każdego pola, tzn nie ma opcji jednego suwaczka a przed nim wybór czym ma sterować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikea, bo w cenie podobnej do innych masz markowego producenta i 5 lat gwarancji. Brać taką co ma oddzielną regulację do każdego pola, tzn nie ma opcji jednego suwaczka a przed nim wybór czym ma sterować

 

Dokładnie. Pojedynczy slider to zło, gorsze nawet od przycisków +/-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.