Skocz do zawartości

Reflektory z poliwęglanu - zabezpiecznie


zbigou

Rekomendowane odpowiedzi

Szyby reflektorow przednich w mojej xsarze I są w opłakanym stanie, matowe, popękane. Im bardzej je czyszczę, tym jest gorzej. Zakupilem używki Carello w dobrym stanie. Pytanie, jak je zabezpieczyc - lakier bezbarwny + jakis filtr UV? Proszę o porady.

 

 

1326499590-citroen-xsara-14i-11859.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to jedna z opcji.

Te reflektory są zrobione, jako jedne z 1szych, z poliweglanu. Wczesniej robili ze szkła. Dlatego poliwęglan ten jest g.. jakości, b. latwo matowieje. Pomalowanie ich lakierem bezbarwnym bardzo by im pomoglo.

 

Plan jest taki:

1. przeczyscic pastą polerską do reflektorw

2. pokryc bezbarwnym lakierem akrylowym

3. jakis siuwaks na UV?

 

Były tu już dawno temu podobne wątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. pokryc bezbarwnym lakierem akrylowym

3. jakis siuwaks na UV?

 

 

Są lakiery bezbarwne z filtrem UV i utwardzaczem - niby dedykowane do reflektorów. 

 

Nawet próbowałem kiedyś reflektory regenerować gdy zaczął mi się utleniac fabryczny lakier bezbarwny, postępowaem zgodnie z instrukcją, ale skończyło sie i tak zakupem nowych  ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regenerowałem na własną rękę 10 miesięcy temu. Dzisiaj wyglądają tak samo jak w dniu regeneracji.

 

Kiedyś miałem podejście z samą polerką i po 3 miesiącach było to samo.

 

Był rok temu wątek na ten sam temat: papier ścierny gradacja stopniowo od 500 do 2000-2500, na koniec lakier dwuskładnikowy (na matowe klosze!) http://sklep.motip.pl/bezbarwne/2391-lakier-bezbarwny-z-utwardzaczem-2k.htmli tyle

post-143350-0-91231300-1469199128_thumb.jpg

post-143350-0-24352600-1469199129_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postępowaem zgodnie z instrukcją, ale skończyło sie i tak zakupem nowych  ;l

 

U mnie po 11 miesiącach bez większych zmian - jak najbardziej trwały efekt.

 

https://forum.autokacik.pl/index.php/topic/401990-polerka-reflektorów-robić-samemu-czy-dać-dla-fachowca/?p=5619774

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regenerowałem na własną rękę 10 miesięcy temu. Dzisiaj wyglądają tak samo jak w dniu regeneracji.

 

Kiedyś miałem podejście z samą polerką i po 3 miesiącach było to samo.

 

Był rok temu wątek na ten sam temat: papier ścierny gradacja stopniowo od 500 do 2000-2500, na koniec lakier dwuskładnikowy (na matowe klosze!) http://sklep.motip.pl/bezbarwne/2391-lakier-bezbarwny-z-utwardzaczem-2k.htmli tyle

 

Czy lakier firmy APP Rally Klarlack Spray również będzie się nadawał? Wdg opisu to lakier akrylowy.

 

Pzd

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.