Skocz do zawartości

Odpowiedzialność Mirka za wady pojazdu


Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu toczyła się dyskusja, czy handlarz ponosi odpowiedzialność za stan sprzedawanego pojazdu. Zachęcam do zapoznania się ze stanowiskiem dotyczącym osoby prowdzącej komis o zarazem do dyskusji:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1757328107843718&id=1752392311670631

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu toczyła się dyskusja, czy handlarz ponosi odpowiedzialność za stan sprzedawanego pojazdu.

 

IMHO tu nie ma wątpliwości - jest profesjonalistą, ponosi. Problem jest z egzekucją tych praw.

W zeszłym tygodniu zawarłem ugodę sądową z mirasem - ale pozew został złożony w grudniu 2015. Ugoda ze względu na świadomość, że jak pójdziemy w spór to to lekko jeszcze rok potrwa, a potem miras może unikać komornika (działa w formie sp. z o.o. z kapitałem 5k zł - zwinie spółkę i nic nie dostanę) ... 

Ma zwrócić kasę, zabrać strucla i zamykamy temat.

Edytowane przez noras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Żeby wygrać taki proces z Mirasem, trzeba mieć jakieś potwierdzenie stanu auta od Mirasa, np. zapis w umowie, że auto nie było naprawiane blacharsko?

Bo jak mu udowodnisz, że mówił, że auto bez kolizji? Może się wypierać i wtedy słowo przeciwko słowu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wygrać taki proces z Mirasem, trzeba mieć jakieś potwierdzenie stanu auta od Mirasa, np. zapis w umowie, że auto nie było naprawiane blacharsko?

Bo jak mu udowodnisz, że mówił, że auto bez kolizji? Może się wypierać i wtedy słowo przeciwko słowu.

Umowa, świadkowie, itd. Przede wszystkim należy zawierać sensiwne umowy i wpisywać do umowy autentyczna kwotę zapłaty, bo później jest zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia jak to dziala w PL, ale u mnie w stanie - kupujac od osoby a nie od dealer-a masz zasade 'caveat emptor' czyli kupujacy jest odpowiedzialny za sprawdzenie dobr ktore kupuje. Nie wiem jak PL oszustwa by poszly  np cofanie licznika, ale bylo pare spraw gdzie cofenli licznik i sedzia to odpowiednio wynagrodzil, bo to nie zasada ze kupujacy ma sprawdzic, tylko zwykle chu....owe oszustwo :no:

 

Dlatego kupujac od dealera auto jest zawsze DROZSZE niz od osoby, bo mamy prawna gwarancje (na auta do 10 lat) co kupujemy.

 

Auto powyzej 10lat - to mozna kupic u "Lebanese brother' - czyli watpliwej Q dealer-a, ale takich dealer-ow duzo nie ma.  :chipsy: Dodgy-car-dealer-w1.jpg

 

1316050084-oil-leak-car-salesman-meme1.j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO tu nie ma wątpliwości - jest profesjonalistą, ponosi. Problem jest z egzekucją tych praw.

W zeszłym tygodniu zawarłem ugodę sądową z mirasem - ale pozew został złożony w grudniu 2015. Ugoda ze względu na świadomość, że jak pójdziemy w spór to to lekko jeszcze rok potrwa, a potem miras może unikać komornika (działa w formie sp. z o.o. z kapitałem 5k zł - zwinie spółkę i nic nie dostanę) ...

Ma zwrócić kasę, zabrać strucla i zamykamy temat.

100% zgody w tym temacie. Dlatego wszelkich internetowych znawcow prawa zawsze zapraszam do sadu zeby zobaczyli jak wyglada prawdziwy swiat. Sprytny oponent przy pomocy prawnika praktycznie kazda sprawe jest w stanie tak na czas rozgrywac, ze po jakims czasie druga strona bedzie sama prosic o ugode...

Co z tego, ze ktos formalnie nie ma racji w sporze skoro ma kase i czas na prowadzenie sporu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dlatego wszelkich internetowych znawcow prawa zawsze zapraszam do sadu zeby zobaczyli jak wyglada prawdziwy swiat.

 

Wiesz, ja już na AK usłyszałem propozycję zmiany prawników - autor postu napisał, że on ma tak dobrych, że prawomocny wyrok dostaje w 2 tygodnie od złożenia pozwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% zgody w tym temacie. Dlatego wszelkich internetowych znawcow prawa zawsze zapraszam do sadu zeby zobaczyli jak wyglada prawdziwy swiat. Sprytny oponent przy pomocy prawnika praktycznie kazda sprawe jest w stanie tak na czas rozgrywac, ze po jakims czasie druga strona bedzie sama prosic o ugode...

Co z tego, ze ktos formalnie nie ma racji w sporze skoro ma kase i czas na prowadzenie sporu...

Życie. Najlepsze jest to, że nigdy nie wiadomo, czy zapadnie prawidłowy wyrok - zgodny z prawem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja już na AK usłyszałem propozycję zmiany prawników - autor postu napisał, że on ma tak dobrych, że prawomocny wyrok dostaje w 2 tygodnie od złożenia pozwu.

Mamy Kamińskiego i kolegow z CBA na forum?

Oni mieli dobrego prawnika, doktora prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy Kamińskiego i kolegow z CBA na forum?

Oni mieli dobrego prawnika, doktora prawa.

 

Tego z UJ, który nie przychodził do roboty? Tego, który stosuje własną wykładnię konstytucji?

Nie wiem, czy taki dobry, w końcu on ich nie oczyścił, tylko ułaskawił, więc de facto przypieczętował wyrok stwierdzający winę.

IMHO słaby prawnik.

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Najlepsze jest to, że nigdy nie wiadomo, czy zapadnie prawidłowy wyrok

 

Tu akurat wyroku byłem pewien - powód relacjonował reakcję sędzi na mój wywód (ja jej nie widziałem, monitor zasłaniał) - reakcja przeciwnika też wskazywała, że wie, że tą sprawę przegra. Tylko co z tego, jak bez najmniejszego problemu mógł ją jeszcze 2 lata pociągnąć ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.