Skocz do zawartości

Dziwne objawy cieżko zapalającego po nocy X16XEL.


kondrak134

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po długiej nieobecności.

Ostatnim czasem mam kłopoty z zapalaniem. Normalnie to było tak, że wystarczyło pół sekundy, dosłownie raz rozrusznik przekręcił silnikiem i już palił. Ostatnio (jakieś 10 dni temu) chce uruchomić auto i jak zawsze dotknąłem kluczyka a tu nic. Na to trzymam, porzędolił troche i odpalił. Myślałem może ze to wina paliwka ale 3 tankowanka zrobiłem na różnych stacjach i dupa. Pojechałem do saprzyjaźnionego mechanika i powiedział mi ze to moze być wszystko od świec i kabli, po zawór zwrotny pompy paliwa i pompy w zbiorniku. Więc co dokładnie sie dzieje. Moja diagnoza.

Pompa paliwa w baku raczej nie bo by mi szarpał i przerywał podczas jazdy a nic takiego się nie dzieje. Zmieniłem świece ale to nie pomogło. Co ciekawe, że jak już zapale to nawet jak go zgasze po 10 sekundach i zapale ponownie to odpala na dotyk. Na moje oko gdzieś mi paliwo ucieka z przewodu i zanim naciągnie to trzeba poczekać a potem już jest i odpala normalnie. Ciekawi mnie tylko to, że przecież po załączeniu stacyjki pompa przez chwile zapracuje i naciągnie paliwa więc zrobiłem próbe. Zapalałem sam zapłon kilkakrotnie zeby pompa naciągnęła wache. Dokładnie to samo. Zapalanie teraz po nocy zajmuje mi około 4s rzyndolenia. Co prawda zawsze zapala ale co się mogło stać. Nie znam dobrze konstrukcji tego silnika. Mam ogólną wiedzę ale potrafie sam naprawić jak wiem o co chodzi. Myślałem jeszcze o kablach ale one działają sprawnie. Auto ma robre odejście i nic nie przerywa. Może o czymś nie wiem?? Wiem, że ten temat już pewnie sie powtarzał ale u mnie są zupełnie inne objawy. Bardzo dziękuję za pomoc. Jak by coś to mam aparat i mogę zrobić zdjęcia silnika jakby to pomogło coś.

HELP!! crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moze kłamie czujnik temp. cieczy chłodzącej do komputera od wtrysku ?

No coś o tym też słyszałem ale nie wiem gdzie on jest i jak go sprawdzić. Pozatym w jaki sposób czujnik cieczy chlodzacej mogłby mieć wpływ na zapalanie ? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No coś o tym też słyszałem ale nie wiem gdzie on jest i jak go

> sprawdzić. Pozatym w jaki sposób czujnik cieczy chlodzacej

> mogłby mieć wpływ na zapalanie ?

Sam jestem ciekawy gdzie on sie znajduje w naszym silniku, natomiast ma wpływ na zapalanie jeśli źle podaje info do kompa, ponieważ jeśli podaję temperaturę silnika 90 stopni a silnik jest zimny, to komputer zmniejsza odpowiednio dawkę paliwa i nie da się uruchomić silnika bądź jest to utrudnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam podobne objawy,taksamo muszę rano dłużej pokręcić rozrusznikiem.Ale znalazłem półśrodek na to i teraz raz zakręce krótko,coś pyknie jakby jakiś przekaźnik i za drugim razem już zapala odrazu.Dawniej palił za dotknięciem kluczyka a teraz takie cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No mam podobne objawy,taksamo muszę rano dłużej pokręcić

> rozrusznikiem.Ale znalazłem półśrodek na to i teraz raz zakręce

> krótko,coś pyknie jakby jakiś przekaźnik i za drugim razem już

> zapala odrazu.Dawniej palił za dotknięciem kluczyka a teraz

> takie cuda.

moze przekaźnik od pompy paliwa umiera ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie szukać?

F

1

2

Słupek przedni prawy -

Urządzenie sterujące układem

wtryskowym lub świecami żarowymi

Przekaźnik pompy paliwa

. A to że zaskoczył wcześniej i nie pyka później .... no cóż. równie dobrze styki mogą być wypalone i nie przenoszą dobrze. Ale możliwości jest pewnie ze 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy. Właśnie sprawdziłem kody z kompa i nic. Cały czas stuka nr.12 Jeśli jest tak jak mi doradziliście, że to moze być czujnik temp. cieczy chlodzącej to komputer tego nie zapamiętałby ? Już nie wiem co mam robić bo nie chce sie w kase pakować. Macie jakieś pomysły ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.