Skocz do zawartości

Megane III dCi - rzućcie fachowym spojrzeniem


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Panowie, dawno mnie tu nie było no ale powoli czas na zmianę autka (aktualnie Fluence 1.6 2011 110 kkm przebiegu). Chodzi mi po głowie takie coś jak w tym konkretnym linku http://www.pewneuzywane.pl/samochod/renault-megane-grandtour-business/id/14147#d233c2747fec76b619141191cf5ff589  Co myślicie o takim Grandtourze? Akceptuję podstawowe wyposażenie i słabawy silnik. Warto się tym gruntowniej zainteresować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Panowie, dawno mnie tu nie było no ale powoli czas na zmianę autka (aktualnie Fluence 1.6 2011 110 kkm przebiegu). Chodzi mi po głowie takie coś jak w tym konkretnym linku http://www.pewneuzywane.pl/samochod/renault-megane-grandtour-business/id/14147#d233c2747fec76b619141191cf5ff589  Co myślicie o takim Grandtourze? Akceptuję podstawowe wyposażenie i słabawy silnik. Warto się tym gruntowniej zainteresować?

 

A jaki jest powod zmiany, potrzebujesz pilnie kombi?

W kazdym innym wypadku IMHO zmiana troche bez sensu, bo to jest najtansza bieda wersja robiona pod floty...

Plastikowa kierownica, manualna klima, poza flotami to ciezko nawet taka znalezc ;]

Silnik wbrew pozorom jezdzi lepiej niz wyglada na papierze i na tym chyba zalety sie koncza ;)

Ja bym nie zmienial, ewentualnie poszukal Laguny 3 :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. :) Fluence ma już 5 lat i trochę kilometrów najeżdżone. Robię lekko powyżej 20 kkm rocznie, 1.6 swoje pali. Pomyślałem, że po pierwsze będzie trzy lata nowszy, z oszczędnym silnikiem, 60 kkm mniejszy przebieg, a bagażnik równie Wielki. Wyposażenie we Flu mam bardzo fajne, bo to Expression podciągnięty pakietami właściwie do Privillege (z jasną tapicerką wyłącznie). Mam dylemat, naprawdę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem tego rodzynka po VIN w ASO Renault u nas. Dwie wymiany oleju, każda przeciągnięta do 32 kkm, po 8 miesiącach zajechana turbosprężarka i silnik do remontu. Naprawa w ASO, gwarant odmówił naprawy gwarancyjnej ze względu na zaniedbania serwisowe. Generalnie trup katowany do nieprzytomności. Na razie chyba jednak zostanę przy moim Flu i na spokojnie zacznę rozglądać się bez jakiegoś ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem tego rodzynka po VIN w ASO Renault u nas. Dwie wymiany oleju, każda przeciągnięta do 32 kkm, po 8 miesiącach zajechana turbosprężarka i silnik do remontu. Naprawa w ASO, gwarant odmówił naprawy gwarancyjnej ze względu na zaniedbania serwisowe. Generalnie trup katowany do nieprzytomności. Na razie chyba jednak zostanę przy moim Flu i na spokojnie zacznę rozglądać się bez jakiegoś ciśnienia.

 

To jezdzij tym co masz :ok:

Roznica w spalaniu przy Twoich przebiegach miedzy noPB a dci to pewnie z 1,5-2kPLN rocznie, wiec szkoda sobie w ogole glowe zawracac dieslem.

Wiecej bedziesz w plecy na utracie wartosci niz paliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Podepnę się pod temat ;]

Wczoraj wpadł http://otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-6dci-energy-1wl-salon-pl-gwarancja-f-vat-86-tys-km-ID6yBjG7.html#d90db01b06

 

Ten silnik 1.6 dCi jest już chyba wporzonsiu? Wiem, że 1.5 dCi to kibel, ale o tym nie umiałem znaleźć tematów do narzekania. Wie ktoś coś?

Edytowane przez Komor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ten silnik 1.6 dCi jest już chyba wporzonsiu?

 

Tak, dopóki się nie zepsuje. Poziom skomplikowania i ilość miejsca pod maską przeraża dobrych, doświadczonych mechaników (żebyś minę widział...). Ale jedzie bardzo fajnie. Słyszałem rozgrzechotane koła dwumasowe przy 100-130kkm. 

 


Wiem, że 1.5 dCi to kibel

 

Zależy który. Poniżej roku 2012 bym nie kupił. Potem ma już pompę wys. ciśn. i trochę innych podzespołów z 1.6 dCi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.