Skocz do zawartości

Chłopaki ! ma ktoś na zbyciu


MirekD

Rekomendowane odpowiedzi

śrubę trzymającą zacisk hamulcowy ? Tą która wchodzi w tulejkę prowadzącą, zastąpiłem inną krótszą  (gwint krótszy o cirka 5 mm)  ale ma tendencję do samo wykręcania się. szukałem już na szrocie ale u mnie w okolicy Stilo niechodliwe u "rozbieraczy". Ewentualnie od czego jeszcze podejdzie, mój zastępca to śruba od suportu w rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacisk z jarzmem, jak nic nie znajdę to  "z braku laku" dospawam nakrętkę. Będzie tylko "badziewiato" wyglądać chyba ,że popracuje nad tym. :hmm:

Edytowane przez MirekD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śrubę trzymającą zacisk hamulcowy ? Tą która wchodzi w tulejkę prowadzącą, zastąpiłem inną krótszą  (gwint krótszy o cirka 5 mm)  ale ma tendencję do samo wykręcania się. szukałem już na szrocie ale u mnie w okolicy Stilo niechodliwe u "rozbieraczy". Ewentualnie od czego jeszcze podejdzie, mój zastępca to śruba od suportu w rowerze.

 

o te śruby chodzi?

http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-hamulca-transit-mondeo-stilo-qubo-i5528111106.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Chłopaki za pomoc!

Już zrobiłem "ersatz", stara z objechanym 6'ścio - kątem do wiertarki i zdarcie na szlifierce (kręci się tarcza szlifierki a w przeciw biegu śruba w uchwycie wiertarki) tyle aby weszło w otwór nakrętki na klucz 13 mm, dalej kumpel z migomatem i już jest jak z fabryki a nawet lepiej bo nakrętka 2 razy szersza od tego w oryginale.

Dziękuję za chęci pomocy ale niecierpliwy jestem i nie wytrzymałem, sam "wystrugałem".

P.S.

Kolega Sleeper ma szczególne podziękowania za linka, będzie na zaś z całą resztą bałaganu.

Edytowane przez MirekD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Chłopaki za pomoc!

Już zrobiłem "ersatz", stara z objechanym 6'ścio - kątem do wiertarki i zdarcie na szlifierce (kręci się tarcza szlifierki a w przeciw biegu śruba w uchwycie wiertarki) tyle aby weszło w otwór nakrętki na klucz 13 mm, dalej kumpel z migomatem i już jest jak z fabryki a nawet lepiej bo nakrętka 2 razy szersza od tego w oryginale.

Dziękuję za chęci pomocy ale niecierpliwy jestem i nie wytrzymałem, sam "wystrugałem".

P.S.

Kolega Sleeper ma szczególne podziękowania za linka, będzie na zaś z całą resztą bałaganu.

 

No ja jestem zwolennikiem raczej kupowania nowych elementów jesli chodzi o zawieszenie i hamulce. Luzik rok temu poszukiwałem blaszki która trzyma klocek i natrafiłem na różne elementy naprawcze. Nie wiem jakim cudem ale jedna blaszka wyparowała z tylnego zacisku i klocek się strasznie telepał podczas jazdy. Wbrew pozorom samą blaszkę nie jest tak łatwo znaleźć. Już myślałem że będę musiał kupować klocki żeby zdobyć ta blaszkę (a nie wszyscy producenci oferują klocki z blaszkami). Blaszkę a raczej komplet 8szt udało mi się znaleźć w lokalnym motoryzacyjnym :) gdzie czas zatrzymał się 20 lat temu. Blaszki sprowadzili mi z dnia na dzień za całe 25zl za komplet :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jakie dziadowanie ? gwint i kołnierz są tip top. objechał się tylko sześciokąt " nakrętki " , zamieniłem na ganc nowy z idealnej nowiutkiej nakrętki. wcześniej było dziadowanie bo śruba z suportu rowerowego była o cirka  5 mm krótsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.