Skocz do zawartości

Cyfrowy termometr do auta. Pomiar temperatury płynu chłodzącego.


Roman XXL

Rekomendowane odpowiedzi

Parę m-cy temu kupiłem dokładnie ten: http://allegro.pl/termometr-samochodowy-z-alarmem-gololedziowym-i5936307239.html

Szukałem dokładnie coś takiego, bez podświetleń, z 3 ekranami. Podobne kilka lat temu były w lidlu po 17 zł.... niestety od jakiegoś czasu już ich nie widziałem.

No cóż, działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę m-cy temu kupiłem dokładnie ten: http://allegro.pl/termometr-samochodowy-z-alarmem-gololedziowym-i5936307239.html

Szukałem dokładnie coś takiego, bez podświetleń, z 3 ekranami. Podobne kilka lat temu były w lidlu po 17 zł.... niestety od jakiegoś czasu już ich nie widziałem.

No cóż, działa.

 

mnie sie własnie w lidlu udało kupić i fakt działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie podstawowe: w którym miejscu układu i jak chcesz zamontować sensor? :hmm:

Bolid nie jest obecnie wyposażony w takie udogodnienie?

Nie wiem jeszcze. Chętnie posłucham propozycji. Pacjent to Honda Accord 1,8 99r. Niestety wskaźnik który jest nie pokazuje dokładnie temperatury tylko jakieś orientacyjne wskazania.

ObdII brak. Chyba nie da się odczytać temperatury cyfrowo. Choć głowy za to nie dam. Być może jest przejściówka na obdII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można. Mogę to zrobić i że starym. Pewnie jest dobry. Ale dalej nie będę wiedział kiedy się zepsuje.

 

Bedziesz widzial po wskazowce temperatury w aucie. Wymienialem termostat w dwoch civicach bo wlasnie widzialem, ze wskazowka wariuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takie coś mi chodzi. Polecasz?

Przydałoby się żeby był alarm.

Alarmu to to chyba nie ma. Ogólnie mało jest takich cyfrowych, ale kupilbyś nawet analogowy ze skalą co 2.5 to wydaje mi się, że byłoby ok. Taki wskaźniki możesz kupić Autogauge, STRI, czy nawet to Depo.

Inne to już za drogie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka będzie zwariować jeśli termostat będzie puszczał kilka stopni niżej?

TAK TAK TAK

i proszę znajdź sobie prawdziwe problemy, np. rdza, skoro masz civica to i rdzę masz, a nie teraz będziesz wątek po wątku zakładał o tym jak to cie wszyscy chcą oszukać.

A skoro Ty taki mądry jesteś bo podważasz wiedzę i doświadczenie mechaników to napewno wiesz najlepiej jak to sprawdzić i wiesz co, może jednak kup tego kompa, podłącz i ustaw funkcje alarmu, że jak temp. spadnie o stopień to niech odetnie zapłon bo przecież nie można tak jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne, tylko nie mam tyle ambicji by się w takie rzeczy bawić. Szukam raczej gotowych rozwiązań.

 

a jak chcesz zrobić pomiar - przykleisz czujnik do rurki plastrem 

bez alarmu tez raczej nie ma to sensu , pomiar kilku punktów może sie przydać 

trochę zabierasz się do tematu od d00py strony , termometr z lidla dobry jest do określenia czy jest plus 10 czy 20 stopni  a nie do pomiarów silnika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak chcesz zrobić pomiar - przykleisz czujnik do rurki plastrem

bez alarmu tez raczej nie ma to sensu , pomiar kilku punktów może sie przydać

trochę zabierasz się do tematu od d00py strony , termometr z lidla dobry jest do określenia czy jest plus 10 czy 20 stopni a nie do pomiarów silnika

Gdzie ja chciałem coś z lidla? Czujnik trzeba wkręcić tak by miał ktoś kontakt z płynem. To chyba oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK TAK TAK

i proszę znajdź sobie prawdziwe problemy, np. rdza, skoro masz civica to i rdzę masz, a nie teraz będziesz wątek po wątku zakładał o tym jak to cie wszyscy chcą oszukać.

A skoro Ty taki mądry jesteś bo podważasz wiedzę i doświadczenie mechaników to napewno wiesz najlepiej jak to sprawdzić i wiesz co, może jednak kup tego kompa, podłącz i ustaw funkcje alarmu, że jak temp. spadnie o stopień to niech odetnie zapłon bo przecież nie można tak jeździć.

A może mam ochotę na tę zabawę? Może to moje hobby? A szukanie rdzy akurat nie ? Co Ciebie to interesuje? Nawet doczytać nie potrafisz, że nie o civica chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@KvM

 

Jak masz czas i umiejętności to możesz też coś takiego pociągnąć:

http://www.reveltronics.com/pl/sklep/49/9/komputery-pokladowe/uniwersalny-komputer-pokladowy-ukp/ukp-3-zestaw-detail

 

W opcjach jest obudowa, więc dużo prościej znaleźć miejsce na to :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@KvM

Jak masz czas i umiejętności to możesz też coś takiego pociągnąć:

http://www.reveltronics.com/pl/sklep/49/9/komputery-pokladowe/uniwersalny-komputer-pokladowy-ukp/ukp-3-zestaw-detail

W opcjach jest obudowa, więc dużo prościej znaleźć miejsce na to :)

Fajne, ale trochę mi szkoda tyle kasy wydać. Te 150 to by jeszcze uszło.

W sumie to mam na stanie Turbo gauge IV. Jakby była jakaś przejściówka na OBDII to temat byłby załatwiony. O ile oczywiście jest taka informacja przekazywana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mam ochotę na tę zabawę? Może to moje hobby? A szukanie rdzy akurat nie ? Co Ciebie to interesuje? Nawet doczytać nie potrafisz, że nie o civica chodzi.

na wstępie przepraszam - nie civic tylko accord

a teraz co za różnica i tu rdza i tu rdza

ha ha ha, ale widzę ze Cię mocno zabolało, teraz będziesz drążył jak Olleo o żarówkach , albo za drogo, albo za trudno, albo nie umiem albo niech ktoś zrobi to za mnie (mechanik) a wtedy znów kółko od początku ze leń, partacz, oszust, i help me.

Nie no szok normalnie.

Pozdrawiam Cię gorąco, ja się z tego durnego wątku wyłączam, a Ty się nie poddawaj, jak skończysz to możesz już bronić doktorat termostatów

P. S. a sprawdzałeś dziś już stan oleju?

To lepiej sprawdź bo za chwilę otworzysz kolejny przewód doktorski, czemu bez oleju obrócił ci panewki

Edytowane przez technix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.