Skocz do zawartości

Panele podłogowe


badyl1982

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do ułożenia paneli podłogowych. Nigdy wcześniej tego nie robiłem, więc wszelkie rady mile widziane.

 

Wiem, że trzeba trzymać odstęp od ściany około 1 cm i to w zasadzie wszystko co wiem :)

Czym ciąć panel, aby nie złuszczyć okleiny? Mam wyrzynarkę, ale czy to zda egzamin? Chodzi mi, oczywiście, o miejsca widoczne, np. w progach zamiast aluminiowej listwy chcę dać korek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej ciąć gilotyną do paneli. Ale i wyrzynarka może być - tylko brzeszczot weź do paneli, żeby nie poszarpał za bardzo.

Instrukcję masz w każdej paczce. Standardowo, jak masz okna tylko na jednej ścianie, to panele układasz prostopadle do tej ściany.

Najpierw zmierz szerokość pomieszczenia - jak na końcu wychodziłby mały kawałek panela, to odpowiednio przytnij pierwszy rząd. Podobnie w drugą stronę - jak zaczynając od całego panela na końcu "linijki" musisz dać kawałek z 10 czy nawet 20 cm, to przytnij pierwszy kawałek w 1/3.

Jedziesz do końca, docinasz - i jak ten odcięty kawałem ma więcej, niż 20cm to o niego zaczynasz kolejny rząd. Chyba, że wtedy robi się za małe przesunięcie względem poprzedniego rzędu, wtedy trzeba jeszcze ciachnąć - albo ten kawałek, albo zostawić go na następną linię a tu przeciąć cały.

Generalnie odpadów powinno być bardzo mało - chyba że ktoś ma dziwną estetykę, i co drugi rządek chce mieć identyczny (np. jeden zaczyna od pełnego panelu, drugi od połowy i tak na zmianę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Chodzi mi, oczywiście, o miejsca widoczne, np. w progach zamiast aluminiowej listwy chcę dać korek.

 

A czemu nie robisz bezprogowo?Ościeżnice stare na to nie pozwalają czy jakiś inny powód?Całą górę oprócz łazienki (4 sypialnie i korytarz) mam w panelach i zrobione bezprogowo-wygląda bardzo ładnie, poza tym tak z perspektywy patrzę, że będzie dobrze dla odkurzacza automatycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gładko (może być gładko), to fakt, ale próg masz oddzielony właśnie korkiem, pytanie po co jak można zrobić bez dodatkowych łączeń.

Kto bogatemu zabroni? ;)

Jak masz nierówną krawędź płytek w jakichś rustykalny itp. Miękki korek zatyka szczeliny. Itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie robisz bezprogowo?Ościeżnice stare na to nie pozwalają czy jakiś inny powód?Całą górę oprócz łazienki (4 sypialnie i korytarz) mam w panelach i zrobione bezprogowo-wygląda bardzo ładnie, poza tym tak z perspektywy patrzę, że będzie dobrze dla odkurzacza automatycznego.

A chociażby z tego powodu, że w różnych pomieszczeniach będzie różny kierunek paneli, aby zachować zasadę układania prostopadle do okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chociażby z tego powodu, że w różnych pomieszczeniach będzie różny kierunek paneli, aby zachować zasadę układania prostopadle do okna.

Ale jeśli panele są frezowane to można je również układać równolegle do okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A chociażby z tego powodu, że w różnych pomieszczeniach będzie różny kierunek paneli, aby zachować zasadę układania prostopadle do okna.

 

Ta zasada to jakiś pic na wodę i nie sprawdza się w połowie przypadków, gdzie pomieszczenie ma więcej niż 1 okno na więcej niż 1 ścianie, albo pomieszczenie bardzo podłużne, gdzie wygodniej kłaść wzdłuż pomieszczenia, a nie względem okna.  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chociażby z tego powodu, że w różnych pomieszczeniach będzie różny kierunek paneli, aby zachować zasadę układania prostopadle do okna.

 

Zastanów się czy lepiej w Twoim przypadku będzie wyglądać spójność czy układanie względem okna za wszelką cenę.  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

Odkopie

 

Chce położyć w izbie na ścianę cegłę gipsowa dekoracyjną. Pytanie czy układać od samego dołu i panelem dojechać do cegły czy lekko d zwignac tak by panel wszedł pod cegłę. Chce tak zacząć kłaść podłogę aby właśnie przy tej ścianę skończyć. Jeśli dam panel pod cegłę to mogę sobie darować wtedy listwe wykańczająca w drugim przypadku jak to będzie wyglądać przykrecona do cegły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem cegłę położoną do samej ziemi. I panele układałem w kierunku tej ściany. Jak kończylem dojechałem do gipsu to okazało się ze musiałbym wycinać wzdłuż panela strukturę cegły aby zatrzasnąć zamek / połączyć panele. Musiałem ciąć gips na wysokości 5 cm aby panel mógł się zatrzasnac. Inaczej by było gdybym zaczął kłaść od ściany z cegłą. Mam  nadzieje że wiesz o co mi chodzi ☺

 

 

Koniec końców założyłem listwę.

20171024_131026.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat u mnie wyjdzie ze panele mam kłaść równolegle do ściany z cegłą. I właśnie przez strukturę mogę mieć problem z włożeniem panela. Łatwiej będzie jeśli wyjdzie mi cały gorzej jak 7/8cm kawałek. Wiem jak będzie już wyglądać gdy cegła będzie od samej podłogi kladziona.

 

Dzięki chłopaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.