Skocz do zawartości

problem z ładowaniem?


4thelement

Rekomendowane odpowiedzi

Zmierzyłem pobór prądu.

Auto po kilku godzinach postoju na multimetrze ustawionym na 10A wypluło wynik 0.33...

Coś mi się wydaje że gdzieś wciąga prąd na którymś obwodzie ...czy nie mam jednak racji?

Na oko jakieś 10 razy za duży prąd. Sprawdzaj po kolei odłączając bezpieczniki, który obwód tyle wciąga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo.

Co to za auto, ma już cany, bsi czy inne wynalazki :hmm:

Octavia 02 w klekocie

Zabrałem się prawie co za sprawdzenie i ponownie zmierzyłem uplynność...tym razem 0.01 -0.03...sam nie wiem co wczoraj pomieszałem...chyba że wpływ na pomiar wczorajszy miał fakt iż akurat był chwilę przed pomiarem odłączony od prostownika.

Wczoraj wspomogłem się w ładowaniu starym ruskim prostownikiem ustawionym na 7A..tak się ładowałaskawie 3h...potem przełączyłem na lidlowską ładowarke i rano był full....

Trzeba monitorować zachowanie elektryki i zobaczymy co dalej

Dzięki za wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się żeby fakt odłączenia chwilę wcześniej prostownika miał wpływ na wynik pomiaru poboru prądu. Prędzej czas pomiędzy podłączeniem w szereg miernika i odczyt. Pomiar chwilę po podłączeniu może być przekłamany. Najlepiej dać ok. 5 minut ECU samochodu na ustabilizowanie/wyłączenie wszystkich odbiorników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale czy zdjęcie klemy i jej ponowne "połączenie" poprzez amperomierz nie powoduje pobudzenia uśpionego systemu? :hmm:

Wczoraj zrobiłem tak ze nie rozłączałem obwodu... wiec nie doszlo do wzbudzenia dziś się już nie pieprzylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.