Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Czym skleić plastikowy bęben pralki

Featured Replies

Napisano

Urka ać!

 

Od półtora tygodnia walczę z pralką.

Poczciwa 12-letnia Amica PC4580A413.

Fabryczne łożyska zaczęły warczeć, więc zabrałem się za ich wymianę.

3 dni (popołudnia) + puszkę penetratora straciłem wybijając stare łożyska i uszczelniacz.

 

Drugi dzień składam to goowno.

Wszystko ładnie złożone, testowe pranie celem test szczelności zapuszczone i... zonk.

 

Wziął i odpękł jeden z uchwytów przeciwwagi.

 

Pytanie: czym to załatać/skleić?

 

Pomyślałem o Poxilinie, ale wyczytałem, że powyżej 80*C potrafi zmięknąć i stracić swoje właściwości.

Napisano

Na początek obejrzyj ten element - powinien gdzieś być na nim wytłoczony rodzaj tworzywa z jakiego jest zrobiony. Jeśli ma to przetrwać więcej niż ze dwa prania, to trzeba dobrać klej do tworzywa.

Napisano

Takie zbiorniki (bęben to jest to metalowe w środku co się obraca ;] ) w pralkach są przeważnie z carboranu, dobrze się to na gorąco obrabia. Może spróbuj właśnie "zespawać" na gorąco a w środek wstawić jakiś pręt/śrubę.

Napisano

Wziął i odpękł jeden z uchwytów przeciwwagi.

 

Pytanie: czym to załatać/skleić?

 

Ty to chcesz uszczelnić, czy przymocować?

Jak uszczelnić, to czymkolwiek, co się przyczepi i nie odpadnie   :hehe:    Fix All jest niby do 90*C   :hmm:    ale klei się do każdej powierzchni.

Jeśli przymocować, to albo wzmocnić, albo zastąpić śrubą z możliwie dużymi podkładkami.

Napisano
  • Autor

bęben to jest to metalowe w środku co się obraca

 

Na zdjęciach widać, że chodzi mi o coś plastikowego, co na stronach z częściami agd nazywane jest kosz/wanna/koperta.

 


Ty to chcesz uszczelnić, czy przymocować?

 

Od strony wody załatać i uszczelnić, a od zewnątrz wzmocnić puki się trzyma.

Napisano

Na zdjęciach widać, że chodzi mi o coś plastikowego, co na stronach z częściami agd nazywane jest kosz/wanna/koperta.

 

 

 

 

Od strony wody załatać i uszczelnić, a od zewnątrz wzmocnić puki się trzyma.

podstawa dobrze wzmocnić. Uszczelnić silikonem do misek samochodowych.

Napisano

Myślę, że tracisz czas. To wygląda na PP i nie skleisz tego. Można spawać ale jakoś nie wierzę, że się uda.

Napisano

Takie zbiorniki (...) w pralkach są przeważnie z carboranu

Czyli polipropylen :oki:. Jeśli to się potwierdzi, to faktycznie najlepiej będzie spawać. Poliolefiny generalnie słabo się klei, a po taniości wcale.

Napisano
  • Autor

Na tej części jest wybity symbol >PP.GF30<

 

Czyli polipropylen i sam tego nie skleję?

Napisano

Lecisz do sklepu po nowy, albo po nową pralkę. Myślę że targanie tego do spawania nie ma ekonomicznego sensu.

 

Krawiec

Napisano
  • Autor

Lecisz do sklepu po nowy, albo po nową pralkę. Myślę że targanie tego do spawania nie ma ekonomicznego sensu.

 

Krawiec

 

Ehe, towar tylko na zamówienie, czas oczekiwania 4-5 tygodni. Cena ok. 130 zł.

Nowa pralka? Skoro tak jest cała zdrowa i pierze jak 12 lat temu :)

Napisano

Ehe, towar tylko na zamówienie, czas oczekiwania 4-5 tygodni. Cena ok. 130 zł.

Nowa pralka? Skoro tak jest cała zdrowa i pierze jak 12 lat temu :)

130 to śmieszna kwota... tylko przez 4 - 5 tygodni musiałbyś prać w rękach :D

 

Krawiec

Napisano

Ehe, towar tylko na zamówienie, czas oczekiwania 4-5 tygodni. Cena ok. 130 zł.

Nowa pralka? Skoro tak jest cała zdrowa i pierze jak 12 lat temu :)

 

mialem taki sam problem, ze pralka "tylko czasem ciekła".

nawet chcialem podobny watek zakladac, ale na cale szczescie przeszło mi i kupilem nowa.

dobra decyzja, bo nowa pralka jest duzo lepsza niz stara.

IMO szkoda czasu i pieniedzy na naprawe.

szkoda tylko Twojego czasu poswieconego na wymiane łożysk i wladowanie siana w naprawy.

Napisano

Myślę, że tracisz czas. To wygląda na PP i nie skleisz tego. Można spawać ale jakoś nie wierzę, że się uda.

Są kleje do pp. Wymagają aktywatora tworzywa.

Napisano

Ehe, towar tylko na zamówienie, czas oczekiwania 4-5 tygodni. Cena ok. 130 zł.

Nowa pralka? Skoro tak jest cała zdrowa i pierze jak 12 lat temu :)

To kup używaną taką samą pralkę.

Napisano

Ehe, towar tylko na zamówienie, czas oczekiwania 4-5 tygodni. Cena ok. 130 zł.

 

To chyba to, nie?

http://allegro.pl/amica-45-pokrywa-przednia-zbiornika-pralki-wer-2-i6653074006.html

lub

http://allegro.pl/zbiornik-wanna-front-pa-4-pa5-amica-i6666598099.html

lub

http://allegro.pl/amica-45-element-przedni-zbiornika-pralki-wer-1-i6676377718.html

Edytowane przez shapyr

Napisano

Miałem podobną sytuację w swojej pralce Bosch lat 18, z tym, że w moim przypadku przeciwwaga w czasie wirowania zerwała dolne uchwyty z wanny przedniej i zaklinowała się między wanną a przednią obudową pralki ucinając przy okazji jeden styk grzałki. Wanna jest wykonana z PP+GF (polipropylen z włóknem szklanym) a więc tworzywo co najmniej trudnosklejalne zważywszy wielkość sił jakie działają na uchwyty przeciwwagi w trakcie wirowania. Nie kombinowałem więc z przyklejaniem poszczególnych uchwytów do wanny tylko przykleiłem całą przeciwwagę do wanny przedniej w miejscu "anatomicznym", następnie przykleiłem uchwyty do wanny i przeciwwagi i na końcu zamontowałem fabryczną taśmę stalową. Użyłem do tego kleju montażowego neoprenowego w dwóch warstwach- jedna na wannę przednią, druga na przeciwwagę po uprzednim dokładnym odtłuszczeniu powierzchni ksylenem. Miałem też klej Mamut, Patex i jeszcze jakiś ale na nich wyraźnie pisało, że nie nadają się do PP i PE.Całość pozostawiłem do wyschnięcia na 24h w pozycji poziomej. Pralka działa, wiruje bardzo stabilnie, stabilniej niż przed awarią.

post-130110-0-68370600-1484154813_thumb.jpg

Napisano
  • Autor

Wanna jest wykonana z PP+GF (polipropylen z włóknem szklanym) a więc tworzywo co najmniej trudnosklejalne

...

Użyłem do tego kleju montażowego neoprenowego

 

Ja po godzinie spędzonej w Brico (jedyny market budowlany w moim powiecie) przed regałem z klejami znalazłem jeden, na którym nie było wyraźnie napisane, że nie dotyczy PP i wytrzymuje do 90*C.

Od zewnątrz obkleiłem dookoła uchwyt, a od środka zaszpachlowałem nim pęknięcie.

Właśnie się 24h utwardza.

Wieczorem montaż i pierwsze testowe pranie.

Chciałbym, żeby mi ta pralka jeszcze do lata i remontu łazienki wytrzymała, bo trzewia ma nad wyraz zdrowe.

Napisano

Urka ać!

 

Od półtora tygodnia walczę z pralką.

Poczciwa 12-letnia Amica PC4580A413.

Fabryczne łożyska zaczęły warczeć, więc zabrałem się za ich wymianę.

3 dni (popołudnia) + puszkę penetratora straciłem wybijając stare łożyska i uszczelniacz.

 

Drugi dzień składam to goowno.

Wszystko ładnie złożone, testowe pranie celem test szczelności zapuszczone i... zonk.

 

Wziął i odpękł jeden z uchwytów przeciwwagi.

 

Pytanie: czym to załatać/skleić?

 

Pomyślałem o Poxilinie, ale wyczytałem, że powyżej 80*C potrafi zmięknąć i stracić swoje właściwości.

Jeśli chcesz trwale to jedynie pospawać to PP. Można tzw dmuchawką i drutem (jakimi sie zderzaki klei - firemek co to robi jest sporo) albo duze lepiej za pomocą ektrudera. Z firm ktore sie zajmują profesjonalnie tworzywami to w Zabrzu masz Navotech, w gliwicach Oksydan. Z tym że nie wiem ile sobie za to policzą. Obstawiam okolice 30-50zł.

Napisano
  • Autor

To chyba to, nie?

 

Królu złoty!! Nie wiedziałem jak do w szukajkę wpisać :)   :oki:   :piwko:

 

 

 

Z firm ktore sie zajmują profesjonalnie tworzywami to w Zabrzu masz Navotech, w gliwicach Oksydan.

 

Do Zabrza mam 297 km, ale do Gliwic już bliżej. Tylko 290    :oki:

Edytowane przez tomeq77

Napisano

Królu złoty!! Nie wiedziałem jak do w szukajkę wpisać :)   :oki:   :piwko:

 

 

 

 

Do Zabrza mam 297 km, ale do Gliwic już bliżej. Tylko 290    :oki:

A pardon, nie doczytałem "odrzański" ;l   :piwko: 

Napisano

Do Zabrza mam 297 km, ale do Gliwic już bliżej. Tylko 290    :oki:

 

Jedź tam, gdzie bliżej lub gdzie lepsza droga...   :hehe:  :phi:

Napisano
  • Autor
Dnia 13.01.2017 o 13:20, romano11 napisał:

 

Jedź tam, gdzie bliżej lub gdzie lepsza droga...   :hehe:  :phi:

 

OK. W AM włączę 'optymalna'.

Napisano
  • Autor

No i doopka zimna. Klej, co nie miał napisane, że nie klei, nie klei.

Kupiłem nową używaną część.

Napisano
1 godzinę temu, tomeq77 napisał:

Klej, co nie miał napisane, że nie klei, nie klei.

 

A co to za wynalazek taki podstępny?

Edytowane przez romano11

Napisano

Nie miał napisane, że nie

klei czyli powinien kleić

Napisano
1 minutę temu, shapyr napisał:

Nie miał napisane, że nie

klei czyli powinien kleić

 

Aaaaaa 8-) teraz zauważyłem, że nie zauważyłem "nie"... zwracam honor :oki:

Napisano
  • Autor
31 minut temu, romano11 napisał:

 

A co to za wynalazek taki podstępny?

 

26 minut temu, shapyr napisał:

Nie miał napisane, że nie

klei czyli powinien kleić

 

23 minuty temu, romano11 napisał:

 

Aaaaaa 8-) teraz zauważyłem, że nie zauważyłem "nie"... zwracam honor :oki:

 

Na tym jednym, z chyba miliona, klejów w Brico nie było wprost napisane, że nie nadaje się do PP.

Więc sprawdziłem sam i okazało się, że tez nie klei polipropylenu :(

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.