Skocz do zawartości

3 Lata / 40kkm z Pugiem 208 1.2 VTi


Muzyk

Rekomendowane odpowiedzi

To jak wszyscy, to wszyscy ;)

 

Peugeot 208 1.2 VTi 82Km Allure

 

 

Z minusów:

 

Piszczący układ hamulcowy, wada fabryczna tak naprawde do tej pory nie naprawiona :(

dosc wysoka pozycja za kierownica ( dla mnie minus, moja zona np. to uwielbia)

przy ~30kkm uszczelniacz tylni walu silnika zaczął puszczać (tutaj upatruje się niestety winy serwisanta wykonującego akcje serwisową pt: "sprawdz luz osiowy na wale")

przy ~40kkm prawy sworzeń dał o sobie znać pukając

 

 

 

 

Z plusów:

 

Dobrze wyposażona wersja, fajne fotele, nawigacja, dzienne na ledach

Tanio i łatwo dało się dołożyć Navi

przestronne wnętrze

dość cichy w środku

elastyczny i zrywny motor pomimo tylko 3 cylindrow

Dość sensowna utrata wartosci, aktualnie wg. Eurotaxu wart jest ~35kpln

 

Podsumowując, jako miejskie auto spisuje się naprawdę fajnie. Żona nie ma zastrzeżeń co do niego...

 

Gdybyście mieli jakieś pytania walcie śmiało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczylo zmienic jednostke sterujaca, dolozyc podstawe anteny od wersji z navi i zakodowac vin w radiu ;) aktualizacje do niedawna byly 2 razy w roku, mozna bylo w necie znalezc bez zadnego problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 cylindrowiec ma walki wyrownowazajace, wiec pracuje dosc gladko.

 

srednie z 40kkm zona ma ~6.4 z czego po obwodnicach smiga raczej z predkosciami powyzej 120km/h i jezdzi nimi dosc czesto, uwazam ze jak na warszawskie warunki spalanie jest naprawde spoko... Rekord ktory wykrecilem w trasie to ~5.2l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy tych Pugów dużo w fabryce. O żadnych awariach nie słyszałem. Świetne auto. Fajnie się prowadzi, bardzo mało pali. Wygodne i ładne. Ten silnik z turbo musi być idealny do tego auta. W P308 sprawuje się dobrze, ale w P208 była by bajka. Jedyną co mnie lekko wnerwia to średnio działająca zmiana biegów. W P308 działa 100x lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
LOL, czasy aut na gaznikach to juz dawno minely ;]

Zaden lol. Chcialem zmienic 207 na 208. Zegary ponad kierownica i mala kiera bardzo mi pasowaly, tablet nie. Jak mialem takiego puga na caly dzien dla siebie (zaraz jak wchodzily do produkcji z tymi silnikami) to bylem w szoku jak fajnie mozna zrobic 3cylindrowca -pisalem nawet o tym tutaj pare lat temu (zwlaszcza ze do dzisiaj pamietam styl Matiza)... Niestety na zimno byla lipa straszna (dokladnie takie same odczucia miala zona) Poza przygasaniem konczylo sie to gazowaniem co skutkowalo niefajntm spalaniem... Widac poprawili :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.