Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Tuleja (guma) stabilizatora - przód

Featured Replies

Napisano

Przy okazji wymiany łożyska amortyzatora zauważyłem lekki luz na tulei stabilizatora .

 

Oględziny i nr z Epera sugeruje , że jest to tuleja dzielona ( 2 połówki gumy) .

 

Ktoś już wymieniał taką - gdzie kupowaliście ?

Napisano
1 godzinę temu, Iron napisał:

Przy okazji wymiany łożyska amortyzatora zauważyłem lekki luz na tulei stabilizatora .

 

Oględziny i nr z Epera sugeruje , że jest to tuleja dzielona ( 2 połówki gumy) .

 

Ktoś już wymieniał taką - gdzie kupowaliście ?

kupowałem w ASO, jak się nie mylę ok 120zł za kpl 2 szt

a8d1eb7247988ca06f24a83c6d69

 

te nie pasowały do mnie, w ASO takie coś mi dali

 

36b136d646338528f4c5cc67612e

Napisano
  • Autor

Czyli dokładnie to samo co u mnie , więc raczej pozostaje tylko zamówić podobny jak na fotce komplet w ASO 

 

 

Croma_guma_stabilizatora_przod_.jpg

 

Napisano
Dnia 23.02.2017 o 22:34, Iron napisał:

Czyli dokładnie to samo co u mnie , więc raczej pozostaje tylko zamówić podobny jak na fotce komplet w ASO 

 

 

Croma_guma_stabilizatora_przod_.jpg

 

Ja kupiłem je z oryginalna nalepką GM i leża bo nie miałem czasu wymienić .. z reszta niema jeszcze potrzeby

Napisano
  • Autor

No to dobrze się składa :phi:  - dasz radę zmierzyć śr. tej twojej tulei w zaznaczonym miejscu ?

 

Croma_guma_stab_przod.jpg.90b868c1bbf6bee4c28d5d0f3a40538a.jpg

 

 

Napisano
Dnia 3.03.2017 o 11:15, Iron napisał:

No to dobrze się składa :phi:  - dasz radę zmierzyć śr. tej twojej tulei w zaznaczonym miejscu ?

 

Croma_guma_stab_przod.jpg.90b868c1bbf6bee4c28d5d0f3a40538a.jpg

 

 

Ale ja trzymam je w stanie kolekcjonerskim w woreczkach bo jak wies gminna niesie po otwarciu od razu się guma utlenia :hehe:

 

Więc znalazłem bardzo precyzyjna miarkę i sam nie wiem czy 20 czy 19 mm :(

WP_20170305_21_48_24_Pro.jpg

WP_20170305_21_56_33_Pro.jpg

WP_20170305_21_56_37_Pro.jpg

Napisano
  • Autor

Dzięki za info :ok:

 

Te co do mnie doszły też mają śr. około 20mm i tak się zastanawiałem czy to w ogóle możliwe żeby na stabilizator 25mm dawali tak małe tuleje :hmm:

 

No , ale jak widać muszą jednak jakoś spasować ...

Napisano

to są tuleje po-zmianowe, takie półokrągłe. wcześniej były pełne.

tu możesz sobie znaleźć dokładny numer części po nr VIN

http://keyeper.fiatklubpolska.pl/navi?KEY=STARTUP&FORCED=TRUE&COUNTRY=023&LANGUAGE=6&GUI_LANG=6&SAVE_PARAM=LANGUAGE

 

a tak to wygląda u mnie. jak najedziesz na nr w kolumnie modyf i idczekasz sekundę to się wyswietli informacja o modyfikacji

 

 

stabilizator.JPG

Napisano
  • Autor

Dzięki za screeny - wszystko się zgadza , temat drążę już od jakiś 2 tyg. :skromny:

 

Najpierw jak zawsze sprawdziłem po VIN nr z Epera :
1. 717 491 31 - część górna
2. 717 491 32 - część dolna 
Potem wysłałem zapytanie do ASO - cena ... 90 PLN za stronę 8]
 
Zacząłem szukać alternatywy i znalazłem zamiennik po nr GM i stąd padło pytanie o rzeczywistą wewn. średnicę tulei :ok:
 

 

Napisano
23 godziny temu, Iron napisał:

Dzięki za screeny - wszystko się zgadza , temat drążę już od jakiś 2 tyg. :skromny:

 

Najpierw jak zawsze sprawdziłem po VIN nr z Epera :
1. 717 491 31 - część górna
2. 717 491 32 - część dolna 
Potem wysłałem zapytanie do ASO - cena ... 90 PLN za stronę 8]
 
Zacząłem szukać alternatywy i znalazłem zamiennik po nr GM i stąd padło pytanie o rzeczywistą wewn. średnicę tulei :ok:
 

 

Tylko że być może były dwa rodzaje drążków ja swoje kupowałem dawno temu ale pamiętam, że też miałem z tym problem.... wydaje mi się, ze mierzyłem grubosć drążka  

Napisano
  • Autor

Drążki są ponoć w rozmiarach 23 , 24 i 25 mm .

 

Ale na stronie sklepu opla online znalazłem takie info :

 

 

Croma_guma_stabilizatora_przod_GM.jpg

  • 5 miesięcy później...
Napisano

Mnie też, a dokładnie moją Cromke czeka wymiana gum na drążku stabilizatora. Związku z tym mam pytanie czy do Cromy muszą być tylko oryginalne gumy  według Epera , czy jest możliwość dopasować gumy od Vectry C, lub Signum ??

Napisano
  • Autor

Ja nie znalazłem innych gum niż o śr. całkowitej 20mm , jedna połówka była ori GM a druga jakiś zamiennik - spasowało :ok:

Napisano

Dzięki za odpowiedź, doraźnie podłożyłem pasek gumy od spodu i luz się skasował. 

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.