Skocz do zawartości

amerykańskie tablice


eryko

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy słyszał ktoś na jakim etapie jest temat wprowadzenia amerykańskiego wymiaru tablic , rok temu puścili "bąka" ze będą , ze od stycznia ruszają pracę w resorcie infrastruktury i oczywiście jak to w tym kraju wprawadzenie tablicy o innym wymiarze wymaga prac w podkomisjach no bo wymiar to nie to samo co ustawa o lasach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2017 o 07:43, eryko napisał:

Moi drodzy słyszał ktoś na jakim etapie jest temat wprowadzenia amerykańskiego wymiaru tablic , rok temu puścili "bąka" ze będą , ze od stycznia ruszają pracę w resorcie infrastruktury i oczywiście jak to w tym kraju wprawadzenie tablicy o innym wymiarze wymaga prac w podkomisjach no bo wymiar to nie to samo co ustawa o lasach :)

 

Jest to dość ciekawe bo w piątek widziałem samochód i miał właśnie jakąś taką dziwną tablicę. Za krótka żeby była długa i zbyt niska żeby była kwadratowa, Zbyt duża żeby była motocyklowa. Co ciekawe napisy były  w 2 rzędach. Stał przedemną  na światłach więc dokładnie widziałem że miał lepkę legalizacyjną.

 

Zastanawiałem się i wymyśliłem że sam sobie chyba zrobił tablicę i przekleił nalepkę.

Nie pomyślałem że faktycznie mógł to być rozmiar USA, Samochód to jakiś taki egzotyczny SUW i nie miał żadnego logo / napisu na klapie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak by cichaczem wprowadzili , a gdzie protesty zielonych czy lobby firmy Samar  oni zawsze zabierają głos ;l

 

taką małą mają te MIKROCARy z silnikiem od zagęszczarki ona jest chyba większa niż motocyklowa 8-)

 

edyta

a moze to była od tego twórcy http://www.agotablice.pl/oferta-tablice/tablice-na-zloty-2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oczywiście kolejny myśsliciel w polskim sejmie zmiana wymiaru kwadratowej tablicy na wielkość USA g.. daje bo u nas kwadratową dają jedną na tył , a na przód klasyczna :) i zaczep taką . 

U nas najprostsze rozwiązanie są nie do przejścia :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2017 o 10:36, eryko napisał:

Oczywiście kolejny myśsliciel w polskim sejmie zmiana wymiaru kwadratowej tablicy na wielkość USA g.. daje bo u nas kwadratową dają jedną na tył , a na przód klasyczna :) i zaczep taką . 

U nas najprostsze rozwiązanie są nie do przejścia :(

 

 

Masz rację, jedna tablica "amerykańska" nie rozwiązuje 100% przypadków, ale rzekłbym sporo przypadków jednak tak.

Z tych przypadków co widziałem u znajomych, to akurat z przodu nie było problemu zamontować polską jednorzędową, lecz rzeźba (podginanie dwurzędówki, ucinanie marginesów górnych i dolnych dwurzędówki) była z tyłu (honda Civic MK5 hatchback i Ford Taurus 2-gen Sedan) i obserwując inne wynalazki na ulicach chyba większość (w każdym razie spora część) miała problem głównie z tyłu. Choć na pewno (i tu masz rację) są auta gdzie problem rozwązałby dopiero komplet dwóch małych tablic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmianie miała ulec tylko tablica dwurzędowa czyli ta duża kwadratowa dla samochodów, przyczep i naczep. Plan zakładał tylko zmianę jej wymiarów z obecnych na wymiary USA. Reszta tablic, czyli ta jednorzędowa, motocyklowe, motorowerowe i dla ciągników rolniczych mają pozostać bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.