Skocz do zawartości

Opony Pilne


bolekatepl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktos ma doświadczenie z tymi konkretnymi oponami 

http://www.oponeo.pl/model-opony/achilles-atr-k-economist

Jak ten rozmiar prezentuje sie na feldze 7 cali ma ktos taka konfiguracje u siebie . 

Jakieś foty mile widziane

Niestety wczoraj wracajac z Krakowa pekła mi opona i musze na gwałt kupic 2 sztuki  Obecnie miałem 185/50/14 ale zastanawiam sie nad 165/55/14 bo cenowo lepiej wychodza  

Wszelkie sugestie mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

195 troche szeroko obecnie miałem 185/50/14 prod na 7 calach i tył 195/45/14 na 8 calach 

chce zmienic konfiguracje na 165/55/14 pród felga 7 cali a na tył jak te sie zuzyja (góra 2 sezony) to kupic nowe 185/50/14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym dowiadujemy się tylko jeżeli mamy i jak wykożystujemy-nie koniecznie cena=zawsze tandeta,chociaż tutaj to raczej tak,szczególnie na mokrym.Ale jest i mnóstwo wyjatków-Accelera gamma=dobrze klei-165/55/13-byłem pod wrażeniem-cena 159zł, Uniroyal Rail Expert3-155/80/13-bardzo dobre własciwości-144zł, a 165/55/13 Pirelli P700-Tragedia-362zł!, 14-ki-Sonar-175/50/14-niezłe-350zł,Nankang 165/55/14-320zł-na mokrym tandeta, na suchym słabo również.

Ww. podejrzewam,że gorsze od vivo czy pasio z dębicy nie będą:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Rapid136 napisał:

a tu taka tania opona:

165 55 14

 

Jak bardzo kiepskie to sa gumy?

Tez widziałem te opony ale stwierdziłem że raczej nie ma sensu 

165/55 na 7 calowej feldze chyba nie bedzie az tak tragicznie bo obecnie w punciaku mam 165/60 na feldze 6,5 cala i wcale nie jest jakos rozciagnieta 

decyzja zapadła kupiłem te achillesy z linku który podałem

Opinie w necie raczej pozytywne no i co najważniejsze te opony sa wzmacniane wiec powinno byc OK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem w cc 165/55/13 na 7" nankang oponę i sprawowała się bardzo dobrze. Cena 159 zloty. Teraz mam 165/55/14 przód 7" tył 7,5" nankang cena 162 złoty. Również jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne wymagania co do opony jak również odczucia z jazdy. Startuję w kajtkach i miałem różne gumy. Teraz latałem na nankangu AS-1 i twierdzę że nie jest zła, model XR-611 raczej tragedia. Co do Rain Expertów to miękka guma tylko na deszcz lub na zimne dni i raczej na tył gdzie się nie przegrzeje, dodatkowo daje wrażenie że auto płynie i powyżej 140km/h strasznie hałasuje. Accelery nie znam, ale czasem nieznane gumy mogą zdziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem turingsporty z nankangow. Może w kjsach nie latalem ale w kzk bralem udział. I na codzien też raczej nie jeżdżę wolno. Teraz mam as1. Opony są dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tematu trzeba podejść z głową, bo jak sam pierwszy post wskazuje koleś nie chce za dużo wydać na opony, bo jak sam pisze jest skłonny do zmiany rozmiaru auta o ile da się na tym parę groszy zaoszczędzić. W grę wchodzą więc opony klasy ekonomicznej tak zakładam, albo lepsze chińczyki (czy zeetexy tego nie powiedziałem). Wg mnie warto zainteresować się Nexenami korańskimi które chociażby wulkanista (dosyć pop. blog moto) poleca jako opony oferujące dobre parametry jezdne (etykietę unijną) za rozsądne pieniądze. Gdzie więc tutaj szarpiecie chłopaka na uniroyale rainsporty 3 czy experty :) Z bardziej rodzimych opon to może jakies kormorany, daytony, barumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o kase a o rozmiar przez ponad 15 lat latałem cały czas na dunlopach 2000 w konfiguracji 185 przód 195 tył i jakos nie narzekałem na te opony teraz postanowiłem troche zmienic konfiguracje czyli 165 przód i 185 tył W rozmiarze 165/55/14 za wielkiego wyboru nie ma  a te achillesy sa według mnie dobrym rozwiazniem bo sa wzmacniane i maja rant ochronny.

Temat raczej uwazam za zamkniety bo wczoraj po południu kurier dostarczył mi oponki a dzis juz sa na aucie .

Powiem szczerze jestem mile zaskoczony bo na 7 calowej feldze wcale nie ma takiego duzego naciagu jak sie spodziewałem . W prawdzie przejechałem sie na nich moze ze 2-3 km  wiec nie jestem w stanie powiedziec  jak sie na nich jeżdzi ale na pewno nie zauwazyłem żadnych niepokojacych objawów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane zdjęcia Przejechane ok 120km pierwsze wrażenia

na pewno bardziej miękka niz stary 15 letni dunlop 2000

jest ciszej jak dunlop 

poza tym cięzko powiedzie bo mało km przejechane i tylko w pełnym słońcu

DSC09940.JPG

DSC09943.JPG

DSC09946.JPG

DSC09959.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ładnie, ten żółty z palety ferrari widze. Przy malowaniu jakbyś zabezpieczył błotniki to byłoby schludniej, bo widać ślady farby. Koła ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.