Skocz do zawartości

Megane 2017 jaki silnik?


Morgan

Rekomendowane odpowiedzi

Do wyboru są aż 3 chyba :hehe:

1.6 tce - jak masz duży budżet

1.2 tce - podobno lubią sobie popić oleju, poza tym nie słyszałem o jego wadach (no jeszcze pali dużo więcej niż producent sobie pobożnie życzy w katalogu)

1.6 sce - chyba najlepszy wybór pod kątem bezawaryjności, z tym że pewnie mułowaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,6 sce jest słaby ale tani. nie bardzo się gazuje.

1,2 tce jest żwawy w wersji 130 KM ale pije jak polski chłop :-) Mam go w scenicu i wiem że to co piszą w specyfikacji odnośnie spalania można miedzy bajki włożyć.

1,2 jest jeszcze chyba w słabszych wersjach ale nie wiem jak to jedzie.Tzn. jechałem 115 konnym w Nissanie QQ i nawet się odpychał ale czuć że słabiej niż 130KM.

Innych nie testowałem.

 

PS Widzę że 115 nie ma tylko 100KM. A to chyba za mało jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1.6 SCe 114 KM w sedanie.

Nie jest demonem prędkości ale po przesiadce z Almery 90 KM spokojnie po mieście (trasy nie robiłem jeszcze) daje radę jak na takiej wielkości samochód.

Wiadomo, jeśli siadasz do niego ze 150 KM to pewnie będzie wydawał się mułowaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎08‎.‎01‎.‎2018 o 11:03, iwik napisał:

1.2 tce - podobno lubią sobie popić oleju

 

Mój nie pije ,tzn . brak zauważalnego ubytku oleju  między wymianami  ,a ponadto jest bardzo cichy .Oszczędny przy spokojnej jeździe ,ale jak poszalejesz...to niezły pijak z niego ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.01.2018 o 22:36, Morgan napisał:

Witam !!!

 

Zastanawiam się nad zakupem Meganki z końcówki roku 2017. Chciałbym Was zapytać o awaryjność silników benzynowych, na który warto zwrócić uwagę, a który omijać szerokim łukiem?

 

Pozdrawiam

Moze poczekaj rok i kup z koncowki 2018 z 1,3 tce. Powinni je chyba niedlugo montowac w megankach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Rado_ napisał:

Moze poczekaj rok i kup z koncowki 2018 z 1,3 tce. Powinni je chyba niedlugo montowac w megankach

 

To juz chyba lepiej brac "sprawdzony" 1.2Tce, niz pakowac sie w nowe wynalazki od Renault ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma czasu na czekanie. W chwili obecnej jestem bez samochodu :( Co prawda zastanawiałem się nad tym 1,2 130 kucy albo nad tym 115 kucy 1,6 jak dobrze pamiętam. Do tej pory poruszałem się stilonem 1,9JTD który miał 115 kucy właśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Morgan napisał:

Niestety nie ma czasu na czekanie. W chwili obecnej jestem bez samochodu :( Co prawda zastanawiałem się nad tym 1,2 130 kucy albo nad tym 115 kucy 1,6 jak dobrze pamiętam. Do tej pory poruszałem się stilonem 1,9JTD który miał 115 kucy właśnie

Chyba bym wolał 1,2 od PSA, moze P308? ma lepsze osiagi, mniejsze spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2018 o 13:33, Morgan napisał:

czy aby na pewno lepsze, czy to tylko katalogowe? Cenowo chyba też sporo drożej niż meganka

Przynajmniej katalogowo, a jak rzeczywiscie pewnie gdzieś znajdziesz.Cen nie porównywałem,  wszytko i tak zalezy od rabatów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.