Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Megi IV 1,6 SCe - czy warto

Featured Replies

Napisano

Powoli przychodzi pora na zmianę Lali na coś nowszego. I rodzi się pytanie czy Megi IV 1,6 SCe to w miarę bezpieczny wybór? Liczę na lata spokojnej eksploatacji. Ważny dla mnie jest hałas jak kiedyś wybiore się w trasę (2 x na rok). Często jeżdżę na krótkich dystansach i niekoniecznie pasują mi te małe turbomotorki, a ta Megi wygląda na dinozaura dzisiaj:jem:

Napisano

Dinozaur jak dinozaur. Wolnossący, moim zdaniem słaby - miałem do czynienia z tym silnikiem w Nissanie Qashqai. Wg mnie jedzie gorzej niż 1,6 K4M 110 KM w megane III kombi. A masa aut podobna.
Ale rzeczywiście małe turbobenzyny renault nie spisują się za rewelacyjnie na krótkich trasach. Mam takie 1,2 130KM i pije jak smok jak jest zimny. Ale w trasie cichutki i pije już normalnie. Ten 1,6 Sce nie jest najlepszy do gazu niestety. Nie jechałem Megane IV z tym silnikiem ale w Nissanie był dość głośny jak się chciało dynamicznie jechać.

Napisano
Dnia ‎25‎.‎03‎.‎2018 o 19:36, biniu napisał:

Ale rzeczywiście małe turbobenzyny renault nie spisują się za rewelacyjnie na krótkich trasach. Mam takie 1,2 130KM i pije jak smok jak jest zimny

 

Ja mam wprawdzie 1,2 Tce 115 w Megane III  ,ale 80 % przelotów to krótkie trasy , w warunkach miejskich .Nie kasowałem licznika od...ok . 4000 km, i średnia z tego dystansu  wyszła mi 7,6 l . Uważam że jak na spore kombi ,w mieście i zimą to doskonały wynik .

 

PS. Oczywiście samochody (niezależnie od mocy i rodzaju paliwa ;] )  większości autokącikowiczów , spalają w mieście poniżej 5 l ...ja jakoś nie potrafię .

Napisano
  • Autor
Dnia 25.03.2018 o 19:36, biniu napisał:

Dinozaur jak dinozaur. Wolnossący, moim zdaniem słaby - miałem do czynienia z tym silnikiem w Nissanie Qashqai. Wg mnie jedzie gorzej niż 1,6 K4M 110 KM w megane III kombi. A masa aut podobna.
Ale rzeczywiście małe turbobenzyny renault nie spisują się za rewelacyjnie na krótkich trasach. Mam takie 1,2 130KM i pije jak smok jak jest zimny. Ale w trasie cichutki i pije już normalnie. Ten 1,6 Sce nie jest najlepszy do gazu niestety. Nie jechałem Megane IV z tym silnikiem ale w Nissanie był dość głośny jak się chciało dynamicznie jechać.

Żona ma w Megi III ten 1,2 130 KM. Na dolotach do miasta pali jej 7,0 z ostatnich 6kkm. Ale mi nie chodzi o małe zuzycie paliwa, a raczej o bezawaryjną jazdę. To 1,2 już raz miała wpadunek z lawinowym wzrostem zuzycia oleju. Coś dłubneli i jest spokój. Ale do kiedy?

Czyli ja szukam powoli coś z wolnego wybiegu. Ale nigdy nie mów nigdy.

Napisano

Matkobosko!!!! Mialem sluzbowke wersja podstawowa z tym silnikiem nawet radio dokladane 1 DIN. No ale wracajac do tematu nie jedzie ale to na prawde nie jedzie i pali duzo. Zawieszenie tragiczne... Jak mialem zatepcze 1.2 i lepiej wyposazone to dzien do nocy. I lepsze materialy i lepszy zawias no i silnik. Jedyne co to mozna rozwazyc z lepszym wyposazeniem niz podstawowe wersje.

Napisano
  • Autor

Megane IV z dokładanym radiem? Takich nie ma. W podstawie ma radio. Chyba że mówisz o III?

Napisano
14 godzin temu, grze1234 napisał:

Megane IV z dokładanym radiem? Takich nie ma. W podstawie ma radio. Chyba że mówisz o III?

Masz racje przez to, ze ich nie ma wogole na ulicy nie skojarzylem, ze jest juz nowa generacja. Tak pisalem o III ciej. Ale jesli to ten sam silnik to bym powiedzial, ze bez szalu. Lepiej isc zostawic kase u konkurencji.

Napisano

I to K4M 110KM, moim zdaniem, lepiej jedzie niż 1,6 Sce czyli silnik nissana. 

Przy czym nadal jest to opcja "nie jedzie".

Edytowane przez biniu

Napisano
3 godziny temu, wujekcybul napisał:

Lepiej isc zostawic kase u konkurencji.

 

Tylko, że samochód to nie sam silnik.

Od razu mówię, że nie siedziałem w '4', ale patrząc na testy to megi w środku, przy konkurencji w tej cenie, wygląda jak merc przy polonezach.

Co innego rodzinnego można kupić za 60k PLN, jako alternatywę dla np:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-megane-1-6-sce-limited-ID6zKcLz.html#c4d2582169

 

Wiem, że astra J się łapie, ale sorry przy renówce wygląda jak chłop w gumofilcach przy 'białym kołnierzyku' ;]

Napisano
  • Autor
11 minut temu, iwik napisał:

 

Tylko, że samochód to nie sam silnik.

Od razu mówię, że nie siedziałem w '4', ale patrząc na testy to megi w środku, przy konkurencji w tej cenie, wygląda jak merc przy polonezach.

Co innego rodzinnego można kupić za 60k PLN, jako alternatywę dla np:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-megane-1-6-sce-limited-ID6zKcLz.html#c4d2582169

 

Wiem, że astra J się łapie, ale sorry przy renówce wygląda jak chłop w gumofilcach przy 'białym kołnierzyku' ;]

I właśnie taki mam dylemat. Jak 1.6 Sce starczy to Astara J to "zero". A jak trzeba już mocniejszy silnik to Astar J 1,4 125KM jest (na papierze) lepsza od 1,2 130KM. Z kolei od września Meganki będą miały silnik 1.33 zamiast 1.2. No i znowu się zaczyna.

Napisano
2 minuty temu, grze1234 napisał:

I właśnie taki mam dylemat. 

 

Widzę parę diesli dci90 w okolicach 60k na otomoto (większy rabat niż na benzynówkę). Ja bym sobie taką wersję wziął chyba zamiast 1.6.

Napisano
  • Autor
26 minut temu, iwik napisał:

 

Widzę parę diesli dci90 w okolicach 60k na otomoto (większy rabat niż na benzynówkę). Ja bym sobie taką wersję wziął chyba zamiast 1.6.

Sam nie wiem. Nigdy swoim dieslem nie jeździłem. A jak trzeba będzie sprzedać za 7-8 lat to ciekawe czy będzie tym można wjeżdżać do miasta. No i wartość takiego wózka może znaczne wtedy spaść. W takim wypadku to jednak uturbiona benzyna o rozsądnej pojemności raczej. Ale to kolejne 10kzł w górę. Kiepsko mi idzie to wybieranie. Ale wygląda na to że wybór bedzie ciężki.

Napisano
1 godzinę temu, grze1234 napisał:

I właśnie taki mam dylemat. Jak 1.6 Sce starczy to Astara J to "zero". A jak trzeba już mocniejszy silnik to Astar J 1,4 125KM jest (na papierze) lepsza od 1,2 130KM. Z kolei od września Meganki będą miały silnik 1.33 zamiast 1.2. No i znowu się zaczyna.

 

Nie bylo Astry J z 1,4 125KM ;)

Napisano
  • Autor

Fakt.:hehe:

Myslałem o K, a napisałem J. Oczywiście J nie wchodzi w rachubę bo ich już nie ma w hb.

Napisano
3 godziny temu, iwik napisał:

 

Tylko, że samochód to nie sam silnik.

Od razu mówię, że nie siedziałem w '4', ale patrząc na testy to megi w środku, przy konkurencji w tej cenie, wygląda jak merc przy polonezach.

Co innego rodzinnego można kupić za 60k PLN, jako alternatywę dla np:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-megane-1-6-sce-limited-ID6zKcLz.html#c4d2582169

 

Wiem, że astra J się łapie, ale sorry przy renówce wygląda jak chłop w gumofilcach przy 'białym kołnierzyku' ;]

JAk mowimy o silniku 1.4 i 1.6 to prawie kazdy producent kila, hultaj, opel,  No ale to nie moj target po prostu uwazam, ze silnik nie powala i jakie by to Megane nie bylo to zabije przyjemnosc jazdy. 

Napisano
  • Autor
23 minuty temu, wujekcybul napisał:

JAk mowimy o silniku 1.4 i 1.6 to prawie kazdy producent kila, hultaj, opel,  No ale to nie moj target po prostu uwazam, ze silnik nie powala i jakie by to Megane nie bylo to zabije przyjemnosc jazdy. 

Myślałem raczej o 1,4 ale w turbinie. 1,6 to bez turba owszem, może, jak by dał radę. W Meganie to od września będzie 1,33 i 140 KM. To też powinno dać radę jechać. Bo aktualne 1,2 130 KM to jakoś bez nabiału jest.

Napisano
  • Autor
5 godzin temu, iwik napisał:

 

Tylko, że samochód to nie sam silnik.

Od razu mówię, że nie siedziałem w '4', ale patrząc na testy to megi w środku, przy konkurencji w tej cenie, wygląda jak merc przy polonezach.

Co innego rodzinnego można kupić za 60k PLN, jako alternatywę dla np:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-megane-1-6-sce-limited-ID6zKcLz.html#c4d2582169

 

Wiem, że astra J się łapie, ale sorry przy renówce wygląda jak chłop w gumofilcach przy 'białym kołnierzyku' ;]

Np taki: :piwko:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-zen-energy-tce-130-2017-klima-dwustrefowa-czujniki-parkowania-ID6yOTST.html#971e99f1b5

Napisano
16 minut temu, grze1234 napisał:

Nawet ładny ale...

Pomimo modnych obecnie akcji z kradzieżami na walizkę, Renault z kluczykiem, bez hands free, to jakoś takie nie Renault. Fakt że ja się już przyzwyczaiłem do wolnych łapek.

Napisano
Godzinę temu, grze1234 napisał:

 

Bardzo fajna oferta :ok:

W sumie az dziwne, ze tych meganek praktycznie nie widac na ulicach...

Napisano
5 godzin temu, grze1234 napisał:

Myślałem raczej o 1,4 ale w turbinie. 1,6 to bez turba owszem, może, jak by dał radę. W Meganie to od września będzie 1,33 i 140 KM. To też powinno dać radę jechać. Bo aktualne 1,2 130 KM to jakoś bez nabiału jest.

Ten co wkleiles ponizej jest ciekawy. Choc IMO tam moze byc jakis haczyk w postaci odkupu albo dla grup zawodowych. Ja wogole nie widze tego na ulicach az dziwne bo oferta ciekawa.

Napisano
14 minut temu, wujekcybul napisał:

Ten co wkleiles ponizej jest ciekawy. Choc IMO tam moze byc jakis haczyk w postaci odkupu albo dla grup zawodowych. Ja wogole nie widze tego na ulicach az dziwne bo oferta ciekawa.

Nie sądzę, żeby był jakiś haczyk. To nadal "tylko Renault", a cena ponad 60k, więc kolejki nawet po takie egzemplarze nie będzie. Poprzednie meganki były 10k tańsze w wyprzedażach i też stały miesiącami.

Napisano
Godzinę temu, iwik napisał:

Nie sądzę, żeby był jakiś haczyk. To nadal "tylko Renault", a cena ponad 60k, więc kolejki nawet po takie egzemplarze nie będzie. Poprzednie meganki były 10k tańsze w wyprzedażach i też stały miesiącami.

Ja jakis czas temu wszedlem na strone Renault zobaczylem ceny Megane i wyszedlem. Teraz jak kupowalismy Ibize to mialbyc Captur ale to im sie bardzo dobrze sprzedaje wiec od ceny oto moto to najwyzej 900zl i nie chcieli zejsc nizej. Nie wiem jak to potem sie przeklada na utrate wartosci. A ta z linka to IMO dobra propozycja.

Napisano
14 godzin temu, wujekcybul napisał:

A ta z linka to IMO dobra propozycja.

 

Dobra, ale jakbym miał brać hatchbacka to za 3 tyś więcej już w zasadzie mam astrę V z 1.4T, więc alternatywa jest mocna.

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-super-cena-enjoy-1-4-125-km-rocznik-2018-ID6zQqgx.html

Napisano
  • Autor
14 godzin temu, wujekcybul napisał:

Ja jakis czas temu wszedlem na strone Renault zobaczylem ceny Megane i wyszedlem. Teraz jak kupowalismy Ibize to mialbyc Captur ale to im sie bardzo dobrze sprzedaje wiec od ceny oto moto to najwyzej 900zl i nie chcieli zejsc nizej. Nie wiem jak to potem sie przeklada na utrate wartosci. A ta z linka to IMO dobra propozycja.

Używane Renówki sprzedają się kiepsko. Czyli kupujesz nowa to musi byc rabat. Przy Megi to minimum 10kzł - jak masz parcie. A jak chcesz rozważnie to już 13kzł. Niestety opinia o tych samochodach pokutuje jako kiepścizna. Dlatego uzywany musi być tani, bo nikogo nie skusi. Wyobraź sobie 8 letnie Megi i Golf w tej samej cenie. :hehe:.

Ja osobiście mam dość dobra opinię o tych autach. Laguną III jeżdżę od 2008. Praktycznie zero awarii. Nawet jeszcze akumulator od nowości ten sam. Nawet w Volvie było dużo gorzej. Żony Meganka to wynik posiadania wcześniej Clio III tce. Samochód był fajny, ale się sypał jednak. W serwisie dali spoooory rabat zabierając tego "Wiliamsa" i jest Megi 1,2 130KM. Ta Megi to raczej nieporywajaca jest. Trzeba było wygłuszyć, bo w środku była jatka. Ale puki co się nie psuje ;] - oczywiście poza niespodziewanym wzrostem pożerania oleju. Ale teraz jest ok - po naprawie, której wg ASO nie było :)

Napisano
29 minut temu, iwik napisał:

 

Dobra, ale jakbym miał brać hatchbacka to za 3 tyś więcej już w zasadzie mam astrę V z 1.4T, więc alternatywa jest mocna.

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-super-cena-enjoy-1-4-125-km-rocznik-2018-ID6zQqgx.html

To jest sluszna koncepcja :ok: No i latwiej odsprzedac. Ja ostatnio jak kupowalem to stwierdzilem, ze klasa B jest tak duza, ze nie ma sensu pchac sie w kompakta dla tych paru litrow bagaznika wiecej i wzialem dobrze wyposazona klase B.

Napisano
17 godzin temu, grze1234 napisał:

 Trzeba było wygłuszyć, bo w środku była jatka. Ale puki co się nie psuje ;] - oczywiście poza niespodziewanym wzrostem pożerania oleju. Ale teraz jest ok - po naprawie, której wg ASO nie było :)

 

Wygłuszałeś nadkola? czy całe auto?bo też się nad tym zastanawiam

Napisano
  • Autor
3 godziny temu, czachabrava napisał:

 

Wygłuszałeś nadkola? czy całe auto?bo też się nad tym zastanawiam

Same przednie nadkola. Reszty nie ruszałem bo szkoda mi było czasu, a przód idzie najłatwiej :). Kilka spinek, mata głusząca samoprzylepna (2x) do tych plastików zdjętych i wszystko.

Efekt był piorunujący, przy okazji wymieniłem opony na cichsze. 

Napisano
  • Autor
20 godzin temu, wujekcybul napisał:

To jest sluszna koncepcja :ok: No i latwiej odsprzedac. Ja ostatnio jak kupowalem to stwierdzilem, ze klasa B jest tak duza, ze nie ma sensu pchac sie w kompakta dla tych paru litrow bagaznika wiecej i wzialem dobrze wyposazona klase B.

Koncepcja dobra. Ale w cenie dobrze wypasionej klasy B, kupujesz zwykłą C. Komfort jazdy jest jednak wyższy, a i sprzedać za rozsądne pieniądze łatwiej. No i w razie dzwona szanse rosną.

Ja planuję sie przesiąść z Lali (czyli D) na (może) Megi (C). Niżej boję się schodzić. Już to planowane zejście jest mocno niekomfortowe i wymuszone wielkością garażu - Talisman kiepsko się mieści :)

Napisano
5 minut temu, grze1234 napisał:

Same przednie nadkola. Reszty nie ruszałem bo szkoda mi było czasu, a przód idzie najłatwiej :). Kilka spinek, mata głusząca samoprzylepna (2x) do tych plastików zdjętych i wszystko.

Efekt był piorunujący, przy okazji wymieniłem opony na cichsze. 

 

A masz może linka do tych mat samoprzylepnych?jak to wygląda do MIII

Napisano
  • Autor
24 minuty temu, czachabrava napisał:

 

A masz może linka do tych mat samoprzylepnych?jak to wygląda do MIII

Gdzieś na tym forum to opisywałem :) z rok temu. Maty są firmy Bitmat. W chatcie pomogli mi wybrać właściwe maty. Pierwsza poszła taka cieńsza i srebrna, a potem gruba czarna i trochę jak gąbka ale o zamkniętej strukturze (nie bierze wody). Lepiłem na to niby wygłuszenie co było fabryczne (taki biały pakiecik z czymś miękkim w środku).

Edytowane przez grze1234

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.