Skocz do zawartości

Odszkodowanie OC a brak dostepnych czesci


lisik

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie teoretyczne. Jak to jest w przypadku szkody naprawianej z OC sprawcy gdy na rynku brak uzywanych i nowych czesci oryginalnych i zamiennikow. co w takiej sytuacji? Auto to 6 letni saab 9-5 i chodzi o tylna klape ze swiatlami.

I jak to jest w przypadku jakiegos klasyka? 

Pytam o OC bo z AC to pewnie po prostu ubezpueczyciel wysyla na drzewo (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lisik napisał:

Pytanie teoretyczne. Jak to jest w przypadku szkody naprawianej z OC sprawcy gdy na rynku brak uzywanych i nowych czesci oryginalnych i zamiennikow. co w takiej sytuacji? Auto to 6 letni saab 9-5 i chodzi o tylna klape ze swiatlami.

I jak to jest w przypadku jakiegos klasyka? 

Pytam o OC bo z AC to pewnie po prostu ubezpueczyciel wysyla na drzewo (?)

Miałem taki przypadek. PZU wzięło wycenę część z katalogu części producenta, zastosowało amortyzację, przelało parę stówek na konto i sprawa załatwiona. Na argumenty, że część niedostępna od dawna a zamienniki nie istnieją, stwierdzili, że mogę oddać na naprawę do ASO. Ale ASO nie chciało przyjąć do naprawy wiedząc, że część nie występuje już w sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mial tak w starym hyundaju coupe rd1 z 99 . uwalony błotnik.nie bylo zamiennika ani oryginalu. Napisali ze wyceniaja naprawe blotnika przez blacharza. Dolozyli 300zl jak napisal ze org brak i zamiennikow tez. Bylo to pare lat temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.06.2018 o 18:42, Igorek napisał:

Miałem taki przypadek. PZU wzięło wycenę część z katalogu części producenta, zastosowało amortyzację, przelało parę stówek na konto i sprawa załatwiona. Na argumenty, że część niedostępna od dawna a zamienniki nie istnieją, stwierdzili, że mogę oddać na naprawę do ASO. Ale ASO nie chciało przyjąć do naprawy wiedząc, że część nie występuje już w sprzedaży.

 

Zapomniałeś napisać co dalej :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mrBEAN napisał:

 

Zapomniałeś napisać co dalej :ok:

Sprawę oddałem do rzecznika ubezpieczonych i`przyznano mi rację ale PZU i tak stwierdziło, że mogę sobie iść do sądu jak się nie podoba. Naprawiłem używką z któregoś tam z kolei ogłoszenia  bo przecież wszyscy sprzedają same idealne części a jak przychodzi do zakupu to większość złom. Więcej kosztowały mnie podróże i jeżdżenie na przymiarki niż dałem za samą część. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.