Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Koza - jak sprawić by klękła ;)

Featured Replies

Napisano

W weekend załadowałem do Uniaka trochę gratów i tak patrzę na tył - teraz to wygląda jak samochód a nie tak, jakby stał na podnośniku ;)

Trzeba parcha trochę obniżyć, ale bez przesady - niskopodłogowe to mogą być autobusy :P

Jak to zrobić z głową ?

Zawieźć sprężyny do "regeneracji" żeby je trochę sklepali? Chyba kiepski pomysł. Obciąć? Też mi się nie wydaje.

Co z przodem? Obecnie siedzą tam dwuletnie standardowe sprężyny - podejrzewam że przez to siedzi wysoko, bo są uniwersalne dla 0.9-1.4.

@gajos3, na czym "siedzi" Twój uniak?

@jfk1982, masz jeszcze swojego?

Obecnie wygląda to mniej więcej tak:

post-138756-0-92891700-1471553765.jpg.b8050e186d4d7fa01f673150119268f7.jpg

A chciałbym żeby było tak:
IMG_20180630_185424.jpg.7aecb70b4f676d95a26e57499bc13588.jpg

Edytowane przez Majkiel

Napisano

zastanawiam się jak się zestawienie sprężyn z Twojego uniaka miałoby do sprężyn z 1.0 które mi leżą w garażu, standardowych sprężyn

 

Napisano
  • Autor
21 godzin temu, fenix8 napisał:

zastanawiam się jak się zestawienie sprężyn z Twojego uniaka miałoby do sprężyn z 1.0 które mi leżą w garażu, standardowych sprężyn

Przednich czy tylnych?

 

Tu mam zestawienie przedniej sprężyny z diesla z moją. Różnią się o pół zwoju.

 

IMG_20170403_235919.jpg.b60d913674b50d8dd12bdaed0c35c695.jpg

 

IMG_20170403_235855.jpg.114707e2542a7dc41d0880c34f203811.jpg

 

IMG_20170404_000031.jpg.50fb91961189c8863151e5b7540f4acc.jpg

Napisano

obu, chociaż co do tyłu mam pewną teorię odnośnie Twojego auta :p

 

co do przodu

3aba6b2f971321ad.jpg

 

po lewej 1.4/diesel a po prawej 1.0 2000r :)

 

Napisano
  • Autor
9 minut temu, fenix8 napisał:

obu, chociaż co do tyłu mam pewną teorię odnośnie Twojego auta 😛

 

co do przodu

po lewej 1.4/diesel a po prawej 1.0 2000r :)

No to ja już do reszty zgłupiałem :nie_wiem::sciana:

Twoja z diesla jest dłuższa od tej mojej, a ta z 1.0 krótsza niż ta, którą mam obecnie.

 

A jaką masz teorię? Na odwrót mam je zamontowane?

 

Chyba trzeba by zdemontować moje i porównać albo umówić się na jakiegoś kanałowego spota ;)

Napisano

praktycznie co weekend dłubię z uniakiem lub czymś innym, namiar znasz, zawsze zapraszam :)

  • 4 tygodnie później...
Napisano

@Majkiel , aż wstyd się przyznać, ale dopiero zajrzałem na AK. 

Ja mam u siebie sprężyny chyba -40mm sparco. Kiedyś od Sienka kupiłem, bo w jego 1.0 był na nich efekt motorówki. U mnie delikatnie też jest, ale nie aż tak z racji sporo ciezszego silnika. 

Jeśli chcesz "lekką glebe" ale żeby zęby nie dzwoniły na wybojach, to sprężyn ani Sparco, ani TA technix, ani MTS Technix, ani Novitec nie kupuj. Idealne byłyby Eibach Pro Kit -35mm (komfort zostaje, obniżenie minimalne), ale znaleźć taki komplet, to jak znaleźć Uno bez grama rdzy. :-)

Więc jedyna rada wg mnie, choć pewnie mnie zaraz za to zgnoją, to kupić np tylne sprężyny od Vana, bo są twardsze i ciachnąć jeden zwój. Ewentualnie z przodu zrobić podobnie. :-)

Trochę to kontrowersyjne, ale zrobione z głową może świetnie działać. A sprężyny, nawet używane w dobrym stanie, kupisz za grosze.

Napisano
11 godzin temu, gajos3 napisał:

@Majkiel , aż wstyd się przyznać, ale dopiero zajrzałem na AK. 

Ja mam u siebie sprężyny chyba -40mm sparco. Kiedyś od Sienka kupiłem, bo w jego 1.0 był na nich efekt motorówki. U mnie delikatnie też jest, ale nie aż tak z racji sporo ciezszego silnika. 

Jeśli chcesz "lekką glebe" ale żeby zęby nie dzwoniły na wybojach, to sprężyn ani Sparco, ani TA technix, ani MTS Technix, ani Novitec nie kupuj. Idealne byłyby Eibach Pro Kit -35mm (komfort zostaje, obniżenie minimalne), ale znaleźć taki komplet, to jak znaleźć Uno bez grama rdzy. 🙂

Więc jedyna rada wg mnie, choć pewnie mnie zaraz za to zgnoją, to kupić np tylne sprężyny od Vana, bo są twardsze i ciachnąć jeden zwój. Ewentualnie z przodu zrobić podobnie. 🙂

Trochę to kontrowersyjne, ale zrobione z głową może świetnie działać. A sprężyny, nawet używane w dobrym stanie, kupisz za grosze.

tył z vana z uciętym zwojem jak najbardziej, miałem tak i było superancko ale z przodem to nie przejdzie bo sprężyna dostanie za duży kąt na kielichu amortyzatora i może po prostu się zsunąć z amorka. prędzej bym zaryzykował podgrzać dolny zwój i go sklepać a później powoli zahartować ale to już kwestia eksperymentu, aczkolwiek robiliśmy tak w polo na życzenie i do tej pory działa, nie pękło i jest git. tyle że zapalniczką tego nie zrobisz, tlen acetylen, chwila roboty i już

  • 1 miesiąc później...
Napisano
  • Autor
Dnia 30.07.2018 o 08:06, gajos3 napisał:

Ja mam u siebie sprężyny chyba -40mm sparco. Kiedyś od Sienka kupiłem, bo w jego 1.0 był na nich efekt motorówki. U mnie delikatnie też jest, ale nie aż tak z racji sporo ciezszego silnika. 

Jeśli chcesz "lekką glebe" ale żeby zęby nie dzwoniły na wybojach, to sprężyn ani Sparco, ani TA technix, ani MTS Technix, ani Novitec nie kupuj. Idealne byłyby Eibach Pro Kit -35mm (komfort zostaje, obniżenie minimalne), ale znaleźć taki komplet, to jak znaleźć Uno bez grama rdzy. 🙂

Więc jedyna rada wg mnie, choć pewnie mnie zaraz za to zgnoją, to kupić np tylne sprężyny od Vana, bo są twardsze i ciachnąć jeden zwój. Ewentualnie z przodu zrobić podobnie. 🙂

Trochę to kontrowersyjne, ale zrobione z głową może świetnie działać. A sprężyny, nawet używane w dobrym stanie, kupisz za grosze.

No właśnie, większość tych "minus ileś" jest uniwersalnych, od 0,9 do 1,7. Z tyłem będzie OK, ale przód - łatwo się domyślić że będzie od -40 do +40 ;)

Oprócz Eibacha, jeszcze Jamex ma oddzielnie wersje -35 dla 1.0/1.1/45/60 oraz 1.4/1.5/70/75/Turbo/1.7D.  

Z vanem o tyle ciężko, że nowych dedykowanych nie ma, a znaleźć używkę też ciężko. Jakby się udało znaleźć, to na przód można spróbować założyć takie z 1.0 jak kilka postów wcześniej pokazał fenix.

Dnia 30.07.2018 o 19:58, trychu napisał:

tył z vana z uciętym zwojem jak najbardziej, miałem tak i było superancko ale z przodem to nie przejdzie bo sprężyna dostanie za duży kąt na kielichu amortyzatora i może po prostu się zsunąć z amorka. prędzej bym zaryzykował podgrzać dolny zwój i go sklepać a później powoli zahartować ale to już kwestia eksperymentu, aczkolwiek robiliśmy tak w polo na życzenie i do tej pory działa, nie pękło i jest git. tyle że zapalniczką tego nie zrobisz, tlen acetylen, chwila roboty i już

Położę sprężynę na płycie indukcyjnej i podgrzeję, sklepię młotkiem, a później szybko wrzucę do zamrażarki ;) 

Są firmy które sklepują sprężyny, może im dać któreś z moich przednich.

 

Napisano

W Bytomiu przy Piekarskiej 27 jest taki macher od sprężyn i resorów 322810919 500438638

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.