Skocz do zawartości

Oświetlenie w garażu


Wojtas_BB

Rekomendowane odpowiedzi

Jak macie zrobione oświetlenie w garażu, no szukam natchnienia? Garaż 2 stanowiskowy, jedna brama.

Lubię sobie coś podłubać przy autach, ale raczej w trybie sprzątania lub dokładania gadżetów.

Fotki mile widziane

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wojtas_BB napisał:

 

Jak macie zrobione oświetlenie w garażu, no szukam natchnienia? Garaż 2 stanowiskowy, jedna brama.

Lubię sobie coś podłubać przy autach, ale raczej w trybie sprzątania lub dokładania gadżetów.

Fotki mile widziane emoji846.png

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

U mnie nad każdym autem jest oprawa LED świetlówkowa:

https://archiwum.allegro.pl/oferta/lampa-oprawa-swietlowkowa-z-kloszem-led-t8-120-cm-i6163607390.html

z najmniejszą LEDową świetlówką 16W

Do tego na bocznych ścianach bliżej tyłu pojazdu 60cm świetlówka 9W

Dodatkowo mam jest jeszcze światło w napędzie które wystarcza z powodzeniem przy wjeżdzaniu/wyjeżdzaniu. Mam jeszcze wyprowadzony pkt świetlny z przodu garazu, ale nie używam.

Ta moc ogólna (2x16W +2x9W) jest wystarczająca do podstawowej obsługi auta. Przy dłubaniu i tak potrzebne jest przenośne pkt światło bo i tak pod spodem będzie ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy, czy szukasz funkcjonalności czy dobrego wyglądu (zazwyczaj to nie idzie w parze)

Jeśli warsztatowo to polecam belki ze świetlówkami (balast elektroniczny + jarzeniówki 32W). Bez oprawek, tak żeby światło było odbijane od sufitu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zet napisał:

Wszystko zależy, czy szukasz funkcjonalności czy dobrego wyglądu (zazwyczaj to nie idzie w parze)

Jeśli warsztatowo to polecam belki ze świetlówkami (balast elektroniczny + jarzeniówki 32W). Bez oprawek, tak żeby światło było odbijane od sufitu. 

 

Patrząc na aspekt ekonomiczny bardziej opłaca się dać oświetlenie ledowe. U siebie w warsztacie tak zrobiłem kilka lat wstecz i portfel odczuł po pierwszym miesiącu użytkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, komor napisał:

4 lampy, z tubami LED 2 x 18W.

 

Tanio, estetycznie i ekonomicznie. 2 są na czujnik ruchu, 2 z włącznika.

Po miesiącu użytkowania powyciągałem po jednej tubie, było mi za jasno przy 4 lampach włączonych.

Czyli miałeś 4x2x18W .. 144W LEDów 8].

Ja kupiłem 2x kasetony z LEdami do kotłowni, bodajże każdy miał 3x12W, czyli 72W na 12m2, musiałem powykręcać po "świetlówce" z każdego bo w oczy aż kłuło. Dlatego w garażu już wiedziałem, że nie należy się tak rozpędzać z tą mocą i wybierałem najmniejsze jakie były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sherif napisał:

Czyli miałeś 4x2x18W .. 144W LEDów 8].

Ja kupiłem 2x kasetony z LEdami do kotłowni, bodajże każdy miał 3x12W, czyli 72W na 12m2, musiałem powykręcać po "świetlówce" z każdego bo w oczy aż kłuło. Dlatego w garażu już wiedziałem, że nie należy się tak rozpędzać z tą mocą i wybierałem najmniejsze jakie były.

 

Ja przeciwnie jak w części mieszkalnej, tam wole żeby było delikatne oświetlenie choć mam kilka "latarnii" bo żona lubi światło.

W ostatnim garażu miałem na tyle ciemno, że zawsze trzeba było odpalać naświetlacz, teraz chciałem mieć jasno i sprawdza się. A taka moc maksymalana i tak nie jest teraz przeze mnie wykorzystywana, ale chce mieć możliwość jak w każdej chwili dołożyć tubę i mam "halogen" z sufitu. Do woskowania auta jak znalazł :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.