Skocz do zawartości

VAG. Kontrolka kierunkowskazów przyczepy.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, volf6 napisał(a):

Czyli przez 5 lat męczysz temat jak ogarnąć kontrolkę kierunków w przyczepie po czym tak odpowiadasz jak pojawi się mały problem?8];l

Tylko, że ja jakoś nie widzę nigdzie problemów.

I nie robiłem tego pięć lat.

Wątek założyłem gdy zakładałem hak znajomemu i wtedy zastanawiałem się jak to jest z tą kontrolką, ale temat odpuściliśmy.

 

A co do rezystorów to w przyczepie, którą mam i w bagażniku rowerowym mam lampy żarówkowe więc mi to zwisa. A w przypadku gdy będę ciągnął jakąś inną przyczepę z lampami ledowymi to po prostu sam sprawdzę czy świecą czy nie.

 

Jak wspomniałem, nie ma o co kruszyć kopii.

Jak był jakiś problem to go rozwiązałem i tyle.

A informacja może się komuś do czegoś przyda, bo po to jest w końcu motokącik.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2023 o 22:22, fred77 napisał(a):

Gdy już zamontowałem hak i podłączyłem instalację haka zgodnie z fabrycznym schematem i podpiąłem kontrolkę pod styk nr 4 przerywacza to nic nie zadziałało.

Wyglądało to tak jakby przerywacz uległ jakiemuś uszkodzeniu i nie puszczał prądu do kontrolki kierunkowskazów przyczepy.

Postanowiłem poszukać jeszcze raz przerywacz o wspomnianym wyżej numerze katalogowym. Znalazłem go i kupiłem.

Zanim go zamontowałem to usunąłem ze złącza w wiązce styk nr 4 i wsadziłem tam na próbę przewód od kontrolki.

Po podpięciu przyczepy i włączeniu kierunkowskazu wszystko zaczęło działać.

Wychodzi na to, że coś faktycznie musiało nawalić w tamtym przerywaczu.

 

Tak na 99% to pewnie sam uszkodziłeś przerywacz podłączając go na pałę do instalacji do której nie był przeznaczony. Ale gratuluję :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, exor napisał(a):

Czy golf7 takze ma taka kontrolke?

 

Z tego co wiem to wszystkie VAG mają.

Pamiętam, że Seicento też miało ale też trzeba było ją podpiąć i wymienić przerywacz.

Nissan Note E12 od żony też ma. Tylko, że ma to już zrobione fabrycznie i nie trzeba było nic przerabiać ani kodować. Po prostu po podłączeniu instalacji haka kontrolka od razu zadziałała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.