Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Nissan Juke

Featured Replies

Napisano

Po wielu przymiarkach do różnych marek, żona wybrała Nissana Juke. Auto ma silnik 1,6 PB 117 KM, podobno pancerny. Poza tym blachy obustronnie cynkowane i gwara na 5 lat. Wyglada to dobrze. Ma jakies słabe strony (o wyglądzie nie gadamy bo akurat mi się podoba).

Edytowane przez 1Marek1

Napisano
12 godzin temu, 1Marek1 napisał:

Po wielu przymiarkach do różnych marek, żona wybrała Nissana Juke. Auto ma silnik 1,6 PB 117 KM, podobno pancerny. Poza tym blachy obustronnie cynkowane i gwara na 5 lat. Wyglada to dobrze. Ma jakies słabe strony (o wyglądzie nie gadamy bo akurat mi się podoba).

 

Tesciowa ma takiego Juke'a...

Dla mnie najwieksza wada tego auto to hałas przy wyższych prędkościach.

Auto ma bardzo krotka skrzynie i powyżej 100km/h już wyje.

Jeśli będzie jezdzic glownie po miescie to OK. Poza tym  nic się z tym nie dzieje.

Na krótkich odcinkach po miescie licz się ze spalaniem 9-10/100.

Napisano
12 godzin temu, 1Marek1 napisał:

Po wielu przymiarkach do różnych marek, żona wybrała Nissana Juke. Auto ma silnik 1,6 PB 117 KM, podobno pancerny. Poza tym blachy obustronnie cynkowane i gwara na 5 lat. Wyglada to dobrze. Ma jakies słabe strony (o wyglądzie nie gadamy bo akurat mi się podoba).

 

Auto dla kobiety ma się jej podobać ;) Odradzam nakłanianie do zmiany wyboru bo będziesz słuchał marudzenia na różne mniej lub bardziej wymyślone mankamenty.

Tym bardziej że mówimy o aucie nowym z 5 lat gwarancji.

Zabrać ją na jazdę próbną i jeśli akceptuje to brać. 

Napisano

Moja siostra ma Juke z początku produkcji. Parę akcji serwisowych za sobą - ale nic poważnego.

Wersja na tamte czasy najwyzsza poza z przednionapędowych z manualem. 

I teraz ma problem na co się przesiąść - bo dostać coś w małym crossoverze z mocą większą niż 120KM to się trzeba naszukać (obecnie 190 pod nogą).

Samo auto generalnie OK, ale do długowieczności nissana z dawnych czasów daleko. Z plusów natomiast brak rudej, która w starych nissanach szalała :) więc na coś ten mariaż z francuzami.

 

Ze słabych stron - mikro bagażnik - chociaz podobno polift ma cos poprawione i kiepskawa jakość materiałów wewnątrz. 

 

Edytowane przez Filipfm

Napisano
  • Autor

Dzisiaj w końcu jezdziłem testowo Jukiem. Silnik przyspiesza średnio ale wystarczająco. Srodek auta dośc dobrze wyciszony. bardzo krótkie drogi lewarka skrzyni biegów- tam gdzie w swojej Lagunie dotarłem dopiero do luzu w Juku jest już bieg docelowy. Przełączanie biegów precyzyjne. Auto ze środka wydaje sie o wiele mniejsze niz z zewnątrz. Bagażnik "taki se" ale dla nas wystarczający bo to auto do jazdy wokół komina a nie do wakacyjnych wypraw (do tego jest Laguna). Przyzwyczajenia dla mnie wymagała wysoka pozycja za kierownicą ale to taki typ auta a ja do tej pory tylko niskie kompakty. Ale szybko się odnalazłem. Umowa kupna podpisana.

  • 2 tygodnie później...
Napisano
Dnia 21.01.2019 o 21:05, 1Marek1 napisał:

Po wielu przymiarkach do różnych marek, żona wybrała Nissana Juke. Auto ma silnik 1,6 PB 117 KM, podobno pancerny. Poza tym blachy obustronnie cynkowane i gwara na 5 lat. Wyglada to dobrze. Ma jakies słabe strony (o wyglądzie nie gadamy bo akurat mi się podoba).

Ten silnik jest tragiczny w użytkowaniu, krótka skrzynia i wyje niemiłosiernie. 

  • 2 tygodnie później...
Napisano

Ja bym dolozyl do 1.2. Ten 1.6 mialem w Renault i to byla niezla padaka.

Napisano
  • Autor
Godzinę temu, wujekcybul napisał:

Ja bym dolozyl do 1.2. Ten 1.6 mialem w Renault i to byla niezla padaka.

Nie ma już wyboru silnik,a w Juku- jest tylko ten jeden. Poza tym auto odebrane i już w garażu. Poza tym żona zachwycona.🤠

Napisano
2 minuty temu, 1Marek1 napisał:

Nie ma już wyboru silnik,a w Juku- jest tylko ten jeden. Poza tym auto odebrane i już w garażu. Poza tym żona zachwycona.🤠

:hmm: Pewnie tak bo zaraz nowy model. Niech sie sprawuje :piwko: 

Napisano
2 godziny temu, wujekcybul napisał:

Ja bym dolozyl do 1.2. Ten 1.6 mialem w Renault i to byla niezla padaka.

IMO najbardziej uciążliwe jest to że jest głośny, bo apetyt na paliwo i umiarkowaną dynamikę wolnossakowi zamulonemu normą EURO6 można wybaczyć jak się nie robi dużych przebiegów.

Napisano
  • Autor
19 godzin temu, Jaruga napisał:

IMO najbardziej uciążliwe jest to że jest głośny, bo apetyt na paliwo i umiarkowaną dynamikę wolnossakowi zamulonemu normą EURO6 można wybaczyć jak się nie robi dużych przebiegów.

Dzisiaj trochę nim jezdziłem. Auto całkiem nowe o przebiegu ...40 km. W trybie sport nawet idzie. Spalanie wyszło ok 7 l/100 km. Nie ma osiagów mojej Laguny (140 KM) ale jest wystarczające. W koncu to auto żony a przesiadłą się z 58 KM Clio 2 więc mocy ma ponad 2x tyle. Oby było bezawaryjne.

Edytowane przez 1Marek1

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.