Skocz do zawartości

Epica na 225/45/17


iwik

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam, że ktoś tu miał epikę na takich kołach. Przeglądnąłem historię ale nie mogę znaleźć foty (stare linki nie banglają) - mógłby ktoś wrzucić jak gdzieś zachował jak to wygląda na aucie?

Będę kupował całoroczne pewnie, a różnica w cenie w stosunku to 215/50 jest konkretna. Dobre 500 na komplecie (30-40%).

Co ciekawe - na letnich minimalna... :cfaniak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja miałem 225/45/17, puściłem fotki na priv.

Ogólnie auto gorzej wygląda z racji mniejszej średnicy koła, widać to wyraźnie, nadkola są mniej wypełnione. Bardziej ciągnie w koleinach i gorzej wybiera dziury.

Teraz opony nie są takie drogie, Dębica Presto UHP2 215/50/17 coś w okolicach 1100zł za komplet, a bardzo dobre gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kraviec napisał:

Dębica Presto UHP2 215/50/17 coś w okolicach 1100zł za komplet, a bardzo dobre gumy.

Letnie to nie problem. Różnica w cenie 100zł na komplecie. Ale myślałem o całorocznych, a tam tak różowo nie jest. O ile rozsądne 225/45 kupię za 1200zł, to 215/50 już 1700.

Zobaczymy, na razie "dojeżdżę" zimówki, latem robię minimalne przebiegi epiką. Może potem ten rozmiar trochę stanieje...

Rzeczywiście auto wygląda trochę dziwnie na tym mniejszych kółkach, na łódzkie dziury zawsze lepiej jak będzie więcej gumy na feldze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli moge cos doradzic to polecilbym jednak kupic wielosezonowki z najwyzszej polki. Mialem Apollo Alnac 4g Alll season a teraz Micheliny i Continentale. To jest zupelnie inna liga, ale bardzo drogie w rozmiarze 215/50 bo wychodza ponad 2400zl. Ja sobie poradzilem inaczej. Na spokojnie czekalem na okazje i wyrwalem uzywane roczne, nienaprawiane z niemal 7mm bieznikiem za 1000zl i nie zaluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2019 o 05:10, PAWELwaw84 napisał:

Jesli moge cos doradzic to polecilbym jednak kupic wielosezonowki z najwyzszej polki. Mialem Apollo Alnac 4g Alll season a teraz Micheliny i Continentale. To jest zupelnie inna liga, ale bardzo drogie w rozmiarze 215/50 bo wychodza ponad 2400zl. Ja sobie poradzilem inaczej. Na spokojnie czekalem na okazje i wyrwalem uzywane roczne, nienaprawiane z niemal 7mm bieznikiem za 1000zl i nie zaluje.

:ok:

za 2400 to mogę kupić 2 nowe komplety (zimowe + letnie) i to z dobrej półki, także tej opcji nie biorę pod uwagę. Ale np. mogłem wziąć komplet nowych Bridgestonów A005 225/45/17 za 1200 dlatego pytałem o ten rozmiar. 215/50 duuużo droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.