Skocz do zawartości

Potrzebny budowlaniec


robert2609

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Chcę  kupić parapet z konglomeratu z castor..y mamy już wybrane ale są tylko w jednej szerokości 30cm,trochę to za dużo.Obecne pcv mają 23 trochę wąskie (doniczki,kwiatki)idelne były by 25-26cm.

Czytając neta ludki piszą,że spokojnie można konglomerat ciąć na mokro tarczą lub nawet zwykłą kątówką,potwierdzi ktoś kto to robił,robi ,zajmuje się budowlanką?Mam dojscie do takiej maszyny stołowej, którą tnie się kafelki ale czy to jest wykonalne?

Potrzeba przyciąć 2 parapety 

1. 152cm

2. 182cm 

na całej długosci zwęzić 4-5cm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, robert2609 napisał:

Witam 

Chcę  kupić parapet z konglomeratu z castor..y mamy już wybrane ale są tylko w jednej szerokości 30cm,trochę to za dużo.Obecne pcv mają 23 trochę wąskie (doniczki,kwiatki)idelne były by 25-26cm.

 Czytając neta ludki piszą,że spokojnie można konglomerat ciąć na mokro tarczą lub nawet zwykłą kątówką,potwierdzi ktoś kto to robił,robi ,zajmuje się budowlanką?Mam dojscie do takiej maszyny stołowej, którą tnie się kafelki ale czy to jest wykonalne?

 Potrzeba przyciąć 2 parapety 

1. 152cm

2. 182cm 

na całej długosci zwęzić 4-5cm.

 

parapetu z konglomeratu z casto nigdy nie ciąłem, ale ciąłem kiedyś zamówione z konglomeratu płyty do kominka, bo były lekko źle spasowane. Poleciałem fleksem z tarczą diamentową, poszło bez żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli powinno być ok a ile parapet można wpuścić pod ramę okna?ramy są jakoś w przybliżeniu takie same czy każdy producent ma różnie?bo tak myślimy że jak z 2cm. to obeszło by się bez cięcia,mogły by mieć te 28cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robert2609 napisał:

Czyli powinno być ok a ile parapet można wpuścić pod ramę okna?ramy są jakoś w przybliżeniu takie same czy każdy producent ma różnie?bo tak myślimy że jak z 2cm. to obeszło by się bez cięcia,mogły by mieć te 28cm

to zależy czy masz dawane kotwy od spodu i jak są one założone
jeśli są to może być problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem okaże się gdy wypruję stary parapet.

Budynek jest z 2003roku okna PCV może to coś pomoże?

Stare parapety z PCV wystają około 23cm tak sobie myślimy,że może są w standardzie 25cm szerokie i właśnie te 2cm są pod ramą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.