Skocz do zawartości

Kupno przyczepki


amciek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
 
Chce kupić przyczepkę, lekka do 750kg.
Znalazlem u znajomego znajomego fajną w dobrym stanie. Byłem oglądać i okazuje się, że to przyczepka od firmy, dają mi na nią fakturę vatowska. Przyczepa kosztuje 1000netto +23% VAT. O legalność przyczepy się nie martwię, jest na pewno z nią ok.
Na fakturze chcą mi wpisać numer ramy i nr tablic. Umowy kupna sprzedaży jako takiej nie ma. Płacę gotówką, zabieram przyczepę, dostaje tyko fakture. Czy z tą fakturą mi ją przerejstruja w urzędzie ?
Czy potrzeba jest jednak umowa KS?


Jakie teraz podatki się płaci przy takim kupowaniu? Jakieś opłaty są?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerejestruja.

Nie jest potrzebna, zwłaszcza na przyczepkę (bo o autach zaraz nasi prawnicy Ci wykład zrobią).

Ja na auta nie brałem nigdy umowy przy fakturze, raz wystawiłem obie bo kupująca się martwiła "że jak to bez umowy".

Dostajesz fakturę, więc podatku nie ma.

Idziesz i rejestrujesz.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerejestruja.
Nie jest potrzebna, zwłaszcza na przyczepkę (bo o autach zaraz nasi prawnicy Ci wykład zrobią).
Ja na auta nie brałem nigdy umowy przy fakturze, raz wystawiłem obie bo kupująca się martwiła "że jak to bez umowy".
Dostajesz fakturę, więc podatku nie ma.
Idziesz i rejestrujesz.
 
Dzięki. Zatem kupuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Joki napisał:

Nawet nie powinno być umowy. Albo jedno albo drugie

 

Nie do końca. Faktura nie wyklucza umowy, ale nie jest konieczna. Mogą być oba dokumenty do jednej transakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, ghost2255 napisał:

Nie do końca. Faktura nie wyklucza umowy, ale nie jest konieczna. Mogą być oba dokumenty do jednej transakcji.

Umowa oznacza sprzedaż prywatną. Od firmy wyłącznie faktura.

Być może nawet nie ma paragrafu, który zakazywałby podwójnego udokumentowania ale to wprowadzanie zamętu.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 30.05.2019 o 22:51, Joki napisał:

Umowa oznacza sprzedaż prywatną. Od firmy wyłącznie faktura.

Być może nawet nie ma paragrafu, który zakazywałby podwójnego udokumentowania ale to wprowadzanie zamętu.

 

Swoboda zawierania umów ;)

Można się umawiać na co się chce. Ustnie czy pisemnie...

W rzeczonym przypadku - wystarczy faktura i musi być faktura.

A jak potrzeba coś uściślić (co nie wynika z treści pozycji na fakturze) to w adnotacjach

 

Był już wątek na ten temat. Dodatkowa umowa w tak prostej transakcji jak sprzedaż pojazdu KOMPLETNIE NIC nie daje żadnej stronie i jest zbędna.

Edytowane przez wald0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.