Skocz do zawartości

Jakie auto do ok. 15k zł pod LPG?


Sebbeks

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Z racji, że powoli trzeba myśleć nad zmianą Kii Rio, które jest biodegradowalne. A biorąc pod uwagę ceny paliw to w kręgu zainteresowań będą auta z silnikami, które nadają się pod LPG, tylko nasuwa się pytanie jakie silniki poza 1,6 MPI z grupy VW? 

Wymagania: 
- Auta klasy B lub pokroju Opla Merivy
- Klimatyzacja
- Budżet do ok. 14-15k zł + założenie LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebbeks napisał:

Cześć, 

Z racji, że powoli trzeba myśleć nad zmianą Kii Rio, które jest biodegradowalne. A biorąc pod uwagę ceny paliw to w kręgu zainteresowań będą auta z silnikami, które nadają się pod LPG, tylko nasuwa się pytanie jakie silniki poza 1,6 MPI z grupy VW? 

Wymagania: 
- Auta klasy B lub pokroju Opla Merivy
- Klimatyzacja
- Budżet do ok. 14-15k zł + założenie LPG

Zagazowałem niedawno 207 1.4 88KM całkiem sprawnie to jeździ po autostradzie i rozsądnie pali 120-130 km/h około 7,5-8 l, przejechałem na razie około 8 tys

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dobromir napisał:

Zagazowałem niedawno 207 1.4 88KM całkiem sprawnie to jeździ po autostradzie i rozsądnie pali 120-130 km/h około 7,5-8 l, przejechałem na razie około 8 tys

Na razie bezproblemowo? Jakieś opinie słyszałeś może od innych użytkowników na temat tych silników zagazowanych? 

 

49 minut temu, PavvelM napisał:

@czachabrava O kurczątko mój błąd faktycznie przeczytałem że chodzi o  "Auta klasy B lub pokroju Opla Merivy" a napisałem to co napisałem.

Z tymi samymi silnikami Scenic - pokroju Merivy ;)

Mama ma tym autem jeździć "wokół komina" także duże auto dla niej jest bez sensu tym bardziej jak to kobieta, jak ma gdzieś zaparkować to jest tragedia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sebbeks napisał:

Mama ma tym autem jeździć "wokół komina" także duże auto dla niej jest bez sensu tym bardziej jak to kobieta, jak ma gdzieś zaparkować to jest tragedia

Panda będzie najlepsza do tego celu i najmłodsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Sebbeks napisał:

Na razie bezproblemowo? Jakieś opinie słyszałeś może od innych użytkowników na temat tych silników zagazowanych? 

 

Mama ma tym autem jeździć "wokół komina" także duże auto dla niej jest bez sensu tym bardziej jak to kobieta, jak ma gdzieś zaparkować to jest tragedia. 

Dosyć dużo tego jeździło na elkach, choć tam bardziej były 1.4 8V a ja mam nowszy silnik i już 16V. Oba silniki są produkcji Peugeot i jakiś wielkich problemów nie miały. Czytałem trochę na forum 207 i dużo ludzi tam jeździ na LPG, choć bezpieczniej podobno gazować ten słabszy 8V bo jest prosty. Ja akurat miałem ten mocniejszy i z powodu nagłych większych przebiegów musiałem po 5 latach jeżdżenia na benzynie przerobić auto na gaz. Zagazowanie nie było jakieś trudne dla gazownika, przez kilkaset km miał problem z czekiem bo 2 sondy różne dane sczytywały ale w końcu to zrobił no i paliwo na wskaźniku schodziło ale to też w końcu jakoś zrobił.

Edytowane przez dobromir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sebbeks napisał:

Cześć, 

Z racji, że powoli trzeba myśleć nad zmianą Kii Rio, które jest biodegradowalne. A biorąc pod uwagę ceny paliw to w kręgu zainteresowań będą auta z silnikami, które nadają się pod LPG, tylko nasuwa się pytanie jakie silniki poza 1,6 MPI z grupy VW? 

Wymagania: 
- Auta klasy B lub pokroju Opla Merivy
- Klimatyzacja
- Budżet do ok. 14-15k zł + założenie LPG

Zobacz Citroeny C3 1.4 8V - tam chyba nie było problemu z gazem (ale trzeba doczytać opinie). Sam samochód prosty i wygodny, chociaż prowadzi się mało precyzyjnie. Nie ma problemów z rdzą. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grande Punto 1.4 - albo wspomniane wcześniej 8V 77KM. albo 16V 95KM

W 1.4 95KM mam gaz od przeszło 10ciu lat, przejechane prawie 200kkm w tym 170 kkm na gazie i jeździ. 

Ostatnio bez problemu z 4 osobami i boksem na dachu przeleciał nad Adriatyk (skąd aktualnie pozdrawiam), nie był zawalidrogą i praktycznie cały czas na VI biegu tempomat dawał radę utrzymać prędkość.

W tej kwocie kupisz dobrze wyposażone, z dwustrefową klimą, tempomatem i przyzwoitym audio oraz co ważne raczej nie rdzewiejące.

Ewentualne naprawy do bardzo kosztownych nie należą.

 

 

Ten sam silnik występował też we Fiacie Idea (taka Meriva). Sama Meriva też jest warta polecenia - trochę tego jeździ i nie wygląda żeby rdzewiało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacob24 napisał:

Panda będzie najlepsza do tego celu i najmłodsza

No właśnie nie wiem jaki jest fenomen Pandy na rynku wtórnym, bo jest niewielka różnica pomiędzy Grande Punto, które jest większe. 

 

6 minut temu, Majkiel napisał:

Grande Punto 1.4 - albo wspomniane wcześniej 8V 77KM. albo 16V 95KM

W 1.4 95KM mam gaz od przeszło 10ciu lat, przejechane prawie 200kkm w tym 170 kkm na gazie i jeździ. 

Ostatnio bez problemu z 4 osobami i boksem na dachu przeleciał nad Adriatyk (skąd aktualnie pozdrawiam), nie był zawalidrogą i praktycznie cały czas na VI biegu tempomat dawał radę utrzymać prędkość.

W tej kwocie kupisz dobrze wyposażone, z dwustrefową klimą, tempomatem i przyzwoitym audio oraz co ważne raczej nie rdzewiejące.

Ewentualne naprawy do bardzo kosztownych nie należą.

 

 

Ten sam silnik występował też we Fiacie Idea (taka Meriva). Sama Meriva też jest warta polecenia - trochę tego jeździ i nie wygląda żeby rdzewiało.

 

No właśnie o Grande Punto już kilka osób mówiło, że jest dość przyzwoitym autem, a nawet w tym budżecie uda się nawet złapać Punto Evo już. 

 

4 godziny temu, PavvelM napisał:

uważaj na silnik 1.4  THP  95km one chyba były od C3 II  silnik lubiący kosztowne naprawy. 

Tutaj miałeś chyba na myśli 1,4 VTI, a nie THP. THP były chyba z turbo o ile się nie mylę.

 

6 godzin temu, Azbest napisał:

Zobacz Citroeny C3 1.4 8V - tam chyba nie było problemu z gazem (ale trzeba doczytać opinie). Sam samochód prosty i wygodny, chociaż prowadzi się mało precyzyjnie. Nie ma problemów z rdzą. 

 

Masz na myśli ten 75KM? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sebbeks napisał:

Tutaj miałeś chyba na myśli 1,4 VTI, a nie THP. THP były chyba z turbo o ile się nie mylę.

 

kurcze nie wiem czy VTI czy THP ale jest to silnik tworzony z BMW i jest strasznie awaryjny. Na pewno jest to 1.4 95KM

Edytowane przez PavvelM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Sebbeks napisał:

No właśnie nie wiem jaki jest fenomen Pandy na rynku wtórnym, bo jest niewielka różnica pomiędzy Grande Punto, które jest większe. 

Fenomen jest taki, że są to wdzięczne auta, ja swoimi przejechałem Niemcy wzdłuż i wszerz, jedną nawet do Luksemburga jechałem parę razy - żadnych awarii, niespodzianek, części bardzo tanie, wszystko łatwe do ogarnięcia.

 

Z przodu zaskakująco dużo miejsca jak na takie małe autko. Tanie w utrzymaniu, niezawodne, z pkt do pkt b sprawdza się doskonale, u mnie dodatkowo sprawdziło się w długich trasach - oczywiście nie będę polecał tego auta celowo na trasy ale skoro dały radę to mogę wystawić rekomendacje. Za 15 tys. kupisz stosunkowo młody rocznik, do lgp idealne.

 

GP podobno jest bardziej awaryjne ale to nie jest moja opinia tylko zasłyszana. Z pkt a do pkt do b w dodatku do parkowania Panda będzie idealna, parkowanie to czysta przyjemność, nie dość, że świetnie się manewruje to widać punkty skrajne, w GP nie będzie już tak łatwo. Absolutnie nie przekreślam GP. Moja mama jeździła Pandą, Aveo i nowym Loganem - najlepiej jeździło jej się Pandą bo jak powiedziała najbardziej "czuła" właśnie to auto i parkowało się świetnie

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.