Skocz do zawartości

Nowy pomysł w sprawie pierwszeństwa pieszego przez przejściem dla pieszych


kiziuk

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, fanlan napisał:

powinna byc roznicowana praca za biorkiem i w terenie.

Glupio byloby miec "prowizje" od mandatow ale moze glupie 5-20 zl od mandatu poprawiloby widocznosc wykroczen i checi  interwencji.

Najgorsze w policji to  bezwzglene posluszenstwo i niestety negatywne doznania jak obcowanie ze smiercia czy wypadkami, patologia itp. Sadze, ze to zostawia  odcisk na psychice po 15-30 latach sluzby

 

Wiele zawodów zostawia ślad na psychice, P-H ma np obciążenie presją wyniku, lekarz też nie raz obcuje ze śmiercią.

 

Natomiast ktoś kiedyś fajnie napisał, że wynikiem policji powinna być przestępczość w rejonie.

Im niższa tym większa premia.

Wymuszanie wystawiania mandatów... To jak w US. Panie przychodzą na kontrolę

i ustalają z właścicielem firmy mandat na 200 pln za cokolwiek...

Ma to sens, czy nakręca spiralę ?

 

 

Godzinę temu, fanlan napisał:

Skoro nie maja zle to dlaczego strajkowali rok temu???

Urwane rece czy nogi......pestka:) taki bonus do etatu.

 

 

No i dlaczego tak mało chętnych jest do pracy w policji skoro jest tak super?

 

Jak ktoś chce bardziej obrazowego porównania, to policjant ma podobnie wyglądającą pracę jak P-H.

Wiem to z pierwszej ręki kiedy porównuję pracę swoją i kolegi.

Tylko P-H przy obciążeniu psychicznym dostaje nieco większe uposażenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, fanlan napisał:

Najwazniejsze by chcialo sie chciec, bo policja nie jest w stanie wszystkich pilnowac.

Ja dziennie mógłbym z 15-20 filmików z łamaniem przepisów wysyłać. Ale nie mam tyle czasu by na to poświęcić. Swoją drogą czy jakbym filmik wysłał to będę wzywa y na komendę jako świadek czy coś w tym stylu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, angrius napisał:

Ja dziennie mógłbym z 15-20 filmików z łamaniem przepisów wysyłać. Ale nie mam tyle czasu by na to poświęcić. Swoją drogą czy jakbym filmik wysłał to będę wzywa y na komendę jako świadek czy coś w tym stylu? 

 

Ale takim rażącym narażającym życie, czy błędach itp?

Bo szczerze, mam kamerkę ponad rok i mam może 5 filmików gdzie kliknąłem nagrywaj,

może drugie tyle sytuacji było na miarę "zapisz"...

 

Chodzi mi o to, że jest pewien poziom "jazdy" / poruszania się po drogach,

regulowany nazwijmy to naturalnie, ale niekoniecznie zgodnie z przepisami,

który można ocenić OK - to w praktyce jest lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, KotLarry napisał:

 

Ale takim rażącym narażającym życie, czy błędach itp?

Bo szczerze, mam kamerkę ponad rok i mam może 5 filmików gdzie kliknąłem nagrywaj,

może drugie tyle sytuacji było na miarę "zapisz"...

 

Chodzi mi o to, że jest pewien poziom "jazdy" / poruszania się po drogach,

regulowany nazwijmy to naturalnie, ale niekoniecznie zgodnie z przepisami,

który można ocenić OK - to w praktyce jest lepsze.

Wyprzedzanie na ciągłej, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych (te dwa najczęściej - kilka na dzień), wymuszanie pierwszeństwa, gdzie trzeba hamować, a nie tylko zdjąć nogę z gazu. Wyprzedzanie gdy nie ma takiej możliwości tzn wyprzedzający z naprzeciwka zmusza mnie do hamowania lub ten wyprzedzający mnie robi to tak nieudolnie że gdybym nie przyhamował to by poszedł na czołówkę. Siedzenie na zderzaku. Chodzi o takie rzeczy. Więc teraz sam odpowiedź sobie czy to niebezpieczne sytuację czy zwyczaj drogowy. Napomkne tylko, że wymienione wyprzedzania odbywają się przy maksymalnej mojej dozwolone prędkości, zatem wyprzedzający musi miec minimum +20 km/h - chyba że robi to nieudolnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kiziuk napisał:

Ale to jest problem ;]

Masz 4 pasy. Jeden jedzie skrajnym prawym, a drugi skrajnym lewym, czyli są dwa wolne pasy po środku. I teraz ten lewy jadąc szybciej wyprzedza tego na prawym czy nie :] 

To samo z omijaniem. Czy omijanie następuje skoro jest dwa pasy przerwy?

z 6-7 lat temu ktos tutaj linkowal wyrok sądu dotyczący 2 pasów ruchu - szybszym(prawym) poruszała sie cieżarówka a był zakaz wyprzedzania przez samochody ciezarowe.... wychodziło że w sytuacji korka (było to jakoś bardziej fachowo napisane) nie zachodzi wyprzedzanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, angrius napisał:

Ja dziennie mógłbym z 15-20 filmików z łamaniem przepisów wysyłać. Ale nie mam tyle czasu by na to poświęcić. Swoją drogą czy jakbym filmik wysłał to będę wzywa y na komendę jako świadek czy coś w tym stylu? 

Jest jakies prawdopodobiensto, ze policja wezwie Cie na  zlozenie zeznan. Szacuje, ze to w ok 1% zgloszen sie dzieje.

Mam swiadomosc, ze musze poswiecic troche czasu na  zgloszenie, mam swiadomosc, ze jakby co to  musze isc na komisariat.

Wiem, ze takie zeznanie to 15-45 minut moze zajac.

Ale biore to na barki by moim synom za 5-10-15 lat zylo sie lepiej i bezpieczniej na drogach.

Po prostu chce cos zmienic i malymi krokami to czynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, KotLarry napisał:

 

Wiele zawodów zostawia ślad na psychice, P-H ma np obciążenie presją wyniku, lekarz też nie raz obcuje ze śmiercią.

 

Natomiast ktoś kiedyś fajnie napisał, że wynikiem policji powinna być przestępczość w rejonie.

Im niższa tym większa premia.

Wymuszanie wystawiania mandatów... To jak w US. Panie przychodzą na kontrolę

i ustalają z właścicielem firmy mandat na 200 pln za cokolwiek...

Ma to sens, czy nakręca spiralę ?

 

 

 

No i dlaczego tak mało chętnych jest do pracy w policji skoro jest tak super?

 

Jak ktoś chce bardziej obrazowego porównania, to policjant ma podobnie wyglądającą pracę jak P-H.

Wiem to z pierwszej ręki kiedy porównuję pracę swoją i kolegi.

Tylko P-H przy obciążeniu psychicznym dostaje nieco większe uposażenie.

 

Gornik, hutnik, saper, kazdy zawod niesie ryzuko, stres. Zgoda, ale policja relatywnie malo zarabia uwazam a obserwujac aktywnosc widze, ze srednio im sie samym chce podjac dzialania. Sznur aut na chodniku, znak B36 a tu jeden patrol jedzie, drugi, trzeci....

Kiedys stalo auto na chodniku, ide sobie, stoi pani Strazniczka Miejska.

Pytam, dlaczego pani nie  nalozy mandatu na to auto stojace na chodniku?

A ona bo ono musi utrudniac ruch pieszy.

Zdebialem. Mysle WTF, zajmuje 105% chodnika to widac ze utrudnia. A ona mowi ze to pieszy musi zglosic ze jemu auto przeszkadza.

No to mowie to mi wadzi prosze nalozyc mandat.

Ona stoi jak wryta, mysle WTF, o co kaman.

Po minucie pytam, na co pani czeka?

Czekam na kolege.

Poczekalem z nia 15 minut zeby nie zapomniala ze auto mi przeszkadzalo.

Bo mi sie chce  sie cos zmienic i swiadomie poswiecam swoj czas zamiast np po nic lezec na tapczanie:)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fanlan napisał:

 

Bo mi sie chce  sie cos zmienic i swiadomie poswiecam swoj czas zamiast np po nic lezec na tapczanie:)

Dzisiaj w drodze na rehabilitacje bylo z 50 aut w korku na bus pasie. Postawic patrol wszystkich na bok i niech czekaja az dostana mandat. To jest bardzo proste rozwiazanie nie trzeba w krzaczorach siedziec. No i mandat z 1k dostaniesz ze 3 w miesiacu i od razu ulan zamieni sie w potulnego chlopa panszczyznianego. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wujekcybul napisał:

Dzisiaj w drodze na rehabilitacje bylo z 50 aut w korku na bus pasie. Postawic patrol wszystkich na bok i niech czekaja az dostana mandat. To jest bardzo proste rozwiazanie nie trzeba w krzaczorach siedziec. No i mandat z 1k dostaniesz ze 3 w miesiacu i od razu ulan zamieni sie w potulnego chlopa panszczyznianego. 

 

nie no obecne mandaty trzeba podniesc + sciagnalnosc podciagnac pod 100%.

teraz te kwoty sa smieszne.

zeby nas nauczyc przestrzegac przepisy proponuje x 10 obecne kwoty, bedzie placz w mediach ale za 3 miesiace bedzie spokojniej.

dzisiaj ladne wyprzedzanie na pasach widzialem. na lewym stoi dostawczak kogos puszcza, prawym przelatuje nisan nawet niezwalniajac, juz zamykalem oczy co sie stanie na szczescie nic...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, wujekcybul napisał:

Dzisiaj w drodze na rehabilitacje bylo z 50 aut w korku na bus pasie. Postawic patrol wszystkich na bok i niech czekaja az dostana mandat. To jest bardzo proste rozwiazanie nie trzeba w krzaczorach siedziec. No i mandat z 1k dostaniesz ze 3 w miesiacu i od razu ulan zamieni sie w potulnego chlopa panszczyznianego. 

Dokladnie, poziom bezkarnosci te bezkarnosc poteguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PawelWaw napisał:

 

nie no obecne mandaty trzeba podniesc + sciagnalnosc podciagnac pod 100%.

teraz te kwoty sa smieszne.

zeby nas nauczyc przestrzegac przepisy proponuje x 10 obecne kwoty, bedzie placz w mediach ale za 3 miesiace bedzie spokojniej.

dzisiaj ladne wyprzedzanie na pasach widzialem. na lewym stoi dostawczak kogos puszcza, prawym przelatuje nisan nawet niezwalniajac, juz zamykalem oczy co sie stanie na szczescie nic...

Ja dzis zatrzymalem sie przed przejscie, pieszy czekal, oboj ciezarowka  mignela, jakby pieszy nie widzial to by bylo po nim. Po poludniu uprzejmie doniose :))) mam nagrany film

malymi krokami zaczyna sie wielokilometrowa podroz .

panowie, zeby tak sie chcialo jak sie nie chce to juz bedzie sukces.

Wesolych, Zrdowych i bezpiecznych swiat wszystkim zycze serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, fanlan napisał:

Po poludniu uprzejmie doniose :)))

 

Jak donosisz? ;)

Wysyłasz na skrzynkę lokalnej policji, na maila stop piratom, czy jak to się nazywa. Policja to w ogóle sprawdza i się tym zajmuje, czy to tylko taki pic do chwalenia się w tv.

Ktoś się dowiedział, czy na podstawie wysłanego mailem filmu ktoś został ukarany?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2019 o 19:24, rallyrychu napisał:

 

Jak donosisz? ;)

Wysyłasz na skrzynkę lokalnej policji, na maila stop piratom, czy jak to się nazywa. Policja to w ogóle sprawdza i się tym zajmuje, czy to tylko taki pic do chwalenia się w tv.

Ktoś się dowiedział, czy na podstawie wysłanego mailem filmu ktoś został ukarany?

 

stopagresjidrogowej, wyswietla ci sie na wojewodztwa.. Wojewodzka w oparciu o tresc zgloszenia (data,miejsce,ulica , oznakowanie, zdjecia wykroczenia/film) wysyla do komisariatu ktoremu rejon podlega)

To dziala, zadna sciema.

Ostatnio rozmawialem z policjantem i powiedzial, ze ok 90% spraw konczy sie ukaraniem (mandat lub sprawa do sadu) fakt czasami to 2-3 tygodnie, czasami 3 miesiace lub pol roku. Ale jednak.

natomiast najwiekszy problem w tym, ze ludziom, nam obywaleom w 98% sie nie chce palcem ruszyc, ale zeby bylo pieknie, zeby bylo wspaniale i bezpiecznie to kazdy by chcial.

Samo nagranie filmu i wrzucenie na stopcham, bo sie ma kamerke to malo co wniesie chyba ze hardcore to policja z urzedu ruszy temat.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.