Skocz do zawartości

Jakie narzędzie do TPMS?


ZUBERTO

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w tytule.

Coś co obsługuje więcej niż 1 markę, zbada stan baterii w czujniku i nie kosztuje miliony monet (zawodowo tym się nie będę zajmował).

O tester-zabawkę się rozchodzi.

 

Co prawda Insignia sama wykrywa czujniki bez ich programowania, a Kia ich nie ma, jednak mam z nimi obecnie pewien kłopot.

Po zmianie kół na letnie Insignia ani sama nie wyłapała TPMS (zrobione jakieś 300km, ale tylko po mieście, założone całe koła, które już jeździły na tym aucie) ani procedura przyuczania wywoływana z poziomu menu nie pomogła. O ile dobrze pamiętam to instrukcja podaje 2min jazdy z V>40km/h, ale np. rok temu wykryła se je po prawie 200km w trasie, a dla odmiany 2 lata temu po kilku kilometrach.

Zastanawiam się czy nie padły baterie. No właśnie, jakby któraś padła to chyba nie 4 jednocześnie, a pad 1 nie powinien rzutować na wskazania pozostałych?

 

 

 

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orochimaru napisał:

Autel TS401. Czyta dane z czujników i je aktywuje. Można też nim klonować czujniki, ale tylko na te produkowane przez Autela.

Kosztuje ok. 570zł w oficjalnym sklepie na Aliexpressie.

 

Miałem, bawiłem się. Odczytuje czujniki, ale nie wszystkie.

Część aut koduje się poprzez wpisanie numeru czujnika do komputera auta: tego nie ogarnie.

 

@ZUBERTO pewnie przekładałeś koła przód/tył? Wtedy część aut wymaga ponownego kodowania w komputerze, jeśli sam nie daje rady wykryć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, K3 napisał:

 

@ZUBERTO pewnie przekładałeś koła przód/tył? Wtedy część aut wymaga ponownego kodowania w komputerze, jeśli sam nie daje rady wykryć...

Moje nie wymaga, samo łapie co trzeba.

Czujniki mam w 2 kompletach kół i zawsze bez żadnych ceregieli zakładałem je jak chciałem (nawet jak kupiłem felgi z już zamontowanymi czujnikami).

Jakby co to jest jeszcze procedura przyuczania wywoływana z menu samochodu, ale rezultatu nie dała.

Podepnę się do auta, zobaczę może jakieś błędy są.

Może przegonić je wystarczy, a może baterie szwankują po 4 latach?

Musiałaby chyba nieszczęśliwie paść ta w lewym przednim kole, bo przyuczanie od niego się zaczyna.

 

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj założyłem do Renault Kadjar nowe koła z nowymi oryginalnymi czujnikami. Zresetowałem pomiar ciśnienia i pół godziny jeździłem z komunikatem, że rozpoznaje koła. Już się wkurzyłem,  że coś jest nie tak. Postawiłem auto na podwórku i poszedłem czytać internety 😉 Po kilku godzinach musiałem wyjechać autem i dosłownie po 300 metrach wszystkie czujniki się odnalazły i pokazało się prawidłowe ciśnienie.

A najciekawsze jest to, że ASO kasuje za zaprogramowanie czujników, które komp auta sam rozpoznaje.

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, analyzer64 napisał:

PyRen powinien sobie poradzić z zaprogramowaniem czujników w Renówce. Potrzebny tylko interfejs na elm327, np. vcar.

Okazuje się że w nowych nic nie trzeba robić poza resetem pomiaru. A soft poszedł się 3,14... jak mi dysk padł w laptopie i nie mam jakiś ochoty na razie go postawić 🥴

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.