Skocz do zawartości

Czy umowa kupna/sprzedaży samochodu


bb_maciek

Rekomendowane odpowiedzi

> ściągnięta z internetu ma normalnie moc obowiązującą? czy raczej

> trzeba dysponować egzemplarzami z urzędu miasta wydziału

> komunikacyjnego?

Druk podpisany przez strony jest dokumentem. Tyle. A czy on z internetu czy z urzedu to nie ma znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ogole to nie musi byc druk. Mozesz recznie napisac na kartce umowe,

> podpisac i bedzie ok

Nawet na serwetce z kawiarni wink.gif Tu juz nie ma znaczenia, najwazniejsza jest forma pisemna.

Apropo:

Ja wczoraj przeszedlem prawie cała biurokracje:

7:30 rejestrowanie samochodu w UM okolo 45 minut wlacznie z wypelnianiem druczków. Kolejki praktycznie zerowe. Ze 3-4 osoby przede mna (3 okienka czynne, w kasie tylko 1).

Wsiadam w pierwszy lepszy autobus i uderzam do PZU.

8:30 pojawilem sie w PZU, dowiedzialem sie ze koszta OC mnie zabiją. Po rekalkulacji 680 zl za pol roku. W nastepnym roku calosc ponad 1400 zl. Mialem przyszykowany wzor wypowiedzenie. Wypisalem przy biureczku szanownej pani. Zrobila ksero wbila pieczątke i opusciłem skromne progi PZU.

P.S. Pani z PZU pytała sie mnie czy dowiadywalem sie w innych TU, czy bede mial taniej hehe.gif Na jakim swiecie ona zyje. Wszedzie jest taniej niz w PZU smile.gif

9:00 Wsiadam w autobus do Rybnika i jade do HDI Samopomoc. Niestety u mnie w miescie nie ma filii.

10:10 wypelniam druczek na ubezpieczenie. Koszt rocznego ubezpieczenia 820 zl w tym 25% zwyzki za wiek (ktoś pisal, ze w HDI Samopomoc nie ma zwyzej, a tu icon_eek.gif) i 10% znizki za wplate jednorazową. Taniej o jakies 600 zl w porównaniu do PZU.

10:25 czekam na autobus aby wrocic do Jastrzębia.

12:00 w sklepie motoryzacyjnym kupuje ramki pod rejestracje + dodatki do auta (apteczka i trójkąt, to drugie jak pozniej sie okazało niepotrzebnie kupilem.. trojkąt sie znalazł) wink.gif

Mialem jeszcze odwiedzić urzad skarbowy, spokojnie bym zdązył jednak juz mi sie nie chcialo, bo straszny upał był.

Wszystko idzie załatwić w 1 dzien. Zarejestrować, wypowiedziec umowe OC, zawiazać nową i zapłacic podatek od czynnosci cywilnoprawnej (umowa kupna).

Mnie sie spieszylo, bo wlasciciel samochodu placil OC w 2 ratach, a ja nie mialem zamiaru pozostac w PZU i oplacac drugiej raty, ktora sie konczyla. Dodatkowo wypadlo Boze Cialo.

Moj pierwszy raz jednak wspominam miło. Biurokracja nie taka zła. No chyba, ze akurat w dobry dzien sie zjawiłem grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wczoraj przeszedlem prawie cała biurokracje:

> 7:30 rejestrowanie samochodu w UM okolo 45 minut wlacznie z

> wypelnianiem druczków. Kolejki praktycznie zerowe. Ze 3-4 osoby

> przede mna (3 okienka czynne, w kasie tylko 1).

Nic tylko pozazdroscic! Ja ok. 3 tyg. temu mialem watpliwa przyjemnoc rejestrowac kolejny raz auto w Wydziale Komunikacji w Pabianicach, normalnie koszmar! Tez 3 okienka czynne, ale ludzi tyle, ze czekalem cos kolo 3,5godz. na swoja kolej! Samego zalatwiania to juz bylo tylko ok. 40min.

I zeby nikt nie mowil, ze to moze jakos zle trafilem, tam zawsze tak jest, pol roku temu tak bylo, i rok temu tak samo, i dwa lata temu tez... Normalnie rece opadaja, zeby byc w miare na poczatku kolejki, to trzeba stanac rano przed 6 na ulicy i pilnowac kolejki...

Ale jeszcze lepsze jajca dzieja sie teraz w tej czesci Urzedu, ktora jest odpowiedzialna za prawa jazdy. No ale to mnie na szczescie nie dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic tylko pozazdroscic! Ja ok. 3 tyg. temu mialem watpliwa przyjemnoc

> rejestrowac kolejny raz auto w Wydziale Komunikacji w

> Pabianicach, normalnie koszmar! Tez 3 okienka czynne, ale ludzi

> tyle, ze czekalem cos kolo 3,5godz. na swoja kolej! Samego

> zalatwiania to juz bylo tylko ok. 40min.

> I zeby nikt nie mowil, ze to moze jakos zle trafilem, tam zawsze tak

> jest, pol roku temu tak bylo, i rok temu tak samo, i dwa lata

> temu tez... Normalnie rece opadaja, zeby byc w miare na poczatku

> kolejki, to trzeba stanac rano przed 6 na ulicy i pilnowac

> kolejki...

> Ale jeszcze lepsze jajca dzieja sie teraz w tej czesci Urzedu, ktora

> jest odpowiedzialna za prawa jazdy. No ale to mnie na szczescie

> nie dotyczy.

Z prawkem to duzo ludzi czekało na ostatni moment a teraz w kolejkach stoja. Z tego co wiem to teraz na same tablice w niektórych miastach czeka sie nawet 5 dni bo wydziały komunikacji nie maja ich tyle ile trzeba jak zwykle ktoś na górze zaspał a teraz ludzie sie meczą. Tak jest w Katowicach. Wiem, bo kolega 2 dni temu miał tą przyjemność. zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic tylko pozazdroscic! Ja ok. 3 tyg. temu mialem watpliwa przyjemnoc

> rejestrowac kolejny raz auto w Wydziale Komunikacji w

> Pabianicach, normalnie koszmar! Tez 3 okienka czynne, ale ludzi

> tyle, ze czekalem cos kolo 3,5godz. na swoja kolej! Samego

> zalatwiania to juz bylo tylko ok. 40min.

Ja sam bylem pod wrazeniem pustek jakie zastalem. Mialem swego czasu praktyki w Urzedzie Miasta, wiec wiem jakie tłumy tam się przewijają. A ja trafilem na pustke smile.gif

Ja na wszelki wypadek wziąłem ze sobą kolege. On mial trzymać kolejke, a ja wypelniać druczki.

Jednak tak bylo malo ludzi, ze rozsiadł sie na kanapie i praktycznie nie mial zajęć... raz do kasy poszedł kupować znaczki wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 7:30 rejestrowanie samochodu w UM

Samochód rejestruje się w WK, a nie w UM. smirk.gif

> 10:10 wypelniam druczek na ubezpieczenie. Koszt rocznego

> ubezpieczenia 820 zl w tym 25% zwyzki za wiek (ktoś pisal, ze w

> HDI Samopomoc nie ma zwyzej, a tu )

Nie płaci się zwyżki za wiek, jeśli współwłaściciel jest "młody", a właściciel "stary".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Samochód rejestruje się w WK, a nie w UM.

Ale u mnie WK znajduje sie w UM. Wiec napisałem ogolnie jako od budynku Urzedu Miasta grinser006.gif

> Nie płaci się zwyżki za wiek, jeśli współwłaściciel jest "młody", a

> właściciel "stary".

To wszystko wyjasnia. Teraz juz wiem skad te 25% zwyzki wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic tylko pozazdroscic! Ja ok. 3 tyg. temu mialem watpliwa przyjemnoc

> rejestrowac kolejny raz auto w Wydziale Komunikacji w

> Pabianicach, normalnie koszmar! Tez 3 okienka czynne, ale ludzi

> tyle, ze czekalem cos kolo 3,5godz. na swoja kolej! Samego

> zalatwiania to juz bylo tylko ok. 40min.

> I zeby nikt nie mowil, ze to moze jakos zle trafilem, tam zawsze tak

> jest, pol roku temu tak bylo, i rok temu tak samo, i dwa lata

> temu tez... Normalnie rece opadaja, zeby byc w miare na poczatku

> kolejki, to trzeba stanac rano przed 6 na ulicy i pilnowac

> kolejki...

> Ale jeszcze lepsze jajca dzieja sie teraz w tej czesci Urzedu, ktora

> jest odpowiedzialna za prawa jazdy. No ale to mnie na szczescie

> nie dotyczy.

w Pabianicach to był,jest i bedzie ten bałagan angryfire.gifangryfire.gifangryfire.gifangryfire.gifangryfire.gifangryfire.gifangryfire.gif póki "fajny" kier.Ramlau nie opusci tego wydziału sciana.gifsciana.gifsciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w Pabianicach to był,jest i bedzie ten bałagan póki "fajny"

> kier.Ramlau nie opusci tego wydziału

ech... daj mi tu spokoj z panem Ramlauem, starzec juz dawno powinien siedziec na emeryturze i zwolnic miejsce dla mlodszych i bardziej postepowych urzednikow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.