Skocz do zawartości

Firmy zarządzające flotą


OPAL

Rekomendowane odpowiedzi

Zagraniczna centrala w mojej fabryce zastanawia się czy zamiast najmu długoterminowego nie przejść na leasing pojazdów, a zarządzanie flotą (serwisowanie, wymiana opon, obsługa ubezpieczeń) i tak zlecić firmie zewnętrznej. Flota 16 aut osobowych.

Może w innych krajach to się opłaca, a jak z Waszego doświadczenia jest u nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wynajem był tańszy, bo samochody były tańsze. Teraz musielibyśmy płacić prawie dwa razy tyle. Wg centrali sam leasing jest tańszy... To akurat oczywiste, ale ktoś musiałby tymi autami zarządzać... Albo firma zewnętrzna, albo ktoś od nas.

Stąd pytanie, czy ktoś ma doświadczenie z takim rozwiązaniem, które podobno jest popularne w krajach bałtyckich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2022 o 21:04, OPAL napisał:

Kiedyś wynajem był tańszy, bo samochody były tańsze. Teraz musielibyśmy płacić prawie dwa razy tyle. Wg centrali sam leasing jest tańszy... To akurat oczywiste, ale ktoś musiałby tymi autami zarządzać... Albo firma zewnętrzna, albo ktoś od nas.

Stąd pytanie, czy ktoś ma doświadczenie z takim rozwiązaniem, które podobno jest popularne w krajach bałtyckich.

 

Ja zrobiłem kiedyś taki myk.

Dogadałem zakup aut z pakietem przeglądów i ubezpieczeniem w cenie. Duży dealer był w stanie to ogarnąć, tak, aby działało w całej Polsce.

Całość była zaszyta w cenie auta i taką wartość leasingowałem. 

Po leasingu auta wykupiłem i sprzedałem jako pakiet do jednego z dealerów.

 

Po tej akcji przeszedłem na najem, bo najmy stały się tani i prostsze w obsłudze.

 

Niemniej jednak, przy dzisiejszej sytuacji, chyba wrócę do tego rozwiązania.

 

Ono ma jeden korporacyjny plus.

Całość puszczasz przez amortyzację, czyli, oszczędzasz EBITDA. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2022 o 21:04, OPAL napisał:

Kiedyś wynajem był tańszy, bo samochody były tańsze. Teraz musielibyśmy płacić prawie dwa razy tyle. Wg centrali sam leasing jest tańszy... To akurat oczywiste, ale ktoś musiałby tymi autami zarządzać... Albo firma zewnętrzna, albo ktoś od nas.

Stąd pytanie, czy ktoś ma doświadczenie z takim rozwiązaniem, które podobno jest popularne w krajach bałtyckich.

Obciążasz użytkownika auta obowiązkiem dbania o pojazd , serwisem itp 😎 . Przykład z życia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bnow napisał:

 

Ja zrobiłem kiedyś taki myk.

Dogadałem zakup aut z pakietem przeglądów i ubezpieczeniem w cenie. Duży dealer był w stanie to ogarnąć, tak, aby działało w całej Polsce.

Całość była zaszyta w cenie auta i taką wartość leasingowałem. 

Po leasingu auta wykupiłem i sprzedałem jako pakiet do jednego z dealerów.

 

Po tej akcji przeszedłem na najem, bo najmy stały się tani i prostsze w obsłudze.

 

Niemniej jednak, przy dzisiejszej sytuacji, chyba wrócę do tego rozwiązania.

 

Ono ma jeden korporacyjny plus.

Całość puszczasz przez amortyzację, czyli, oszczędzasz EBITDA. 

Dokładnie taką opcję zamierzam teraz zrobić, bo oferty najmu odjechały od rzeczywistości.

 

Akurat EBITDA mnie nie interesuje, bo ja zawsze się rozliczamy przez Profit Net :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bergerac napisał:

Dokładnie taką opcję zamierzam teraz zrobić, bo oferty najmu odjechały od rzeczywistości.

 

Akurat EBITDA mnie nie interesuje, bo ja zawsze się rozliczamy przez Profit Net :) 

 

Kiedyś z PGD tak zrobiłem. Nie wiem jak to ogarnęli, że te pakiety serwisowe działały u każdego dealera, ale działały.

Tak, ceny odjechały i myślę, że jak to samemu ogarnąć, to wyjdzie korzystniej.

Będziemy to wkrótce sprawdzać, jak w końcu nowa flota się wyprodukuje (termin był na październik :-))

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.