Skocz do zawartości

Brama segmentowa elektryczna - dodatkowe ryglowanie


Guzon87

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie nt montażu dodatkowego automatycznego ryglowania (skobli) do mojej bramy. Czy istnieje coś takiego? 

Brama ma napęd hörmann, awaryjne otwieranie. I teraz gdy np zabraknie prądu, to po otwarciu niestety nie ma możliwości jej zablokowania 🤔 wolałbym się zabezpieczyć. Brak innego wejścia do garażu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, alster napisał:

Twoja brama ma fizycznie jakieś rygle?

Nie. Tylko blokada samym łańcuchem napędu, ktory można wysprzęglić dźwignią /sznurkiem awaryjnego otwierania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lipa, są systemy ryglowania, ale brama musi posiadać mechaniczne rygle i zamek z zewnątrz. Jak korzystasz z napędu to napęd najpierw zwalnia rygle a dopiero później ciągnie bramę, po wysprzęgleniu napędu rygle działają i możesz otwierać i zamykać kluczem.

 

Masz przykładowy manual Hormana, co prawda do bramy uchylnej ale w segmentowej jest podobnie, warunek to rygle.

odryglowywanie N80.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2022 o 12:30, Guzon87 napisał:

Mam pytanie nt montażu dodatkowego automatycznego ryglowania (skobli) do mojej bramy. Czy istnieje coś takiego? 

Brama ma napęd hörmann, awaryjne otwieranie. I teraz gdy np zabraknie prądu, to po otwarciu niestety nie ma możliwości jej zablokowania 🤔 wolałbym się zabezpieczyć. Brak innego wejścia do garażu. 

Gdy nie ma prądu to napęd /łańcuch powinien być zablokowany i nie powinno być możliwości podniesienia bramy z zewn. Dodatkowo w łączniku jest taka zapadka ze sznurkiem który od wew można zwolnić i podnieść bramę awaryjnie.

Starsze bramy uchylne miały rygle na dole panelu, ale konstrukcja była inna. Miały swoje ościeża gdzie te rygle się blokowały. Dodatkowo były linki które umożliwiały napędowi lub klamce jego zwolninie. Pewnie da się to zaadoptować tylko nie bardzo rozumiem po co. Jak ktoś będize chciał to podważy i wyłamie panele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, alster napisał:

To lipa, są systemy ryglowania, ale brama musi posiadać mechaniczne rygle i zamek z zewnątrz. Jak korzystasz z napędu to napęd najpierw zwalnia rygle a dopiero później ciągnie bramę, po wysprzęgleniu napędu rygle działają i możesz otwierać i zamykać kluczem.

Dokladnie coś takiego bym chciał. I może daloby się zaadaptować to jako dodatkowe zamykanie niesprzężone z napędem. 

12 minut temu, alster napisał:

 

Masz przykładowy manual Hormana, co prawda do bramy uchylnej ale w segmentowej jest podobnie, warunek to rygle.

odryglowywanie N80.pdf 1 MB · 2 pobrania

 

10 minut temu, sherif napisał:

Gdy nie ma prądu to napęd /łańcuch powinien być zablokowany i nie powinno być możliwości podniesienia bramy z zewn.

Tak to działa. Rozumiem

 

10 minut temu, sherif napisał:

Dodatkowo w łączniku jest taka zapadka ze sznurkiem który od wew można zwolnić i podnieść bramę awaryjnie.

To także 👍

 

10 minut temu, sherif napisał:

Pewnie da się to zaadoptować tylko nie bardzo rozumiem po co. Jak ktoś będize chciał to podważy i wyłamie panele.

Nie chodzi o wyważenie, lecz bramę mam w ciągu garaży pod blokiem. Ale raz był zanik napięcia, więc bramę otworzyłem ww linką. 

Ale potem nie ma możliwości jej zablokowania 🤔 jak się to zdarzy w weekend, czy wieczorem to trochę słabo oczekiwać na serwis. Stąd pomysł montażu dodatkowego rygla/skobla 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Guzon87 napisał:

Nie chodzi o wyważenie, lecz bramę mam w ciągu garaży pod blokiem. Ale raz był zanik napięcia, więc bramę otworzyłem ww linką. 

Ale potem nie ma możliwości jej zablokowania 🤔 jak się to zdarzy w weekend, czy wieczorem to trochę słabo oczekiwać na serwis. Stąd pomysł montażu dodatkowego rygla/skobla 

Jeżeli nie masz dostępu z zewn i boisz się zaniku zasilania to IMHO najlepszym sposobem będzie podpięcie UPSa.

Natomiast jeżeli otwierasz linką i wyrywasz tą zapadkę to po zamknięciu ona powinna wskoczyć na to miejsce i znów zablokować możliwość otwierania.

Te rygle przy segmentowej to będzie rzeźba - zobacz sobie jak to wygląda w uchylnych. Tam są dodatkowe klamki, dzięki czemu można odblokować od zewn + sztywne pręty popychające rygle. Przy segmentach taki rygiel trzeba by jakoś wyżej montować, albo kombinować z jakimś elektrozaczepem, ale znów .. prąd ;).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sherif napisał:

Jeżeli nie masz dostępu z zewn i boisz się zaniku zasilania to IMHO najlepszym sposobem będzie podpięcie UPSa.

O tym w ogóle nie pomyślałem. A dostępu nie mam, bo jak mówiłem. Ciąg garaży przed blokiem. 

4 minuty temu, sherif napisał:

Natomiast jeżeli otwierasz linką i wyrywasz tą zapadkę to po zamknięciu ona powinna wskoczyć na to miejsce i znów zablokować możliwość otwierania.

A to coś nowego. Kostka nie wskakuje spowrotem. Ew ja coś źle robiłem. Ale woem, że odbiłem ją palcem i nie wskakiwała na miejsce. 

Ale gdyby to działało jak mowisz. Byłbym zachwycony. 

4 minuty temu, sherif napisał:

Te rygle przy segmentowej to będzie rzeźba - zobacz sobie jak to wygląda w uchylnych. Tam są dodatkowe klamki, dzięki czemu można odblokować od zewn + sztywne pręty popychające rygle. Przy segmentach taki rygiel trzeba by jakoś wyżej montować,

 

Hmm ew zamontować klamkę, pręty oraz zasuwy na jednym segmencie bramy w poziomie. I mieć tylko po to, by użyć w razie "w" klamką. 

4 minuty temu, sherif napisał:

 

Będę na dworzu, to się jeszcze raz pobawię zatrzaskiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, sherif napisał:

 

Natomiast jeżeli otwierasz linką i wyrywasz tą zapadkę to po zamknięciu ona powinna wskoczyć na to miejsce i znów zablokować możliwość otwierania.

Coś musiałem źle robić 🤦‍♂️ wystarczy odbić zapadkę i trochę mocniej pchnąć bramę i się blokuje jak piszesz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Guzon87 napisał:

Coś musiałem źle robić 🤦‍♂️ wystarczy odbić zapadkę i trochę mocniej pchnąć bramę i się blokuje jak piszesz 

U mnie tak to wygląda:

 

20220712_163407.jpg.1eee62a3dc25cce8b9397358accc98f6.jpg

 

Też kiedyś nie chciało wskoczyć, bo się tego nie uzywa. Jak poszedł napęd do wskoczyło ;).

Ups się przydaje,ja podłączyłem jak nie mogłem wjechać do domu bo nie było prądy a miałem tylko pilot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.