Skocz do zawartości

Nacięcia na amortyzatorach


Roswell

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, volf6 napisał:

To chyba amor od kolumny Macphersona, tam tłoczysko prawie całe wchodzi, może z centymetr, póltora zostaje:)

 

 

Najlepiej spróbować wcisnąć i będzie wiadomo. Jak będzie już bardzo blisko uszczelnienia to odpuścić i oddać do sklepu. :oki: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, swienty napisał:

 

Najlepiej spróbować wcisnąć i będzie wiadomo. Jak będzie już bardzo blisko uszczelnienia to odpuścić i oddać do sklepu. :oki: 

Moze to jakieś specjalna wersja ze zmiennym tłumieniem czy coś w tym stylu:phi:

W sumie jakby nacięcie było w poprzek to zaraz by uszczelnienie uszkodziło a tak to jak krawędzie są odpowiednio sfazowane to moze i to będzie działać:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, volf6 napisał:

Moze to jakieś specjalna wersja ze zmiennym tłumieniem czy coś w tym stylu:phi:

W sumie jakby nacięcie było w poprzek to zaraz by uszczelnienie uszkodziło a tak to jak krawędzie są odpowiednio sfazowane to moze i to będzie działać:hmm:

 

Możemy gdybać, moim zdaniem nacięcie nie dojdzie do uszczelnienia :oki: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, volf6 napisał:

Jak w transporcie? Przecież takie tłoczysko jest chromowane i utwardzane, niby w jaki sposób przypadkowo da się wyrżnąć taki rowek?:)

Lagi się rysują jak złoto dlatego zalecana jest ostrożność przy montażu. Wystarczy ze laga dotykała lagi i po chromie. Nie takie rzeczy już widziałem jak przychodziły z chin. A jaki jest rowek to na zdjęciu nie jestem w stanie zmierzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2022 o 18:27, Roswell napisał:

Właśnie kupiłem amortyzatory i na obu są takie nacięcia. Czy to normalne?

IMG20220921182206.jpg

IMG20220921182225.jpg

Przemielilem mnóstwo amorów w fiat group . Nigdy nie spotkałem się z takim cyrkiem.. nawet abarth miał szklista lage. Możliwe że jakiś bubel . Zareklamuj sobie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.09.2022 o 22:47, mugen napisał(a):

Dla mnie wygląda to na uszkodzenie w transporcie. Nie jest to normalne.

 

Raczej nie jest to uszkodzenie transportowe, na obu jest identyczne, u innych którzy mają je na sprzedaż na allegro widziałem że też mają identyczne ślady.

Sprzedająca twierdzi że jest to jakaś łezka służąca do napełniania gazem:nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2022 o 18:27, Roswell napisał(a):

Właśnie kupiłem amortyzatory i na obu są takie nacięcia. Czy to normalne?

IMG20220921182206.jpg

IMG20220921182225.jpg

Pracowałem kiedyś w magneti marelli. To nacięcie służy do nabijania gazem. Trzpień jest wciskany w amor tak by przez szczelinę dało się wtłoczyć gaz.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, volf6 napisał(a):

-A jak to się robi w innych amortyzatorach, gdzie nacięcia nie ma a gaz jest?:)

Przy oringu szlo, zależnie od technologii.. za "moich" czasów amorki szły do punto, 500, corsy, jakiejś lancii, ducato heavi i maxi, oraz belke przednią do psa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.