Skocz do zawartości

Mój Prąd 4.0 - magazyn energii


Krisker

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś pomoże mi zrozumieć, jak to jest z magazynem energii w programie Mój Prąd 4.0? Z jednej strony piszą, że do programu kwalifikują się "Przedsięwzięcia polegające na zakupie i montażu magazynów energii elektrycznej o pojemności co najmniej 2 kWh". Z drugiej strony "Nowy nabór wniosków dedykowany jest dla prosumentów w nowym systemie net billing oraz dla dotychczasowych prosumentów, którzy zmienili system rozliczania z systemu opustów na nowy system net billing". Ja chciałbym zrobić sobie magazyn off-grid z falownikiem hybrydowym i w końcu nie wiem, czy się łapię, czy nie.

 

Przy składaniu wniosku jak byk piszą, że wymagany jest dokument: 

"Potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia (wniosku) o przyłączenie mikroinstalacji fotowoltaicznej do sieci elektroenergetycznej wydane przez Operatora Sieci Dystrybucyjnej lub zaświadczenie / oświadczenie potwierdzające rozliczanie się Wnioskodawcy za wytworzoną/pobraną energię elektryczną na zasadach systemu tzw. net-billing, podpisany przez Wnioskodawcę lub przedstawiciela sprzedawcy energii elektrycznej."

 

Ale przecież tutaj nie będzie żadnego rozliczania, bo nic w sieć pchał nie będę.

Edytowane przez Krisker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob. przylacz sie do sieci i potem odlacz...tyle ze nawet hybrydowy tego nie pgarnie bo zeby wstal musi miec prad z sieci.,. czyli odlaczasz ale non stop chodzacy generator lub " samoladujaxcy sie ups"....a nie bo musi byc pelny sinus zeby wstal....no jie ugryziesz....choc nieformalnie pewnie by sie dalo... abo i tak bys musial placic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem fajny inwerter hybrydowy, który zapewnił by mi zasilanie urządzeń domowych w priorytecie PV->AKU->AC (lub dowolnym innym) z płynnym przejściem i uzupełnianiem pomiędzy źródłami w razie potrzeby. Dodatkowo możliwość pracy bez AC (w razie braku prądu z sieci). Do moich zastosowań idealnie, ale bez dotacji trochę lipa i póki co zrobię sobie chyba tylko grzanie wody solar boostem. Zawsze to parę kWh mniej do opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krisker napisał:

Znalazłem fajny inwerter hybrydowy, który zapewnił by mi zasilanie urządzeń domowych w priorytecie PV->AKU->AC (lub dowolnym innym) z płynnym przejściem i uzupełnianiem pomiędzy źródłami w razie potrzeby. Dodatkowo możliwość pracy bez AC (w razie braku prądu z sieci). Do moich zastosowań idealnie, ale bez dotacji trochę lipa i póki co zrobię sobie chyba tylko grzanie wody solar boostem. Zawsze to parę kWh mniej do opłat.

Jaki ?

 

Ja też na razie teoretycznie kombinuje czy i jak można przejść w taką pół hybrydę. Mam PV i zwykły inwerter 3-fazowy. Problem to oczywiście brak prądu, bo mimo słońca nie ma produkcji. Mam też 1-fazowy inwerter do podtrzymania zasilania z aku 12V. Fajnie jakby dało się to jakoś pożenić, bo często u mnie nie ma prądu.

Myślałem nad wymianą inwertera do podtrzymania na większej mocy, żeby mi pompę wody pociągnął, czyli pewnie z 2kW, do tego jakby się dało jakoś awaryjnie przepiąć panele lub ich część do drugiego inwertera - np poprzez zwykły przełącznik DIN. Volt robi takie inwertery, w których ustawia się priorytet PV/AKU/AC.

Zasilałem też inwerter z EV i to działa, ale trochę roboty jest z kablami no i szkoda słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.