Skocz do zawartości

Mączka bazaltowa pod kostkę brukową


analyzer64

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę polozyć 60mkw kostki brukowej na działce.

 

Ceny są różne, od 85zł za metr razem z materiałem i robotą, po 200zł za metr.

 

Jeden gość mówił mi, że on jako podłoże stosuje zageszczoną mączkę bazaltową, że to po zagęszczeniu jest bardzo twarde i piasku z cementem to się już nie stosuje.

 

Ma tak ktoś zrobioną kostkę?

Wzmożonego ruchu na tej powierzchni nie przewiduję, samochód osobowy jedynie, plus graty w blaszaku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2022 o 17:14, analyzer64 napisał(a):

Ceny są różne, od 85zł za metr razem z materiałem i robotą,

W temacie nie pomoge, ale mam pytanie.

Czy ja dobrze zrozumialem i za 85 ktos jest w stanie zrobic kostke na gotowo?
Jak ja szukalem kogos do kostki 3 lata temu to nie znalazlem nikogo kto by za robocizne chcial mniej niz 100zl/m2
a najtansza kostka chyba byla ponad 40zl
to co sie porobilo na rynku, ze teraz w tej cenie da sie kogos znalezc?
chyba, ze zle zrozumialem i te 85 to cena tylko robocizny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, komandos80 napisał(a):

W temacie nie pomoge, ale mam pytanie.

Czy ja dobrze zrozumialem i za 85 ktos jest w stanie zrobic kostke na gotowo?

 

To była najtańsza oferta.

 

Inni za robociznę 3500-5000zł, materiał to już różnie. W Albet ta kostka kosztuje 45zł brutto za 1mkw, doliczyć piasek, cement, obrzeża i wyjdzie 4000-4500 za materiały.

 

Ta mączka to droga jest, 220-230zł za tonę.

 

Screenshot_20221024-091646.jpg

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, analyzer64 napisał(a):

 

To była najtańsza oferta.

 

Inni za robociznę 3500-5000zł, materiał to już różnie. W Albet ta kostka kosztuje 45zł brutto za 1mkw, doliczyć piasek, cement, obrzeża i wyjdzie 4000-4500 za materiały.

 

Ta mączka to droga jest, 220-230zł za tonę.

 

Screenshot_20221024-091646.jpg

dobrze wiedzieć na wiosnę mnie to czeka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
To była najtańsza oferta.
 
Inni za robociznę 3500-5000zł, materiał to już różnie. W Albet ta kostka kosztuje 45zł brutto za 1mkw, doliczyć piasek, cement, obrzeża i wyjdzie 4000-4500 za materiały.
 
Ta mączka to droga jest, 220-230zł za tonę.
 
Screenshot_20221024-091646.jpg.1de3ef6553bf46d61b666c5c7d127ad1.jpg
Mega tanio. U mnie okolice WRO min to 130zl albo szukać nie potrafię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po temacie kostki (440m2+80m2 tarasu z płyt) i jeśli ktoś dał taką cenę, to możliwe że to jakieś niedomówienia - np. to cena za samo ułożenie, bez wykonania podbudowy. 

 

Co do mączki bazaltowej lub granitowej, jest to świetna podbudowa ale z tego co mi się wydaje wymaga "zamulenia" wodą. Takie mam zdanie bo miałem wysypane tym podjazd zanim zrobiłem kostkę i utwardziło się prawie na beton, ale dopiero po jakimś czasie (kilka miesięcy)

Edytowane przez zet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezygnuję na razie z kostki, zrobię wylewkę betonową.

 

Kostka będzie jak już będzie można tam mieszkać, szkoda mi kasy na to teraz.

 

Włos się jeży na głowie za ceny robocizny wszystkiego. Zmniejszylem rozmiar na 36mkw, za samą wylewkę gość mi policzył 3500zł za wykopanie dziury, zaszalowanie i zrobienie zbrojenia. Beton z gruszki, ceny 357zł brutto (ceny mam z dwóch betoniarni w okolicy) za m3 B20, wyszło mu 4000zł (nie uwzględnił widocznie jakiegoś kruszywa na podkład, tylko od razu wypełnić betonem), więc wylewka na gotowo wychodzi 7500!

 

Na przyszły tydzień umówiłem koparkę, za 120zł gość mi wybierze humus, zrobi koryto, resztę już sam sobie zrobię, tylko desek kupię.

Wyjdzie dłużej ale taniej.

 

Koszty takie, że się odechciewa nawet pytać ile za robotę ;]

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, analyzer64 napisał(a):

Rezygnuję na razie z kostki, zrobię wylewkę betonową.

 

Kostka będzie jak już będzie można tam mieszkać, szkoda mi kasy na to teraz.

 

Włos się jeży na głowie za ceny robocizny wszystkiego. Zmniejszylem rozmiar na 36mkw, za samą wylewkę gość mi policzył 3500zł za wykopanie dziury, zaszalowanie i zrobienie zbrojenia. Beton z gruszki, ceny 357zł brutto (ceny mam z dwóch betoniarni w okolicy) za m3 B20, wyszło mu 4000zł (nie uwzględnił widocznie jakiegoś kruszywa na podkład, tylko od razu wypełnić betonem), więc wylewka na gotowo wychodzi 7500!

 

Na przyszły tydzień umówiłem koparkę, za 120zł gość mi wybierze humus, zrobi koryto, resztę już sam sobie zrobię, tylko desek kupię.

Wyjdzie dłużej ale taniej.

 

Koszty takie, że się odechciewa nawet pytać ile za robotę ;]

 

 

 

 

Ja sam korytowałem, sadowilem obrzeża, w to poszły kamienie ze żwirem. Pozostałości po budowie. Następnie z sąsiadem w betoniarce ukręciliśmy wylewkę. Potem już sam kładłem kostkę na podsypce z piachu i cementu. Żmudna i ciężka praca. Chodnik, podjazd, opaska wokół domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.