Skocz do zawartości

Pralka i suszarka pionow - jak to zamocować?


t_kucyk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam w mieszkaniu pralkę Samsung Eco Bubble i chcę kupić suszarkę Siemens IQ300 lub IQ500.
O ile w przypadku współczesnej pralki i suszarki Siemensa mogę kupić adapter to montażu pionowego o tyle w tym przypadku szukam koncepcji.

 

Cięcie obecnej pralki lub jej blatu nie wchodzi w grę. Montaż musi zabezpieczyć przed spadnięciem suszarki.
Pralka jest taka:

 

IMG_3606.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rwIcIk napisał(a):

Kup łącznik, by pasował do nóżek suszarki. Łącznik przykręca się na wkręty do pralki.

Tak mam zamocowanego Boscha.

 

Problem, że pralka nie jest moja. Nie mogę w niej wiercić, robić dziur wkrętami.

Opcja żeby właściciel zabrał swoją pralkę a ja kupię combo pralka i suszarka z adapterem to lekko 4000zł.

 

Więc szukam czegoś za połowę ceny - suszarka za 2000zł i jakiś adapter/ mocowania nie ingerujące bezpowrotnie w pralkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, t_kucyk napisał(a):

 

Problem, że pralka nie jest moja. Nie mogę w niej wiercić, robić dziur wkrętami.

Opcja żeby właściciel zabrał swoją pralkę a ja kupię combo pralka i suszarka z adapterem to lekko 4000zł.

 

Więc szukam czegoś za połowę ceny - suszarka za 2000zł i jakiś adapter/ mocowania nie ingerujące bezpowrotnie w pralkę.

Były jakieś mocowania na pasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, t_kucyk napisał(a):

Więc szukam czegoś za połowę ceny - suszarka za 2000zł i jakiś adapter/ mocowania nie ingerujące bezpowrotnie w pralkę.

A nie może stać bez łącznika? Może jakiś blat (stolik) na wymiar, tylko wtedy musiałbyś mieć po 2 cm wolne z lewej i prawej strony pralki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, janusz napisał(a):

A nie może stać bez łącznika? Może jakiś blat (stolik) na wymiar, tylko wtedy musiałbyś mieć po 2 cm wolne z lewej i prawej strony pralki. 

U mnie suszarka Beko stoi na pralce LG od chyba dwóch lat bez żadnych łączników. Zero problemów, nie ruszyła się na milimetr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Randar napisał(a):

U mnie suszarka Beko stoi na pralce LG od chyba dwóch lat bez żadnych łączników. Zero problemów, nie ruszyła się na milimetr. 

U mnie tak stoi (suszarka na pralce, żeby było jasne) od ponad 4 lat, ale nie chodzę koło niej z milimetrem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Randar napisał(a):

U mnie suszarka Beko stoi na pralce LG od chyba dwóch lat bez żadnych łączników. Zero problemów, nie ruszyła się na milimetr. 

 

17 minut temu, janusz napisał(a):

U mnie tak stoi (suszarka na pralce, żeby było jasne) od ponad 4 lat, ale nie chodzę koło niej z milimetrem 😉

U mnie nóżki suszarki nie pasowały do blatu pralki.

 

1 godzinę temu, t_kucyk napisał(a):

Problem, że pralka nie jest moja. Nie mogę w niej wiercić, robić dziur wkrętami.

Wkręty łącznika wkręcasz z tyłu poniżej blatu.

 

1 godzinę temu, rwIcIk napisał(a):

Były jakieś mocowania na pasy.

Są, jak suszarka sama stoi stabilnie pełnymi nóżkami na pralce, to jak najbardziej do wykorzystania  :oki:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniwersalny uchwyt, np coś takiego:

https://www.oleole.pl/laczniki-do-pralek-i-suszarek/wpro-kcl103.bhtml?from=pla&cd=13695177980&ad=123422866999&kd=&gclid=CjwKCAjwzNOaBhAcEiwAD7Tb6AP3hlZDT2pgAWt8FN65B3qM_f4JCDfjsSaGZoZwHVQFurONZ1-7DBoC9QIQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds#opis

 

Cytat

Łącznik pralki z suszarką Wpro to idealne rozwiązanie problemu ograniczonego miejsca w łazience. Wysoka jakość konstrukcji umożliwia stabilny i bezpieczny
montaż suszarki na pralce. Stabilność kolumny jest dodatkowo zagwarantowana przez zastosowanie pasa wiążącego oba urządzenia (system Safe-in-lock®). Akcesorium przeznaczone jest do wszystkich pralek o wymiarach pełnych lub typu slim(głębokość 45-60cm), a jego montaż jest prosty i nie wymaga użycia narzędzi.
 

Zestaw zawiera:

8 antypoślizgowych podkładek z gumy;

1 obudowę systemu Safe-In-Lock®;

1 pas z automatycznym napinaczem.


Korzyści dla użytkownika:

 

Dodatkowe miejsce: dwa urządzenia zajmują powierzchnię jednego

Uniwersalność: nadaje się do zastosowania z urządzeniami o głębokości 45-60cm wszystkich producentów

Łatwy i szybki montaż: brak konieczności stosowania narzędzi lub śrub

Niewzruszona stabilność: łatwość i bezpieczeństwo stabilizacji suszarki na pralce

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Artur_W_wa napisał(a):

 

U mnie nóżki suszarki nie pasowały do blatu pralki.

 

Wkręty łącznika wkręcasz z tyłu poniżej blatu.

 

Są, jak suszarka sama stoi stabilnie pełnymi nóżkami na pralce, to jak najbardziej do wykorzystania  :oki:

U mnie suszarka 60 cm stoi na pralce 55 - więc łącznik jest przykręcony :)
 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, t_kucyk napisał(a):

 

Problem, że pralka nie jest moja. Nie mogę w niej wiercić, robić dziur wkrętami.

Opcja żeby właściciel zabrał swoją pralkę a ja kupię combo pralka i suszarka z adapterem to lekko 4000zł.

 

Więc szukam czegoś za połowę ceny - suszarka za 2000zł i jakiś adapter/ mocowania nie ingerujące bezpowrotnie w pralkę.

To płytę meblową sobie weź i zrób słupek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
W dniu 23.10.2022 o 23:53, technix napisał(a):

To płytę meblową sobie weź i zrób słupek 

 

Problem udało się rozwiązać "na około" - po wystawieniu jednej z szafek na korytarz zmieściła się pralka obok suszarki - ledwo, ale zmieściła.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.