Skocz do zawartości

modernizacja elektryki w domu


chris_66

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, mikomir napisał(a):

I dokładnie o to chodzi aby co kilka tygodni jak się przypomni to wykonać takie testy, oczywiście w przypadku domu nie zwalnia to z obowiązku wezwania pomiarowca ( co 5 lat) który wykona odpowiednie oględziny i próby całej instalacji włącznie z różnicówkami. Osoba wykonująca sprawdzenie (potocznie pomiary) powinna przekazać na końcu protokół w wynikami oględzin i prób - tj. wynikami pomiarów.

Nie no naprawdę jestem pod wrażeniem.

Formułki książkowe przede wszystkim 👍.

A powiedz no nam jeszcze Panie Doktorze, dlaczego tylko domu?

Wymyśliłeś własne prawo, które zwalnia Właścicieli mieszkań, z tego obowiązku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2022 o 08:43, technix napisał(a):

Najwięcej miałem uszkodzonych Legrandów

Nic to nie wniesie do tematu, ale rzeczywiście, na 4 różnicowki legranda w ciągu 10 lat wymieniłem już 2. Eetony jakoś działają. Ale to może być przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, technix napisał(a):

...A powiedz no nam jeszcze Panie Doktorze, dlaczego tylko domu?...

Wymyśliłeś własne prawo, które zwalnia Właścicieli mieszkań, z tego obowiązku?

Ty masz jakieś kompleksy, ciągle stawiasz jakieś dziwne tezy, pytania na które są proste i oczywiste odpowiedzi:

- o właścicieli mieszkań dbają w tej materii wspólnoty, spółdzielnie itp. nie muszą sobie zaprzątać głowy sprawami kontroli instalacji w budynku (gaz, prąd, wentylacja itd.), płacą czynsz i maja wszystkie niezbędne kontrole robione na czas. O mieszkańców domów jednorodzinnych nie ma kto zadbać, zdani są sami na siebie, dlatego należy poświęcić im szczególną uwagę jak się już coś pisze w tej dziedzinie.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, 

A pokaż mi właściciela mieszkania, który ma na siebie wypisane pomiary, które potem np. przedstawia Ubezpieczycielowi?

Prawda jest taka, że Spółdzielnia winna zlecić wykonanie pomiarów tylko części wspólnych, a przez takie "pomiary", o których Ty piszesz jest tylko wyciągana kasa ze spółdzielni, często, a właściwie zawsze , przez męża/brata/szwagra ect. osoby zatrudnionej przez tę spółdzielnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.