Skocz do zawartości

Zmierzchowy sterownik oświetlenia wifi.


amazaque

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem i się poddałem :facepalm:. Potrzebny jest sterownik w jakiejkolwiek postaci, który załączy oświetlenie po zmroku i wyłączy o świcie. Ale! Ma to się odbywać na podstawie danych odebranych za pomocą wifi ze strefy czasowej, danych o wschodzie i zachodzie słońca, bez zewnętrznego czujnika światła. Coś jak ochrona wzroku w telefonach czy wyświetlanie nocne w Windows. Wyobrażam to sobie jak kostkę wielkości paczki fajek którą sparuję z Tuya i wepnę w obwód żarówek. Marzenie ściętej głowy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, punktak napisał(a):

Przecież Tuya ma taką automatyzację gotową, tzn miała bo kiedyś używałem....Ogólnie Tuya (jak większość rozwiązań chmurowych) to lipa, wprowadzenie Tuya Local przedłużyło tylko agonię w moim przypadku.

A co lepsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, punktak napisał(a):

Home Assistant po kablu dla nowobudowanych domów, lub zigbee dla modernizacji starych.

Po co taka armata?

Dowolny moduł z oryginalnym softem i chmurą to ogarnie.

Ja bym brał Suplę na najtańszym module z min. jednym przekaźnikiem:)

To i tak ustawisz i zapominasz.

@amazaqueto tylko na święta czy na dłużej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, amazaque napisał(a):

Na stałe.

Jak już używasz jakiegoś systemu/chmury, to dołącz pasujące urządzenie. Jak nie, to serio - obecnie SUPLA dla kogoś kto zaczyna jest przyjaznym i łatwym w obsłudze wyborem.

Pytaj jakbyś potrzebował pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że łączność po WIFI to wymóg a nie kaprys? Bo jak kaprys, to dowolny zegar astronomiczny ogarnie temat.

I tak jak przedmówca powiedział, sonoff w aplikacji ewelink ma opcję ustawiania zachodu/wschodu słońca w lokalizacji w której się znajduje (wczoraj ustawiałem)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, zet napisał(a):

A z ciekawości, jaki jest powód że zwykła czujka zmierzchu z timerem Cie nie zadowala ?

W zasadzie jeden - nie chce mi się jej montować i ciągnąć przewodów przez pół domu. Kupiłem zegar astro :oki:, wepnę go w rozdzielce na szynę w obwód oświetlenia i po sprawie. Nie wiedziałem że takie coś istnieje - słowo klucz "zegar astronomiczny". 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki kupiłeś, ja mam z F&F i ma 2 opcje: wschód/zachód oraz zmierzch cywilny/brzask.
Jest między nimi kilkanaście/kilkadziesiąt minut różnicy.
F&F też się fajnie programuje bo przez NFC.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.