Skocz do zawartości

Naprawa ogrzewanej tylnej szyby? a w zasadzie połączenia...


delco

Rekomendowane odpowiedzi

Oddzieliły mi się styki przymocowane do przewodu od miejsca na tylnej szybie...

Czym to przymocować? przykleić?

Na allegro są kleje przewodzące - od 20 do 100 zł - czyms się kierować? ceną? - niby klej to klej?

Kiedyś wudziałem taką naprawę za pomocą taśmy metalicznej dwustronnie z klejem przewodzacym - docinało się "szajbkę" jak z Vabanku i przewodziło

Krótko - nie chce się doktoryzować z klejenia ale chętnie posłucham podpowiedzi zwłaszcza jezeli ktoś cos robił/wybrał i było OK.

W Aso proponują mi  naprawę za 199zł netto ;)  (i zostawienie samochodu na kilka godzin) termin za 3 tygodnie ;) 

Pacjent (choć to chyba nieistotne) suzuki swift

 

 

Boje się trochę modów ale to chyba jednak tutaj a nie na zrób to sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 199 netto, to nawet by mi się nie chciało szukać "kleju" do naprawy tego. Doświadczenia mam takie że kiedyś mi naprawiano wiązki, i działały przez następne lata. 

Samemu zakupionym preparatem do tego, i w komfortowych warunkach bo szyba była wyjęta z malucha, powodzenie było ok 30% :facepalm:, a śmiech :piekna: bezcenny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, delco napisał(a):

Oddzieliły mi się styki przymocowane do przewodu od miejsca na tylnej szybie...

Czym to przymocować? przykleić?

Na allegro są kleje przewodzące - od 20 do 100 zł - czyms się kierować? ceną? - niby klej to klej?

Kiedyś wudziałem taką naprawę za pomocą taśmy metalicznej dwustronnie z klejem przewodzacym - docinało się "szajbkę" jak z Vabanku i przewodziło

Krótko - nie chce się doktoryzować z klejenia ale chętnie posłucham podpowiedzi zwłaszcza jezeli ktoś cos robił/wybrał i było OK.

W Aso proponują mi  naprawę za 199zł netto ;)  (i zostawienie samochodu na kilka godzin) termin za 3 tygodnie ;) 

Pacjent (choć to chyba nieistotne) suzuki swift

 

 

Boje się trochę modów ale to chyba jednak tutaj a nie na zrób to sam...

O ile ścieżka nie oderwała się od szyby można przylutować. Ewentualnie przylutować obok miejsca gdzie odlazło.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Artur_W_wa napisał(a):

Za 199 netto, to nawet by mi się nie chciało szukać "kleju" do naprawy tego

Szanuję Twoja zamozność... - ja natomiast schylam się po 246 zł  i dlatego zapytałem o klej

dodatkowo samodzielna naprawa ma dla mnie trzy zalety

1. Walor edukacyjny dla syna

2. zajmie mi to  mam nadzieje 15 minut a nie 4 godziny z zostawianiem i odbieraniem auta w ASO

3 nie musze zamieniać się autem z córką

 

Dodatkowo żeby nie było że HP dziaduje - w zwiazku z awaria tylnej szyby  swifcie w przyszłym tygodniu kupuje nowego Yarisa w najbogatszej wersji - wystarczająco godnie?

 

12 minut temu, Artur_W_wa napisał(a):

Samemu zakupionym preparatem do tego,

Właśnie o to dopytuje bo na allego to w zasadzie same kleje montażowe do obwodów drukowanych - nada się to? - w opisie jednego doczytałem że "jedną z ważnych cech tego kleju jest lepkośc" - no IMO nie jedna tylko najważniejszą 

12 minut temu, Artur_W_wa napisał(a):

w komfortowych warunkach bo szyba była wyjęta z malucha,

Warunki są komfortowe - klapa bagażnika w górę. dostęp dobry - "oburęczny"  - połączenie na wysokosci oczu, element do przyklejenia na przewodzie więc nie upadnie - wielkośc ok 3x1cm..

 

Może ktoś podpowie jakąs nazwę preparatu?

Edytowane przez delco
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cinek napisał(a):

O ile ścieżka nie oderwała się od szyby można przylutować. Ewentualnie przylutować obok miejsca gdzie odlazło.

Wiesz coś mnie tak kusiło bo kiedyś już lutowałem stuk do poczatku ścieżki. ale o tyle się waham że  wtedy nie miałem wyjścia i byłem odważniejszy a po drugie  chyba w radzieckich samochodach metal na szybie był nieco grubszy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, delco napisał(a):

Szanuję Twoja zamozność... - ja natomiast schylam się po 246 zł  i dlatego zapytałem o klej

dodatkowo samodzielna naprawa ma dla mnie trzy zalety

1. Walor edukacyjny dla syna

2. zajmie mi to  mam nadzieje 15 minut a nie 4 godziny z zostawianiem i odbieraniem auta w ASO

3 nie musze zamieniać się autem z córką

 

Dodatkowo żeby nie było że HP dziaduje - w zwiazku z awaria tylnej szyby  swifcie w przyszłym tygodniu kupuje nowego Yarisa w najbogatszej wersji - wystarczająco godnie?

Opisałem tylko swoje doświadczenia a zarobisz jak uważasz. U mnie efekt pożądany przyniósł zakup nowej używanej szyby z działającym ogrzewaniem, ale to był maluch - koszt sxyby był nieco wyższy niż preparatu :facepalm:

 

11 minut temu, delco napisał(a):

Właśnie o to dopytuje bo na allego to w zasadzie same kleje montażowe do obwodów drukowanych - nada się to? - w opisie jednego doczytałem że "jedną z ważnych cech tego kleju jest lepkośc" - no IMO nie jedna tylko najważniejszą 

:nie_wiem:

 

12 minut temu, delco napisał(a):

Warunki są komfortowe - klapa bagażnika w górę. dostęp dobry - "oburęczny"  - połączenie na wysokosci oczu, element do przyklejenia na przewodzie więc nie upadnie - wielkośc ok 3x1cm

:oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ghost2255 napisał(a):

Też bym to lutował.

Cyna przekonuje mnie bardziej, niż klej.

 

Przetrzyj czymś aby zmatowić i oczyścić powierzchnię i powinno trzymać jak fabryka.

 

A ja bym się bał że pęknie od różnicy temperatur. Jak już to lutować hot-air.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Piotrus napisał(a):

 

A ja bym się bał że pęknie od różnicy temperatur. Jak już to lutować hot-air.

Hotem mocniej rozgrzejesz szybę i tym bardziej może pęknąć.

Moim subiektywnym zdaniem bezpieczniej lutownicą.

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@delco miałem podobny problem - od ścieżki odpadł cały konektor.

 

Użyłem tego kleju :

 

https://allegro.pl/oferta/klej-elpox-naprawa-ogrzewania-tylnej-szyby-w-aucie-11615797994

 

Jest to 2 składnikowy epoksyd, do pełnego wyschnięcia potrzebuje  chyba 24h w 20 st C, także operacje trzeba zrobić w ogrzewanym garażu, ewentualnie grzać to nadmuchem ciepłego powietrza.

 

Klej nie jest lepki także trzeba konektor jakoś przymocować i ustabilizować do szyby taśmą klejącą. 

 

Zanim przykleisz trzeba oczyścić miejsce styku, ja to zmatowiłem drobnym papierem plus zmyłem warstwę zabezpieczającą jakimś preparatem w stylu brake cleaner albo izopropanol.

 

Jeśli zdecydujesz się na lutowanie to ja bym ryzykował tylko hot-air, do tego wcześniej rozgrzej cała szybę żeby nie było różnicy temperatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ghost2255 napisał(a):

Hotem mocniej rozgrzejesz szybę i tym bardziej może pęknąć.

Moim subiektywnym zdaniem bezpieczniej lutownicą.

 

 

 

Niska temperatura i duża dysza wylotowa powinna załatwić sprawę. Grot masz dużo mniejszy, przynajmnjej tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, ghost2255 napisał(a):

Hotem mocniej rozgrzejesz szybę i tym bardziej może pęknąć.

Moim subiektywnym zdaniem bezpieczniej lutownicą.

 

 

 

lutowałem zwykłą lutownicą - nic nie pękło. IMHO dużo bezpieczniejsze niż hot air

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby rozgrzać szybę, wystarczy polać ją najpierw ciepłą wodą z kranu ( ok 50 - 60°) a następnie może być wrzątek. Tylko nie wiadrem a spokojnym strumieniem, do pierwszego etapu odpowiednia będzie 2l butelka po napoju gazowanym.

Nie nic nie pęknie, testowane nawet na mrozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ghost2255 napisał(a):

Hotem mocniej rozgrzejesz szybę i tym bardziej może pęknąć.

Moim subiektywnym zdaniem bezpieczniej lutownicą.

 

 

Dokładnie tak, użyłem lutownicy.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.