Skocz do zawartości

Pasek od klimy


lucash

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki może być powód poszarpania na krawędzi paska od klimy? Muszę to zrobić soon bo majówka, wakacje się zbliżają. Nie wiem czy ktoś z AK pamięta jak wygląda osprzęt pod maską samochodu ale może jeszcze ktoś coś wie ;) @kaczorek79? Jakiś hint? Bo obawiam się że jak oddam samochód to wymienią wszystko a wolałbym żeby potrwało to tydzień a nie kilka miesięcy. Kompresor z aluminiowymi kroćcami nie jest fajny w naprawie. Pacjent to szwed 940. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Matko! W tydzień to można auto na lewą stronę wywinąć. Było coś robione ostatnio? Generalnie trzeba zdjąć pasek i pokręcić każdym kołem, pasowe, pompa wspomagania, wodna, klima itp. Dokładnie i powoli obejrzeć rowki na krawędziach, czasem ktoś coś robił i np potraktował młotkiem koło pasowe, bo mu zejść nie chciało, albo spadło na ziemię i się podgięło. Jeśli wszystko idealne bez skaz, to zwyczajnie pasek się poddał zaczynając od krawędzi.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kaczorek79 napisał(a):

O Matko! W tydzień to można auto na lewą stronę wywinąć. Było coś robione ostatnio? Generalnie trzeba zdjąć pasek i pokręcić każdym kołem, pasowe, pompa wspomagania, wodna, klima itp. Dokładnie i powoli obejrzeć rowki na krawędziach, czasem ktoś coś robił i np potraktował młotkiem koło pasowe, bo mu zejść nie chciało, albo spadło na ziemię i się podgięło. Jeśli wszystko idealne bez skaz, to zwyczajnie pasek się poddał zaczynając od krawędzi.

przez ten :klnie: kompresor tyle sie zeszło bo nikt nie chce naprawiać. A nowych ni ma :beksa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, r1sender napisał(a):

U mnie strzępiło pasek przez sprzęgiełko alternatora. Skończyło się nakręceniem pod koło pasowe wału i przeskoczeniem rozrządu, zawory pa pa.

Nieźle. Właśnie zastanawiam się czy nie dać do speca od klimy bo mój mechanik ogarnia świetnie wszystko inne a tutaj mu się schodzi. Raz że ucieka czynnik a dwa to do rozwikłania jest ten pasek. Później fotę zrobię. W sumie to wytrzymał z 5 kkm ale wolałbym się nie zastanawiać w trasie kiedy cos jebutnie. Ostatnio wycieraczki dęba stanęły :phi:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.