Skocz do zawartości

Wybór Amortyzatorów do Golf 4


kurzamamaka

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, kupiłem na stronie autodoc amortyzatory marki RIDEX 854S0003.  Mam golfa 1.6 benzyna, 102KM . Wysłali parę , różnią się w długości 0.5 cm . Tak to niczym innym . Pisałem do nich że wysłali dwa różne ,mają wybite numery 1542216/8001470, 1553528/8001470. Oni upierają się że są takie same i mogę śmiało zakładać.  No właśnie pytanie czy będą pasować ? Do mechanika dopiero za 3 tygodnie jadę na wymianę a na zwrot mam 2 tygodnie . Jeden tak wygląda a drugi tak. Ktoś , coś może się zna ? spacer.pngspacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2023 o 14:53, kurzamamaka napisał(a):

Witajcie, kupiłem na stronie autodoc amortyzatory marki RIDEX 854S0003.  Mam golfa 1.6 benzyna, 102KM . Wysłali parę , różnią się w długości 0.5 cm . Tak to niczym innym . Pisałem do nich że wysłali dwa różne ,mają wybite numery 1542216/8001470, 1553528/8001470. Oni upierają się że są takie same i mogę śmiało zakładać.  No właśnie pytanie czy będą pasować ? Do mechanika dopiero za 3 tygodnie jadę na wymianę a na zwrot mam 2 tygodnie . Jeden tak wygląda a drugi tak. Ktoś , coś może się zna ? spacer.pngspacer.png

Witam nie wiem czy to ma znaczenie ale kupiłem niedawno TRW na tył (do Golfa 4 kombi) niestety po 2 miesiącach jeden się wylał. Miałem podobną sytuację i jeden też był dłuższy od drugiego. Nie wiem czy to miało jak kolwiek wpływ na to że się wylał ale najlepiej by było takiego samego wymiaru. Może ten dłuższy delikatnie dobil i coś tam się urwało 🥴

Edytowane przez wojteq85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2023 o 17:59, wojteq85 napisał(a):

Witam nie wiem czy to ma znaczenie ale kupiłem niedawno TRW na tył (do Golfa 4 kombi) niestety po 2 miesiącach jeden się wylał. Miałem podobną sytuację i jeden też był dłuższy od drugiego. Nie wiem czy to miało jak kolwiek wpływ na to że się wylał ale najlepiej by było takiego samego wymiaru. Może ten dłuższy delikatnie dobil i coś tam się urwało 🥴

A przed montażem był "rozpompowany"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

Zamówiłem kiedyś z Ridexa części do starego passata B6. Po dwóch miesiącach tarcze były krzywe, klocki zużywały się jak szalone. Nie polecam, to najgorsza chińszczyzna jaką istnieje, polecam amortyzatory z sachsa, jakieś tulejki z lemfodera, a klocki i tarcze z textara… Proszę się z daleka trzymać od tanich zamienników, jest powód dlaczego one są tanie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kwieeciol napisał(a):

, jakieś tulejki z lemfodera, 

Ta firma jakością wg mnie dorównuje chińszczyźnie. Już febi/Bilstein jest lepszy. Sprawdzone na kilku a4 i passatach b5

 

Jeszcze fajne rzeczy do zawieszenia miał MOOG ale nie wiem jak to po latach wygląda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2023 o 14:53, kurzamamaka napisał(a):

No właśnie pytanie czy będą pasować ?

 

Wątek stary, pewnie sprawa zamknięta, ale...

 

Tak jak już zostało napisane. Ta firma nie ma zbyt dobrej opinii.

 

Ja bym odesłał. One mogą mieć inne wartości tłumienia i auto będzie się zachowywało dosyć dziwnie.

 

Przypomniało mi się, jak kiedyś do Punto kupiłem dwie opony, o ile pamiętam Yokohama.

Dwie takie same z modelu i rozmiaru. Nie pamiętam czy data produkcji taka sama/podobna.

Założone u gumiarza i auto skręca.

Pojechałem opieprzyć że coś zepsuli i auto skręca. Goście rozłożyli ręce, testowo przełożyli koła lewo/prawo.

Auto skręcało po tym w drugą stronę.

Postawili oba koła obok siebie i okazało się, że jedna opona jest wyraźnie mniejsza od drugiej. Tak z centymetr, może więcej ;]

 

Jak to wytłumaczyć to do dzisiaj nie wiem, ale już mi się nie chciało nic odsyłać, reklamować, to wrzuciłem je na tył ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2023 o 10:27, kravitz napisał(a):

 

Wątek stary, pewnie sprawa zamknięta, ale...

 

Tak jak już zostało napisane. Ta firma nie ma zbyt dobrej opinii.

 

Ja bym odesłał. One mogą mieć inne wartości tłumienia i auto będzie się zachowywało dosyć dziwnie.

 

Przypomniało mi się, jak kiedyś do Punto kupiłem dwie opony, o ile pamiętam Yokohama.

Dwie takie same z modelu i rozmiaru. Nie pamiętam czy data produkcji taka sama/podobna.

Założone u gumiarza i auto skręca.

Pojechałem opieprzyć że coś zepsuli i auto skręca. Goście rozłożyli ręce, testowo przełożyli koła lewo/prawo.

Auto skręcało po tym w drugą stronę.

Postawili oba koła obok siebie i okazało się, że jedna opona jest wyraźnie mniejsza od drugiej. Tak z centymetr, może więcej ;]

 

Jak to wytłumaczyć to do dzisiaj nie wiem, ale już mi się nie chciało nic odsyłać, reklamować, to wrzuciłem je na tył ;]

Nie no sprawa generalnie jest rozwojowa. Okazało się że sprzedawca w Ciula walił i TRW oryginał miksował z jakimś chińczykiem. Oczywiście na chinola przyklejał naklejki TRW. Jednak ten chinol taki mocny nie był. Kupiłem dwa nowe na iparts i jeżdżę. :) taka historię miałem ja. Odnośnie autora nie wiadomo jak historia się skończyła ...

Edytowane przez wojteq85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.