Skocz do zawartości

Czy ten sam model opony homologowany przez producentów różnych aut czymś się różni?


ZUBERTO

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule, marketing, czy jednak są jakieś różnice?

Pytam, bo znalazłem sporo tańsze homologowane przez innego producenta auta niż chcę założyć (gdyby nie to, że niechcący sprawdziłem nieznane mi oznaczenie bym się nawet nie zastanawiał nad czymś takim jak homologacja opony do konkretnej marki auta).

Aaaaa i auta te to nie Ferrari czy inne wyczynowe super samochody, a pospolite, popularne toczydła.

Sądzę, że nie będzie to miało wpływu na jazdę, ale może się zaskoczę?

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ZUBERTO zmienił tytuł na Czy ten sam model opony homologowany przez producentów różnych aut czymś się różni?

Tak, mogą być inne. Opona tego samego producenta i rozmiaru, ale z inną homologacją może mieć węższy, lub szerszy bieżnik, wyższy profil, co za tym idzie większy obwód całego koła, inną masę, czasem delikatnie zmieniony wzór bieżnika. Jeśli zmienisz kpl 4 szt, to nic się nie stanie, ale przy jednej osi, a co gorsze jednej oponie mogą wystąpić problemy np z działaniem esp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kaczorek79 napisał(a):

Tak, mogą być inne

Czyli problem mogę mieć jedynie w przypadku gdy załatwię 1 nową oponę i nie bedę mógł 1 takiej samej dokupić.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ZUBERTO napisał(a):

... gdyby nie to, że niechcący sprawdziłem nieznane mi oznaczenie bym się nawet nie zastanawiał nad czymś takim jak homologacja opony do konkretnej marki auta...

 

Z ciekawości zapytam, które to oznaczenie?

 

6 godzin temu, kaczorek79 napisał(a):

Tak, mogą być inne. Opona tego samego producenta i rozmiaru, ale z inną homologacją może mieć węższy, lub szerszy bieżnik, wyższy profil, co za tym idzie większy obwód całego koła, inną masę, czasem delikatnie zmieniony wzór bieżnika. Jeśli zmienisz kpl 4 szt, to nic się nie stanie, ale przy jednej osi, a co gorsze jednej oponie mogą wystąpić problemy np z działaniem esp.

 

Dajmy na to dwie opony o teoretycznie identycznym rozmiarze mogą się znacząco różnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Majkiel napisał(a):

Z ciekawości zapytam, które to oznaczenie?

Aston Martin – AM8, AMP, AMS, AMX

Audi – AO, AO1, AOE, RO1, RO1, RO2

Bentley: B, B1, BC, BL

Bmw – „*” (symbol gwiazdki)

Chrysler – C1

Dacia – DA

Ferrari – F, K1, K2

Fiat – FI

Ford – FO, FO2

Jaguar – J, JRS

Lamborghini – L

Lancia – LA

Lotus – LS

Maserati – MGT

 McLaren – MC, MC1

Mercedes-Benz – MO, MOE, MO1, MB1

Opel – OP

Peugeot – PE

Porsche – N, N0, N1, N2, N3, N4

Renault – RE

Skoda – SK

Toyota – TO

Volkswagen – VW.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Majkiel napisał(a):

 

Dajmy na to dwie opony o teoretycznie identycznym rozmiarze mogą się znacząco różnić?

Dwie opony Hankook o identycznych parametrach, nowe, jedna wyjęta z zapasu VW, druga bez homologacji po założeniu na osi pomimo zresetowania TPMS po chwili wyrzuciło spadek ciśnienia. Po pomiarach wyszło, że homologowane mają 2 cm mniej na obwodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.